×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
1. novembris, 2015
Drukāt

“Valters un Rapa”: Latvijā stabili pirktākais grāmatu segments ir bērnu grāmatas

Foto-LETAFoto-LETA

Latvijā stabili pirktākais grāmatu segments ir bērnu grāmatas, aģentūrai BNS sacīja Latvijas Grāmattirgotāju asociācijas pārstāve, grāmatu un kancelejas preču tirgotāja “Grāmatu nams “Valters un Rapa”” valdes locekle Iveta Ozola.

“Stabils segments, ko pērk visu laiku, protams, ir bērnu grāmatas. Tas priecē, jo mazuļiem no 1-3 gadiem un no 3-5 gadiem jāierāda ģimenē, ka lasīt ir forši un stilīgi un tad bērns, arī kļūstot par padsmitnieku, lasa. (..) Vai arī viņš pāriet uz elektroniku un visu lasa elektroniski. Tas ir atkarīgs no ģimenes, no audzināšanas,” sacīja Ozola, piebilstot, ka arī citās pasaules valstīs līdzīgi kā Latvijā – bērnu grāmatas ir pirktākais no segmentiem.

Viņa arī norādīja, ka šī iemesla dēļ Latvijas grāmatu tirgotāji cenšas popularizēt bērnu grāmatu piedāvājumu. “To arī mēs grāmatu tirgotāji un izdevēji ļoti cenšamies darīt – ar dažādām akcijām un pasākumiem gan bibliotēkās, gan citur parādīt, ka galvenais ir iemācīt bērnam lasīšanu no dzimšanas, ka tā ir grāmatiņa ir kaut kas, ka tā ir kaut kāda vērtība,” sacīja Ozola.

Savukārt citos segmentos tirdzniecības apmēri ir atkarīgi no piedāvājuma, kā arī tā, cik katrai izdevniecībai ir aktīvs grāmatu izdošanas portfelis, kā arī pasaules tendencēm, tostarp iedzīvotāji labprāt lasa pasaules bestsellerus, kā arī grāmatas par sevis sakārtošanu, atveseļošanu, pareiziem uztura principiem, lai ar literatūras palīdzību sakārtotu savu dzīvi, stāstīja Ozola.

Latvijas Grāmattirgotāju asociācija dibināta 1993.gadā. Asociācijas mērķi ir veicināt un popularizēt grāmatniecības nozari un tās attīstību Latvijā, pārstāvēt savu biedru intereses attiecībās ar sabiedrību, likumdevējiem, izpildvaru, citām organizācijām un iestādēm, kā arī veidot sistemātisku dialogu ar likumdevēju un valsts varas pārstāvjiem, sekmējot likumdošanas uzlabošanu un pilnveidošanu grāmatniecības nozarē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+