×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
18. marts, 2016
Drukāt

Valteram Nollendorfam apritēs 85 gadi (5)

Foto: LETAFoto: LETA

Valters Nollendorfs.

Nākamnedēļ, 22. martā, tiks svinēta Latvijas Okupācijas muzeja biedrības valdes priekšsēdētāja, ilggadēja muzeja ārlietu direktora, publiskā vēsturnieka, literatūrzinātnieka un aktīva sabiedriskā darbinieka Valtera Nollendorfa 85 gadu jubileja, aģentūru LETA informēja Latvijas Okupācijas muzeja Sabiedrisko attiecību nodaļā.

Nollendorfs devis nozīmīgu ieguldījumu Latvijas vēsturiskās atmiņas saglabāšanā, veicinot izpratni par Latvijas vēsturi Latvijā un ārvalstīs.

Nenovērtējams ir Nollendorfa paveiktais Okupācijas muzeja attīstības vīzijas veidošanā. Kopš 2004. gada viņš vadījis Okupācijas muzeja “Nākotnes nama” paplašināšanas un pārbūves projektu un jaunas muzeja ekspozīcijas izveidi. Pateicoties viņa brīvprātīgajam un pašaizliedzīgajam darbam, muzejam izdevies piesaistīt ievērojamu ārvalstu ziedotāju atbalstu.

Līdztekus pēdējos gados Nollendorfs daudz uzmanības veltījis Eiropas 20.gadsimta vēstures izpratnes jautājumiem. Viņš vadījis vairākus simtus oficiālo ārvalstu viesu delegāciju muzejā, pārstāvējis Okupācijas muzeju starptautiskās zinātniskās konferencēs, ir bijis daudzu grāmatu redaktors un publikāciju autors.

Nollendorfs dzimis 1931. gada 22. martā Rīgā. Otrā pasaules kara laikā Nollendorfu ģimene bēgļu gaitās nonāca Vācijā, bet 1950. gadā izceļoja uz Teksasu, ASV. Viņš beidzis Nebraskas Universitāti ar bakalaura un maģistra grādu, Mičiganas Universitāti ar doktora grādu vācu literatūrā. Kļuvis par profesoru, Nollendorfs desmit gadus vadīja Ģermānistikas nodaļu Viskonsīnas Universitātē. Kopš 1995.gada viņš ir šīs universitātes emeritētais profesors.

Līdztekus akadēmiskajai darbībai Nollendorfs latviešu trimdas sabiedrībā attīstīja nozares, kas bija nepieciešamas latviešu kultūras funkcionēšanai – latviešu valodniecību, vēsturi, rediģēja literāros izdevumus, piedalījās un vadīja latviešu un baltiešu sabiedriskās organizācijas.

Latvijā Nollendorfs atgriezās 1996. gadā. Viņš ir Latvijas Zinātņu akadēmijas loceklis un darbojas Latvijas Vēsturnieku komisijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. Novēlu cien.kungam ļooti labu veselību un stiprus nervus vismaz līdz Okupācijas muzeja celtniecības pabeigšanai.Man bija tas gods iepazīties ar šo dižo vīru 1989.g.Minsterē.Esmu lepna!
  Bet man bija neizsakāms kauns par to,ka šiem diviem sirmiem vīriem no OM bija faktiski jāzemojas okupantu pienapuikas priekšā pie viņa, šodien atkal okupētās Rīgas domē ,lai runātu par mankurtes Gailes un Sīļa Birkerta projekta neizcūkošanu.Vīri,kuri bija spiesti atstāt Tēvzemi Ušaka vectēvu pēc,jo redz šis tos arvien godina 9.maijā- okupācijas dienā.Salīdziniet kā tiek aplaizīts Staļina monstrs un kas notiek ar OM?!Vai Gulaga cietējiem ir kas līdzvērtīgs Latvijā??Nu ne jau tādas krieviskas bezgaumības stilā!Polijā norāva kaut kādu ģenerāli,Igaunija noliks pie vietas.BET mūsu valstī Vējonim pirmā vietā okupantu vārda brīvība,ne valsts drošība.Droši,ka mani arī izraus laukā- cenzēs,jo man nedrīkst būt tā brīvība! Nollendofa k-gam 100 gadu mūžu!Paldies par paveikto !! TURATIES !!Latvijā nav tikai “gailes”,”sīļi”u.c. mankurti.

 2. Jānis J. Dimants, Jr., M.D. Atbildēt

  Novēlu Tev veselību, izturību, gara možumu un Dieva svētību – šiņī lielajā jubilejā. Nepagurt, bet joprojām iesāktajam darbam sekot un virzīt uz priekšu. Pateicībā un cieņā sveicu Tevi.

 3. Tāmnieks/luterānis Atbildēt

  Ja mēs spētu kaut drusku līdzināties mierlaiku latviešiem!!!
  Veselību un možu garu, Nollendorfa kungs!

 4. Labu veselību Valteram!!! Atbildēt

  Laimi, izturību un vēl daudz, daudz gadus šaisaulē!!

 5. Vēlam Valteram , LATVIETIM ar lielo burtu, LATVIJAS PATRIOTAM, lielajā dzimšanas dienā labu veselību, daudz izturības
  un panākumus savā personīgā dzivē bet galvenais LATVIJAS OKUPĀCIJAS MUZEJA , NĀKOTNES
  NAMA uzcelšanu un pabeigšanu līdz Latvijas valsts SIMTGADEI 2018. gadā !!!!

  Tavs brīvprātigais ,ziedotais darbs Latvijas Okupācijas muzeja un LATVIEŠU TAUTAS labās
  slavas celšanai neskaitāmās publikācijās , dažādās valodās ir apbrīnošanas vērts !!!!!

  LAI VISI DARBI TEV VEICĀS ARĪ NĀKOTNĒ !!!!!

  Tavs līdzgaitnieks pulkv. Kalpaka latviešu skolā,
  Ēriks

Draugiem Facebook Twitter Google+