Latvijā
Sabiedrība

Valters par vēža ārstēšanu Berlīnē: “Braukšu ar domu, ka viss būs kārtībā.” 7

Dziedātājs Valters Frīdenbergs uzstājas biedrības “Dr.Klauns” piecu gadu jubilejas svinībās. Foto – LETA

Nākamnedēļ, 14.decembrī, mūziķis Valters Frīdenbergs dosies uz Šaritē klīniku Berlīnē. Paredzēts, ka viņam tiks veikti izmeklējumi saistībā ar onkoloģisko slimību, lai pēc tam lemtu par tālāku ārstēšanu.

Portālam la.lv šodien izdevās sazvanīt Valteru Latvijas Televīzijas raidījuma “Gudrs, vēl gudrāks” filmēšanas starpbrīdī. Viņš pastāstīja, ka aviobiļete braucienam uz Vāciju ir iegādāta un viņš ir gatavs kļūt par Berlīnes dakteru pacientu. “Nekādu uztraukumu neizjūtu, cenšos ar tamlīdzīgām domām sev nervus nebendēt. Braukšu ar domu, ka viss būs kārtībā,” teica mūziķis. Paredzēts, ka Berlīnē būšot jāuzturas 10 dienas, tomēr vaicāts, vai Ziemassvētkus atgriezīsies svinēt Latvijā, Valters atbildēja, ka tas gan vēl neesot tik noteikti zināms. Vai gaidāmā brauciena dēļ televīzijas skatītājus gaida kādas izmaiņas raidījuma vadītāju vidū? “Tagad izdarīsim decembra darbus, bet nākamajā sezonā – tad jau manīs,” atbildēja Valters. Raidījumu “Gudrs, vēl gudrāks”, kas ir skolēnu sacensība erudīcijā, viņš vada kopā ar pazīstamo fitnesa treneri Kasparu Ozoliņu.

Runājot par to, kā jūtas, mūziķis pauda, ka nekas neesot mainījies – tāpat kā iepriekš, slimības dēļ viņam esot gan labās, gan sliktās dienas. Valters portālam jau stāstīja, ka aptuveni pirms gada viņam konstatēja ļaundabīgu audzēju, veica operāciju un veselu ķīmijterapiju sēriju, taču vēža izplatīšanos ar Latvijā pieejamajiem līdzekļiem neizdevās apturēt:

Valters lūdza līdzcilvēkus ziedot naudu, lai varētu doties uz Šaritē klīniku Berlīnē un atgūtu veselību tur. Diagnosticējošo izmeklējumu veikšanai bija nepieciešami 17 500 eiro, taču rekordīsā laikā – aptuveni diennaktī – tautā iemīļotā mūziķa un raidījuma vadītāja ārstēšanai tika saziedoti ap 100 000 eiro. Līdzekļu vākšana nav apturēta, jo, kā uzsver “Ziedot.lv”, vēža ārstēšana un ar to saistītie izdevumi ir grūti prognozējami.

“Ziedot.lv” Sociālās programmas vadītāja Inese Danga pastāstīja, ka saskaņā ar piesūtīto rēķinu klīnikai Berlīnē līdz šim pārskaitīti 17 580 eiro. Atskaite par šo maksājumu pievienota Valtera projektam labdarības organizācijas mājas lapā internetā. Ar ārstniecības iestādi noslēgta arī vienošanās, ka gadījumā, ja Valtera ārstēšanai būs lielākas izmaksas, “Ziedot.lv” tās apņemas segt. Tāda ir parastā prakse tamlīdzīgos gadījumos, paskaidroja Inese Danga. Kad būs notikusi izmeklēšana un tiks sastādīts ārstēšanas plāns, klīnika informēs par faktiskajām izmaksām. Arī par šiem izdevumiem “Ziedot.lv” informēs savā mājas lapā. Vienojoties ar Valteru, līdzekļu pārpalikums, ja tāds būs, tiks atvēlēts citiem pacientiem.

LA.lv