Latvijā
Sabiedrība

Valteram jau saziedoti vairāk nekā 100 tūkstoši6

Dziedātājs Valters Frīdenbergs uzstājas biedrības “Dr.Klauns” piecu gadu jubilejas svinībās. Foto – LETA

Valteram Frīdenbergam, kurš vakar sociālajos tīklos lūdza palīdzību, lai ārstētos no vēža Vācijas klīnikā, jau saziedoti vairāk nekā 100 tūkstoši eiro, liecina informācija labdarības portālā “ziedot.lv”.

Saziedotā summa 100 tūkstošus pārsniedza trešdienas pēcpusdienā. “Ziedot.lv” Komunikāciju vadītāja Ilze Ošāne pastāstīja, ka tā ir kopējā summa, kas saziedota gan ar bankas pārskaitījumiem, gam telefonbalsojumā.

Tikko ziedojumi sasniedza 17,5 tūkstošus eiro, kas ir nepieciešami, lai Valteru uzņemtu klīnikā Vācijā un veiktu pārbaudes, labdarības portāls sazinājās ar dziedātāju. Informējām Valteru, ka sākotnēji nepieciešamā summa ir saziedota un to var lietot atbilstoši mērķi, teica I.Ošāne. Maksājumus veiks “ziedot.lv” pēc rēķinu saņemšanas no klīnikas.

Saistītie raksti

Valters ir Latvijā iemīļots mūziķis. Viņš ir dziedājis grupās Dzeguzīte, Putnu balle, Tumsa, nesis Latvijas vārdu pasaulē, startējot Eirovīzijas dziesmu konkursā. Daudzu gadu garumā ar vārdiem “Sirds ir kā tilts“ labdarības akcijās aicinājis palīdzēt smagi slimiem bērniem. Šobrīd palīdzība nepieciešama Valteram pašam.

Pirms gada veicot veselības pārbaudes, Valteram atklāja vēzi. Šovasar slimība atgriezās. Ar Latvijā pieejamajām ārstēšanas metodēm un medikamentiem izdodas tikai stabilizēt esošo situāciju, bet vēža šūnas ārstēšanai nepadodas. Turpināt cīņu par Valtera dzīvību ir uzņēmusies Charité klīnika Vācijā. Pirmajam posmam, kas ietver specifisku diagnostiku un sākotnējo terapiju, sākotnēji nepieciešami 17 500 eiro. Pēc šī kursa klīnika sastādīs konkrētu ārstniecības plānu un aprēķinās kopējās terapijas izmaksas, kas var sasniegt vēl vairākus desmitus tūkstošus eiro.

Lūgumu pēc palīdzības Valters sociālajos tīklos izplatīja vakar.

LA.lv