×
Mobilā versija
+7.7°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
22. aprīlis, 2016
Drukāt

Valts Ernštreits saņēmis Latvijas un Igaunijas Ārlietu ministriju Valodu balvu

Foto: LETAFoto: LETA

Valts Ernštreits

Latvijas un Igaunijas Ārlietu ministriju Valodu balva šogad pasniegta Valtam Ernštreitam par igauņu – latviešu vārdnīcas sagatavošanu un ieguldījumu igauņu un līvu valodu pētniecībā, noskaidroja ziņu aģentūra BNS.

Balva pasniegta Igaunijas ārlietu ministres Marinas Kaljurandas (Marina Kaljurand) vizītes laikā. Tulkotāju balvu pasniedza Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs un Kaljuranda.

Valodu balvas mērķis ir sekmēt abu valstu divpusējo sadarbību, veicinot latviešu un igauņu valodas apguvi, latviešu-igauņu un igauņu-latviešu tulkotāju aktivitāti, kā arī profesionalitāti daiļliteratūras, politisko, zinātnisko un citu tekstu tulkošanā. Valodu balva veicina latviešu un igauņu valodu pētnieku, kā arī valodas skolotāju ieguldījumu latviešu valodas popularizēšanā Igaunijā un igauņu valodas popularizēšanā Latvijā.

Tradicionālo Latvijas un Igaunijas Ārlietu ministriju kopējo balvu pēc Latvijas vēstnieka Igaunijā Kārļa Eihenbauma un Igaunijas vēstnieka Latvijā Jāka Jērīta (Jaak Jõerüüt) kopējā ierosinājuma 2009. gada 18.februārī iedibināja bijušais Latvijas ārlietu ministrs Māris Riekstiņš un bijušais Igaunijas ārlietu ministrs Urmass Paets (Urmas Paet).

Sākotnēji abu Ārlietu ministriju balva tika iedibināta kā Latviešu-igauņu un igauņu-latviešu Tulkotāju balva. 2015.gada 3.jūlijā ārlietu ministra Rinkēviča vizītes laikā Tallinā abu valstu ārlietu ministri nāca klajā ar kopīgu paziņojumu par Tulkotāju balvas nosaukuma un ietvara maiņu, kā arī nominantu loka paplašināšanu. Saskaņā ar jauno nolikumu Valodu balvai var pieteikt tulkotājus, latviešu valodas skolotājus Igaunijā un igauņu valodas skolotājus Latvijā, kā arī latviešu un igauņu valodu pētniekus par to ieguldījumu valodas popularizēšanā.

Saskaņā ar Valodu balvas konkursa nolikumu balvas pasniegšanu katru gadu pārmaiņus rīko Latvija un Igaunija. Šogad abu Ārlietu ministriju balva tiek pasniegta jau septīto reizi. Iepriekš abu Ārlietu ministriju balvu ir saņēmuši Maima Grīnberga, Guntars Godiņš, Kalevs Kalkuns (Kalev Kalkun) un Marguss Konnula (Margus Konnula), kas plašāk zināms ar literāro pseidonīmu Contra. Balvas fondu 3000 eiro apmērā vienādās daļās veido Latvijas un Igaunijas Ārlietu ministriju ieguldījums.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+