×
Mobilā versija
+12.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
29. maijs, 2014
Drukāt

Valšu karalis Andrē Rjē spēlēs Rīgā


Publicitātes fotoPublicitātes foto

Pirmoreiz Rīgā ierodas Holandes mūziķis un diriģents, par valšu karali dēvētais Andrē Rjē, līdzi ņemot viņa dibināto Johana Štrausa orķestri, lai 4. jūnijā “Arēnā Rīga” atskaņotu pasaulē pazīstamākās valšu melodijas un piedāvātu prieka pilnu, krāšņu šovu.

Andrē Rjē (1949) jeb pilnā vārdā Andrē Marija Leons Nikolass Rjē ārkārtīgu popularitāti iemantojis savā dzimtenē Holandē. Nebūs par skaļu teikts, ka apmeklētības un publikas atsaucības ziņā viņa un orķestra koncerti pielīdzināmi skaļākajiem rokmūzikas un popmūzikas mākslinieku šoviem. Vienīgā atšķirība – tajos skan valši!

Rjē mīlestība pret valšiem sākusies, jau studējot mūzikas augstskolā Māstrih-tā, kur viņš sākumā nodibināja Māstrihtas salona orķestri, bet vēlāk, 1987. gadā, – Johana Štrausa orķestri un pats savu producēšanas kompāniju.

Kopš tā laika pasauli apceļo koncertšovs, kura mūziķi ir tērpti greznās Štrausa laikmeta stila drānās, uzstājas kopā ar kori un solistiem grandiozos klasiskās mūzikas šovos, kuros netrūkst nedz milzu ekrānu, nedz publikas tūkstošu.

Rjē un viņa orķestris kopš tā dibināšanas visā pasaulē popularizē un atgriež dzīvē kādreizējo romantisma laika “popmūziku”, proti, valšus. Unikālā “produkta” popularitāte šajos gados iemantojusi neaptveramu atzinību – arī pēdējos piecos gados Rjē valšu šovs ierindots “Billboard” veiksmīgāko pasaules turneju “Top 25”. Kopā ar Johana Štrausa orķestri viņš pārdevis vairāk nekā 32 miljonus  DVD un CD, saņēmis vairāk nekā  330 platīna un 100 zelta apbalvojumus.

Pats mūziķis atzinis, ka valsis ir ļoti svarīga viņa dzīves daļa. “Mans tas ir ceļš, mana pozitīvā dzīves nostādne un iespēja parādīt pasaulei savu humora izjūtu,” saka vijolnieks. “Ja jūs esat publikā un  ļaujaties mūzikas skaņām, valsis pakļauj jūs tā varai. Var pat gadīties, ka jūs pielēksit kājās, paņemsit pie rokas savu partneri un trīs ceturtdaļtaktī dejosiet pa zāli. Es to piedzīvoju visos savos koncertos.”

Koncertā Rīgā skanēs gan populārākie Johana Štrausa valši, piemēram, “Pie skaistās, zilās Donavas”, gan melodijas no operām un operetēm, mūzikliem un arī “ABBA” dziesmu popūrijs.

Varbūt noder!!


Koncerts 4. VI 2.00 “Arēnā Rīga”.

Biļetes “Biļešu servisa” tirdzniecības vietās, www.bilesuserviss.lv.

Cenas: EUR 49,8 – 99,6.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+