×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
13. februāris, 2016
Drukāt

Dzīvesbiedri – valstsvīra tēla gaišā puse. Kā šajā lomā jutās bijušo prezidentu sievas un vīri?

Foto - LETAFoto - LETA
Uzziņai:

Valsts prezidenta dzīvesbiedra pienākumus normatīvie akti neregulē.

Dzīvesbiedra darbību prezidentūras ietvaros visbiežāk nosaka pirmā pāra kopīgs redzējums, dzīvesbiedra iespējas un darbības prioritātes.

Priecīgais notikums, ka Igaunijas prezidents par sievu apņēma latvieti, sirdi pildīja ar lepnumu, bet prātu rosināja apcerēt valsts prezidentu un premjeru dzīvesbiedrus. Cik būtiski viņi ir valsts vadītāju atbalstam?

Daudzi puikas dienās grib kļūt par prezidentiem, bet nav dzirdēts, ka kāda meitenīte teiktu – kad izaugšu, būšu prezidenta sieva! Tomēr tā notiek, un Latvijas apstākļos diezgan pēkšņi un negaidīti. Vēlējos parunāties ar Ainu Ulmani, mūsu atjaunotās valsts pirmā prezidenta Gunta Ulmaņa kundzi. Taču viņa principā nerunā ar presi. Kā tad tā? Tovakar sastapu Ainas Ulmanes bijušo darbabiedreni, kura pastāstīja, ka Aina nekad nav rīkojusies kā citi.

Dienu pirms algas ar pēdējo rubli makā kolēģes gājušas uz ēdnīcu, bet Aina uz puķu veikalu, nopirkusi vienu ziedu, ielikusi vāzē un skatījusies uz to. Skaistā stāsta stiprināta, otrā dienā mēģināju vēlreiz. Arī ar Ulmaņa kunga preses sekretāres starpniecību neizdevās noskaidrot rakstam iecerēto. Tad lūdzu pajautāt pašam Ulmaņa kungam, un viņš apliecināja – kundzes atbalsts un padoms prezidentūras laikā viņam bijis ļoti, ļoti svarīgs. Sarunu atteica arī mūsu pirmā Ministru prezidenta Ivara Godmaņa toreizējā kundze Ramona Godmane. Tas ir saprotams, kāpēc gan atcerēties smagu laiku – valsts jauna, valsts vadītājiem nekādas pieredzes. Turklāt Godmaņi tāpat kā daudzi mūsu bijušie premjeri ir šķīrušies.

Arī Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa kundzi Ivetu Vējoni vīra slimības laikā traucēt nebūtu lāgā. Par agru runāt ar Ministru prezidenta kandidāta Māra Kučinska dzīvesbiedri Laini Kučinsku. Vadot Valsts kancelejas Komunikācijas departamentu, Laine ieviesa daudzus laikmetīgus uzlabojumus komunikācijas jomā. Tātad pirmo reizi kādai mūsu valsts premjera dzīvesbiedrei ir profesionālas zināšanas un pieredze valsts pārvaldē. Varēsim vērot, kā tas palīdzēs Ministru prezidenta darbā. Kā pareģoja slavenais igauņu astrologs Igors Manga (par to žurnāla “Mājas Viesis” nākamajā numurā), Kučinskis valdīs ilgi un labi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+