×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.9°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
29. janvāris, 2018
Drukāt

Valters Frīdenbergs ārstēsies līdz vasarai. Vērtē atšķirīgo Latvijā un Vācijas klīnikā (24)

Ekrānšāviņš no Latvijas Televīzijas raidījuma. Valters FrīdenbergsEkrānšāviņš no Latvijas Televīzijas raidījuma. Valters Frīdenbergs

Ārstu prognozes ir labas un sāktā cilmes šūnu terapija dod cerību, vēsta Latvijas Televīzija, kas apciemojusi mūziķi un televīzijas raidījuma vadītāju Valteru Frīdenbergu Berlīnē, kur viņš ārstējas no vēža un uz dažām dienām izlaists no slimnīcas.

Ārstēšanās izdevumus Vācijas klīnikā Valteram saziedoja līdzcilvēki. Pārbaudes ir beigušās un sācies ārstēšanās kurss – gan ķīmijterapija, gan cilmes šūnu terapija.

“Tā procentuāli neesmu ārstiem prasījis, kādas prognozes dod, ka viss būs kārtībā, bet ārsti ir optimistiski noskaņoti, ka vajadzētu izdoties. Smagā ķīmijterapija un cilmes šūnu terapija – tā ir pierasta lieta šeit, neizdarāma lieta Latvijā. Mēs ar cilmes šūnām tikai iepazīstamies,” par veselības sistēmu teica Valters.

Mūziķis arī pastāsta par atšķirībām attieksmē Latvijā un Vācijā. “Neesmu dzirdējis šeit nevienu nopūtu, nevienu skatienu, ka tu kaut ko esi pajautājis, ar ko saskāros Latvijā,” viņš atklāti stāstīja.

“Vasarā es ceru, ka pateiks, jā, viņš ir vesels.”

Pievienot komentāru

Komentāri (24)

 1. tad varbut tagad ari laiks bus pasam ziedot vēzniekiem ,ja to vēl nedara ,jo kas gan vēl labaak zina to sāpi ja ne tas kas pats visu izslimo vai izslimojis ,,,galvenais nepalikt vienaldzigeim pret citu nelaimi ,,,un tas butu tikai labi ja katrs uzdrosinaatos paust to internetaa un luugt paliidziibu no liidzcilveekiem ,,,vesliibu veelot pilnigi visiem ,prieku un milestibu

 2. Esmu pārliecināts, ka ja Latvijā pacients maksātu 100 tūkstošus par sevu terapiju, tad arī šeit mums uzmanības netrūktu. Vienkārši!

 3. Jūsu kometari ir nežēlīgi jūs nedomāt jums patiktu jums būtu tāda slimība kā Valteram jums visi smietos uz ielas? Sveši cilvēki?

 4. Kaut kā neticās, ka daudz un sliktas metastāzes (kas kā zināms, ir vēža pēdējā stadija) iet kopā ar optimistisku skatu uz nākotni. Neticu es šīm slimnīcām, kas pozicionē par sevi par brīnumdakteriem, kas nu visus izārstēs, tikai dodiet naudu (un ne jau pāris simtus, bet simtus tūkstošus labāk). Ja jau tā būtu, tad kāpēc no vēža ir miruši arī neskaitāmas slavenības, miljonāri un miljardieri, kam bija pieejami visi pasaules ārsti? Un ir bijuši viņi gan veci, gan jauni.
  Es saprotu, ka izmisuši cilvēki un viņu tuvinieki ir gatavi ticēt jebkam, kas sola kaut kādus rezultātus, bet, ja vien tā nav limfoma vai kāda mazāk kaitīga ādas veža forma, nedomāju, ka 4. stadijas vēzi spēs izārstēt par dajebkādu naudu. Varbūt pēc 20 gadiem, bet ne tagad. Tas, ka šī ārstniecība dzīvi saprāta robežās pagarinās, tas tiesa, visticamāk tā arī būs, bet par izārstēšanos es domāju te nevar runāt.

  • Zini, Jāni, ja tu būtu to cilvēku vidū, kuri ar šo briesmīgo slimību ir saskārušies (radinieki, draugi, paziņa), tu domātu pavisam citādāk un runātu pavisam citādi.

   • Kad man pateica ka ir vēzis es panikā nekritu. Sapratu, ka neesmu ne jauns ne smuks ne tetovēts no galvas līdz kājām un nav man ko cerēt ne uz kādiem ziedojumiem. Un ko līdz psihot, ja nav citu iespēju kā vien mūsu pašu dakteruun un pat priekš to kabatas naudas man nav pietiekamu līdzekļu Un paldies viņiem un paldies Dievam, bet izārstēja tepat bez tā klusi un mierīgi, bez TV šoviem un intervijām.

   • D Ne visi saprot šo slimību kas ir Valteram viņi nekad to nesapratīs

   • Es Valteru sa

   • Es Valteru satiku dzīvē viņš jauks cilvēks cienu viņu kā cilvēku

  • Slavenības pārsvarā mirst no pārdozēšanas, ielūkojies statistikā cik slavenības ir izārstējušās no šīs slimības…

 5. Valter būs viss labi! Mēs ar Tevi.

 6. goda vārds -tas jau sāk tracināt ! vieniem (izredzētajiem ir iespēja ārstēties ārzemēs)bet citiem – vieglas smiltis tepat latvānijā. un man gribētos iedalīt čiuļus 2 grupās- pirmā skaisti plāta muti, vāc ziedojumus no otrās apčakarētās čiuļu grupas, daļu ziedojumu sev kabatā un visi laimīgi.atcerēsimies tās nevajadzīgās ārstēšanās ….. Baibu …… uc.

 7. No sirds kalpoja Šleseram, bet kad ievajadzējās palīdzību, nācās vērsties pie nīstiem tautiešiem.

 8. nu.nu JA nu tu esi tik gudrs tad pasaki arī mums kurā vietā Latvijā ārstē ar cilmes šūnām.Tad kāpēc Valteram ;seit tas netika darīts ja par tādu naudu jābrauc uz Vāciju.Paldies Dievam vismaz vienam palīdzēs šādos gadījumos varam palīdzēt ziedojot,jo veselībai naudas pietrūkst,ko tad prēmijās maksās,Tās ministrijas lieko naudu taču varēja pārskaitīt šiem ziedojumiem būtu vēl kādam.Bet kas dos nabagam ar plinti šaut.

 9. 'Mēs iepazīstamies' Atbildēt

  Nē, mēs neiepazīstamies vis, “mēs” patiešām izmantojam cilmes šūnas onkoloģijā jau vismaz gadus 20. Nu nevar tā žurnālisti pavirši rakstīt! Pat ja kāds pacients tā saka, profesionāla žurnālista pienākums ir noskaidrot, “a kāpēc šite neizmanto”?

 10. Cilmes šūnu izmantošana Latvijā onkoloģijā notiek jau 20 gadus.

 11. bet citiem? turklāt būdzms populārs/pieprasits viš taču pietiekoši labi pelna, principā var pats atļauties apmaksāt ārstešanu. nu labi var nebut uzreiz tāda summa, tad iztere tagad saziedoto un pēc tam atgriež naudu fondam citu slimnieku ārstešanai

 12. Patiešām prieks, ka cilvēku ārstē, bet vaai pārējie vēža slimnieki nejūtas pabērnu lomā, ja par šo vienu tik daudz tiek runāts un apbrīnots. Žurnālistu prastumam jau robežu nav.

  • No vienas puses tev taisnība, bet no otras man un iespējams vēl daudziem gribas saprast kas Vācijā ir labāks. Jo mēs grūžam veselībā jaunāko tehniku, tagad runājam par algām, zaļajiem koridoriem. Bet kā atkal jauns gadījums tā uz Vāciju, jo Latvijā kautkas trūkst

   • meklējam atšķirību Atbildēt

    Jā, kas gan Vācijā var būt savādāks? Nu, piemēram, 19 miljardu eiro budžeta pārpalikums. Sabiedrības cieņa pret darbu un prasības tā kvalitātei.
    Medicīnas studijām Vācijā eksistē tā saucamais “numerus clausus”, tas ir, gadā studēt medicīnu uzņem 9000 studentu, un tikai, studētgribētāju skaits pāri par 43 000. Konkurss pēc vidējās izglītības, bet ne tikai. Kāpēc tad uz Latviju brauc studēt no Vācijas?
    Labākie no labākajiem, un tad attiecīgs atalgojums un sabiedrības attieksme.

    • Var redzēt,ka nedzīvojat Vācijā.Ārstniecībai līdz vasarai vismaz pāris miljonus vajadzēs.Un te tie ārsti ir naturāli āršlohi ,nevis gudri.Nabaga cilvēkam izspiež naudu,bet dokuments par neviena nevainošanu negatīva rezultāta gadījumā jau bija jāparaksta ierodoties slimnīcā.Lai jau Valteram veicas!

Draugiem Facebook Twitter Google+