×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.8°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
21. decembris, 2015
Drukāt

Juris Lorencs: ZZS pieci premjera kandidāti, bet atkal bez Lemberga. Kāpēc? (13)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Aivars Lembergs

Lai gan vēlēšanu sistēmas īpatnību dēļ nupat notikušajās Francijas reģionu vēlēšanās Marinai Lepēnai neizdevās uzvarēt nevienā no reģioniem (prezidenta Olanda sociālistu partija daudzviet atsauca savus kandidātus par labu Sarkozī vadītajiem konservatīvajiem), tās vadītā Nacionālā fronte guva vēl nebijušus panākumus. Par šo partiju nobalsoja ap 27% vēlētāju.

Starp citu, bēgļu krīze un nesenie terora akti Parīzē nebija pati aktuālākā tēma, ar kuru Nacionālā fronte uzrunāja savus vēlētājus. Frančus pirmām kārtām uztrauca bezdarba problēma, nevienlīdzības pieaugums sabiedrībā, sīko uzņēmēju izputēšana, taupības pasākumi, ES birokrātijas diktāts.

Viens no partijas panākumu iemesliem ir arī pati Lepēnas personība. Viņa nebaidās runāt skaidru valodu un saukt lietas īstajos vārdos, kas ir liels retums modernajā Eiropas politikā. Valstu suverenitātes zudums un nemitīgā atskatīšanās uz Briseli novedis pie tā, ka nacionālā līmeņa politiķi spiesti nemitīgi laipot, izteikties “politkorekti”, labākajā gadījumā runāt “caur puķēm” vai nepateikt neko.

Vai, nonākot pie varas, Lepēna kaut ko spētu radikāli mainīt – tas jau ir cits jautājums. Visdrīzāk jau iestigtu daudzo problēmu jūrā. Tikmēr arī Latvijā cilvēki gaida politiķi ar asu mēli, par to liecina kaut vai Artusa Kaimiņa un viņa “Suņu būdas” fenomens. Pilsoņi ir noguruši no bezgalīgām runām “riņķī apkārt”, no “es jau neko nezinu, jo tai brīdī nebiju valstī”, no atrunām, ka “vēl jāapspriežas, jāsagaida ekspertu slēdziens, jādibina darba grupa, kas izstrādās kārtējo koncepciju vai reformas projektu” utt.

Gribas cerēt, ka nākamais valdības vadītājs vai vadītāja lauzīs šo vienmuļo pelēcību, tieši to sagaida tauta. Tāpēc šobrīd neizpratni rada ZZS rīcība. Aizvien biežāk izskan viedokļi, ka tieši ZZS izvirzīts premjers vadīšot nākamo valdību, tāpat tiek minēti iespējamie Ministru prezidenta vārdi – veseli pieci. Pārāk daudz, lai tas izliktos nopietni.

Iespējams, tā ir sava veida testēšana, “ieklausīšanās tautā”, “konsultēšanās ar vēlētājiem”, kā bieži mīl izteikties ZZS. Prezidents Valdis Zatlers savos memuāros nosaucis ZZS par “reitingu vergu”: “Ja ZZS rodas bažas par to, ka kādam politiķim teju, teju varētu sākt kristies reitings, viņu aizstumj kur tālāk, norok un vairs neiekļauj vēlēšanu sarakstos. Loģika ir vienkārša – izmantot un izmest. Lai tik, Dieva dēļ, netraucē būt baltiem un pūkainiem.”

Varbūt tieši tāpēc starp iespējamiem premjera amata kandidātiem vairs nav partijas “Latvijai un Ventspilij” priekšsēdētāja Aivara Lemberga, kuru agrāk ZZS jau izvirzīja kā savu iespējamo kandidātu premjera amatam. Kā liecina nupat publicētie reitingi, latviešu (un tātad ZZS vēlētāju) vidū atbalsts Lembergam ir trīs reizes mazāks nekā starp krieviem.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. Toties ZZS tagad uz premjera posteni tiek bīdīts cits ekskomunists – Dūklavs! Arī savs čoms! Paskat, cik viņš tagad saldi runā par piena nozari – tas, kas tur notiekot esot normāls process, daži pārdodot savus ganāmpulkus, citi atkal nopērkot, nē, nē, bankrotu gadījumus viņš nezinot, bizness kā jau bizness, utt. Nevajagot satraukties!( LTV “Rīta panorāma”). Tas viņam acīmredzot liekas normāli, ka pēc LDC ziņām šogad vismaz 1000 piena ganāmpulki ir nolikvidēti, ka piena ražotāji nezina, kā savilkt galus kopā, jo vairākumam piena ražotāju piena iepirkuma cena ir zem pašizmaksas. Un tādu cilvēku ZZS bīda uz premjera posteni! Ko tad viņš tur darīs, ja ar vienu nozari netiek galā? Tēlos nezinīti arī tad, ja valsts nobankrotēs? Valodas arī nezina. Un tas viss ir tāpēc, ka tādi brigmaņi, lembergi un urbanoviči sēž Saeimā un valsts pārvaldes iestādēs jau no pagājušā gadsimta 90. gadiem un uzskata, ka viņi tur kā varas pīlāri ir neaizvietojami. Viņi tad arī bīda savējos visās iespējamās varas struktūrās.

 2. Čekas darbiniekiem tāds amats laikam būs aizliegts.

 3. Incanti, kāpēc leksiskā caureja netiek arī citiem, daudz
  baismīgākiem personāžiem ?
  It kā Latvijā tādu nebūtu…

 4. Vai nu tiešām Latvija ir tik tālu aizgājusi,kad tik atbildīgos amatos jāsēdina visi vecie sirmie buki,padomju funkcionāri? Nu nevajag mums viņus,lai viņi sēž mājās pie krāsniņas un silda kājas! No zemnieku kandidātiem,vispār neviena jēdzīga nav kas varētu ienēmt ministru prezidenta krēslu! Kučinskis tautas partijas atbira,Šķēles audzēknis!!!Kaut kāds marasms,kas notiek! Jāaicina laimes lāci!!!

 5. Klaunus izmanto tikai publikas piesaistīšanai.

 6. Lembergs nekad šo amatu nav kārojis.Tur tādas rebes nesanāks un būs kaut kas jādara un par kaut ko varbūt jāatbild..Viņu virzīja tāpēc,lai bīdītu valdībā ZZS un muļķa vēlētājiem pūderētu smadzenes.

 7. Nosauciet kaut vienu iemeslu, kādēļ Lembergam būtu vajadzīgs tas premjera krēsls!
  Lai nu kas, bet muļķis Lembergs nav.
  Premjers Latvijā zināmā mērā ir “peramais zēns”, tāpēc premjera amatos parasti tiek likti “ņoderīgie idioti” vai arī augstas klases rūdīti blēži. Tas atkarīgs no veicamajiem darbiem un politiskās situācijas.
  Kad valdošā Latvijas izlaupītāju režīma radītā sistēma ir kļuvusi nestabila, premjera amatā tiek likti rūdīti blēži. Kad sistēma ir samērā stabila, amatos viens otru nomaina noderīgie idioti. Tas tāpēc, ka sistēmas nestabilitātes brīžos ir jāmāk to tautiņu apmuļķot, bet stabilitātes brīžos vienkārši ir vajadzīgi kārtējie grēkāži, kam uzgāzt vainu par to regulāro un sistemātisko Latvijas graušanu un izlaupīšanu.
  Šobrīd sistēma ir samērā stabila, tādēļ par premjeru vēl uz kādu laiku varētu ielikt derīgo idiotu. Rūdīts blēdis, visdrīzāk tiks likts amatā nākošo reizi.

 8. Nosauciet kaut vienu iemeslu, kādēļ Lembergam būtu vajadzīgs tas premjera krēsls!
  Lai nu kas, bet muļķis Lembergs nav.
  Premjers Latvijā zināmā mērā ir “peramais zēns”, tāpēc premjera amatos parasti tiek likti “ņoderīgie idioti” vai arī augstas klases rūdīti blēži. Tas atkarīgs no veicamajiem darbiem un politiskās situācijas.
  Kad valdošā Latvijas izlaupītāju režīma radītā sistēma ir kļuvusi nestabila, premjera amatā tiek likti rūdīti blēži. Kad sistēma ir samērā stabila, amatos viens otru nomaina noderīgie idioti. Tas tāpēc, ka sistēmas nestabilitātes brīžos ir jāmāk to tautiņu apglupot, bet stabilitātes brīžos vienkārši ir vajadzīgi kārtējie grēkāži, kam uzgāzt vainu par to regulāro un sistemātisko Latvijas graušanu un izlaupīšanu.
  Šobrīd sistēma ir samērā stabila, tādēļ par premjeru vēl uz kādu laiku varētu ielikt derīgo idiotu. Rūdīts blēdis, visdrīzāk tiks likts amatā nākošo reizi.

 9. Kāds iedomājas, ka šamējs ar pliku ipuku rušinās krāsnī
  kvēlojošas ogles ?

 10. Sašmucējās Lembergs, gudrs, bet arī konjunktūrists kā izrādījās.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Vai viņš nelika iedarbināt piekto pantu?

Piektdien, 15.jūnijā, svētku rīkotāji informēja par drošības pasākumiem gaidāmajos XXVI Vispārējos latviešu dziesmu un XVI Deju svētkos. Papildu finansējums kārtības un drošības uzturēšanai tiekot atvēlēts katros svētkos, un šogad tiem novirzīti 790 750 eiro. No kopējās dotācijas vislielākā daļa – 308 276 eiro – novirzīta Iekšlietu ministrijai.

Svētku laikā darbosies arī Operatīvās vadības grupa, kuras pienākums būs rīkotāja vārdā nodrošināt pasākumu nepārtrauktu un preventīvu drošības vadību un, ja nepieciešams, arī ārkārtas situācijas vadību. Svētku pasākumos iesaistīšot arī Nacionālos bruņotos spēkus, jo, pastāvot aizliegumam par dronu izmantošanu svētku koncertos, armijas speciālistiem atbilstoši likumam būs tiesības lidaparātus neitralizēt vai notriekt.

Vai šogad Jāņu svinēšanai nebūs par maz laika?
Draugiem Facebook Twitter Google+