×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.9°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
3. augusts, 2012
Drukāt

Valstsvienībai pēdējā pārbaude Sopotā

Foto: Juris KalniņšFoto: Juris Kalniņš

Latvijas vīriešu basketbola valstsvienība šonedēļ Sopotā (Polija) aizvadīs pēdējo pārbaudes turnīru pirms Eiropas čempionāta kvalifikācijas, tiekoties ar mājiniekiem, Itālijas un Melnkalnes izlasi.


Pēdējās nedēļas laikā no izlases kandidātu saraksta savainojuma dēl svītrots Pāvels Pastušeņa, bet no 14 atlikušajiem basketbolistiem uz Sopotu neaizbrauca Mārtiņš Laksa un Oto Ošenieks. Komandas galvenais treneris Ainārs Bagatskis, kā ierasts, uzsver, ka šāda izvēle vēl neko neliecina par abu iespējām šovasar piedalīties oficiālajās spēlēs. Tomēr ir skaidrs, ka uz Sopotu tiek vests optimālais sastāvs, ar kuru būs jālaužas cauri kvalifikācijas džungļiem. “Galvenais uzdevums Sopotā – pēc iespējas stabilizēt spēli. Pagaidām brīžiem izskatās, ka varam uzveikt jebkuru, bet drīz seko bērnišķīgu kļūdu virkne. Taktiskie eksperimenti beigušies, komandas modelis iezīmēts, un basketbolistiem jāiejūtas tajās lomās, kas kuram atvēlētas. Neatkarīgi no laukumā aizvadītā laika katram jādod maksimāls pienesums komandas spēlē, jo tikai tā varam būt stipri,” mērķus Baltijas jūras dienvidu krastā formulē Ainārs Bagatskis.

Uz Sopotu mūsējie devušies šādā sastāvā: Jānis Strēlnieks, Edgars Jeromanovs, Kaspars Vecvagars, Dairis Bertāns, Dāvis Bertāns, Rihards Kuksiks, Mareks Mejeris, Artūrs Bērziņš, Rolands Freimanis, Kaspars Bērziņš, Mārtiņš Meiers un Andrejs Šeļakovs. Salīdzinot ar sastāvu četru zaudēto spēļu sērijā pret Melnkalnes un Serbijas izlasēm, laukumā pēc savainojuma izārstēšanas atgriezies Andrejs Šeļakovs.

Pārbaudes spēles aizvada arī kvalifikācijas turnīra pretinieki. Bosnijas izlase, ar kuru 15. augustā sāksim Eiropas čempionāta kvalifikāciju Sarajevā, mainīgām sekmēm spēlējusi “Trentino cup” turnīrā Itālijā – 83:81 pret Melnkalni, 74:86 pret Somiju, 81:84 pret Itāliju. Gruzijas izlase šonedeļ viesojās Tallinā, kur ar 91:76 pārspēja Igauniju, divos pagarinājumos ar 124:129 piekāpās ASV Austrumkrasta “All Stars” komandai un ar 68:79 – Čehijai. Nīderlandes izlase gatavošanās posma sākumā divreiz ar 77:55 un 101:55 sagrāva Kipru, taču tad pagalam neveiksmīga spēle pret Beļģiju – 47:103.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+