×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.8°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
20. septembris, 2016
Drukāt

Valters Sīlis rakstījis vēstuli Valdim Dombrovskim

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Nacionālā teātra režisors Valters Sīlis (no kreisās) un dramaturgs Jānis Balodis kļuvuši par atpazīstamu politiskā teātra tandēmu. "Veiksmes stāstā" viņi pētīs divas šoka terapijas – vienu 90. gadu sākumā un "griešanu" Dombrovska laikā.

Rīt Nacionālā teātra Aktieru zālē pirmizrādes priekškaru vērs atpazīstamā politiskā teātra tandēma – Nacionālā teātra režisora Valtera Sīļa un dramaturga Jāņa Baloža – kopīgi radītais “Veiksmes stāsts” Valtera Sīļa režijā.

Iestudējumā viņi pētīs divas šoka terapijas – vienu 90. gadu sākumā un “griešanu” premjera Valda Dombrovska laikā. Pēc izrādēm “Nacionālais attīstības plānas”, “Mārupīte” – “Dirty Deal teatro”, “Pieaugušie” Nacionālajā teātrī, “Barikādes” Viļņas Nacionālajā drāmas teātrī un “Mežainis” Kauņas Nacionālajā drāmas teātrī Sīli un Balodi jau var saukt gandrīz vai par tādiem kā huligāniem teātrī.

Nacionālajā teātrī Sīļa producētajā “Eirovīzijā” visai skarbi tika iesmiets par velkomistiem. Runājot par jauno izrādi, Valters Sīlis gan teic: “Ir tik daudz fervelistu (prom raidītāju jeb labas taciņas vēlētāju), ka man šķiet būtiski šajā jautājumā būt opozīcijā. Armandam Strazdam bija brīnišķīgs komentārs – varbūt mūsu politiķi tik ļoti baidās no imigrantiem, no tiem septiņsimt cilvēkiem, tikai tādēļ, ka tas parādītu, cik briesmīgi dzīvo nabadzīgākie Latvijā. Ak, cik negodīgi bēgļiem maksāt pabalstus, kas lielāki par iztikas minimumu! Bet patiesībā – cik negodīga ir situācija mūsu valstī, kādā dzīvo lielākā sabiedrības daļa. Un, kā tagad redzams, liela daļa bēgļu Latviju atstāj. Kad Lielbritānijā notika “Brexit”, “Panorāmā” rādīja Anglijas latviešus, kuri – varbūt tā bija īpaša selekcija viņu atlasē, to mēs nezinām – bija par izstāšanos no Eiropas Savienības. Jo – ak, šie briesmīgie imigrant! Nu izrādās, ka necilvēcība un šovinisms izpaužas attieksmē pret viņiem pašiem. “Veiksmes stāstā” gan vairāk tiekot runāts par to, kā noturēt savus cilvēkus savā valstī. Kur ir amatpersonu privātā atbildība?

Kā Valters Sīlis rakstīja vēstuli kādreizējam premjeram Valdim Dombrovskim un, kas no tā sanāca? Kas izrādē tēlos Valdi Dombrovski?

Par to lasiet sarunā ar Valteru Sīli un Jāni Balodi 20. septembrī “Kultūrzīmēs” vai arī e-izdevumā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+