Valteram deviņi punkti un dramatisks zaudējums Eirolīgā 0

Deviņus punktus ULEB Eirolīgas turnīra basketbolā otrā posma – “TOP 16” turnīra – pirmās kārtas mačā ceturtdien guva latviešu saspēles vadītājs Kristaps Valters, tomēr viņa pārstāvētā Spānijas komanda Malagas “Unicaja” F apakšgrupā ar 80:81 (20:15, 19:22, 19:25, 22:19) savā laukumā dramatiski piekāpās citai šīs valsts vienībai Madrides “Real”.

Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41
“Šorīt viņi tur stāvēja vairāk nekā pusstundu, diskusijas bija skaļos toņos” – jautājam instruktoram, kuram no šoferiem šādā situācijā ir priekšroka 3

Valters laukumā pavadīja 26 minūtes un 23 sekundes, kuru laikā realizēja vienu no četriem izpildītajiem divpunktu metieniem, divus no pieciem tālmetieniem un vienu no diviem soda metieniem.

Tāpat latvieša kontā bija septiņas rezultatīvas piespēles, četras kļūdas, trīs nopelnītas personīgās piezīmes un trīs izprovocēti noteikumu pārkāpumi, kas ļāva cīņu noslēgt ar deviņiem efektivitātes koeficienta punktiem.

Pirmos septiņus punktus mačā Valters guva jau pirmajā ceturtdaļā, bet mača izskaņā viņam bija iespēja panākt uzvaru, kad desmit sekundes pirms mača beigām latvietis bija precīzs caurgājienā un mājinieki izvirzījās vadībā ar 80:79. Šis grozs gan tika pieskaitīts viņa komandas biedram Lukam Žoričam, kurš pēdējais pieskārās bumbai pie stīpas. Tomēr pēdējais uzbrukums palika “Real” vienībai, un tās spēlētājs Nikola Mirotičs pēdējā sekundē izcīnīja savai komandai panākumu.

Aizvadītajā cīņā rezultatīvākais uzvarētājiem ar 13 gūtajiem punktiem bija Kails Singers, bet “Unicaja” vienībā fantastisku sniegumu nodemonstrēja Žoričs – 32 punkti, desmit atlēkušās bumbas un astoņi izprovocēti noteikumu pārkāpumi.

Kā ziņots, otrajā pirmās kārtas šīs apakšgrupas spēlē trešdien cita latviešu saspēles vadītāja Jāņa Blūma pārstāvētā Spānijas komanda Bilbao “Gescrap Bizkaia” ar 67:81 izbraukumā zaudēja Itālijas klubam Sjēnas “Montepaschi”.

Ar zaudējumu otro posmu ceturtdien sāka arī Lietuvas komanda Kauņas “Žalgiris”, kas H apakšgrupā ar 76:84 (16:23, 21:25, 24:16, 15:20) savā laukumā piekāpās Izraēlas komandai Telavivas “Maccabi Electra”.

Tāpat šajā grupā Spānijas čempionvienība Barselonas “Regal” ar 65:60 (15:18, 13:12, 21:19, 16:11) savā laukumā līdzīgā cīņā pieveica Itālijas komandu Kantu “Bennet”.

Tikmēr E grupas pirmās kārtas mačā starp diviem Stambulas klubiem ceturtdien “Anadolu Efes” ar 68:62 (29:19, 16:15, 15:18, 8:10) pieveica “GS Medical Park”. Uzvarētājiem rezultatīvākais ar 17 punktiem bija Saša Vujačičs, bet ar 16 punktiem un 17 atlēkušajām bumbām sevi apliecināja Duško Savanovičs.

Pirmajā šīs grupas spēlē trešdien Krievijas komanda Maskavas CSKA ar 86:78 izbraukumā pieveica Grieķijas vienību Pireju “Olympiacos”.

Savukārt G grupā ceturtdien pagājušās sezonas līgas čempionvienība Atēnu “Panathinaikos” no Grieķijas ar 78:57 (24:10, 19:13, 15:10, 20:24) izbraukumā ļoti pārliecinoši uzvarēja Itālijas klubu Milānas “EA7 Emporio Armani”.

Pirms tam Krievijas klubs Kazaņas “Unics” ar 76:71 (15:18, 9:23, 29:15, 23:15) savā laukumā bija pieveicis Turcijas vienību Stambulas “Fenerbahce Ulker”.

Četru grupu divas labākās komandas iekļūs ceturtdaļfinālā, starp 21.martu un 5.aprīli noskaidrojot uzvarētājus dueļos līdz trīs uzvarām. Savukārt ceturtdaļfinālu spēcīgākās komandas iekļūs finālčetrinieka sacensībās, kas no 11. līdz 13.maijam risināsies Stambulā.