Kultūra
Teātris un kino

Vampīru seriāla filmētāji netiek Virsnieku saieta namā0

Foto: Wikimapia.org

Liepājā un Pāvilostas novada Sakas pagasta Saļienā šonedēļ notiks Nīderlandes daudzsēriju mākslas filmas bērniem un jauniešiem “Nakts mantinieki” (“Heirs of the Night”) uzņemšana.

Daudzsēriju televīzijas filma “Nakts mantinieki” ir pasaku stāsts, kas norisinās 1893. gadā Eiropā. Kopš senseniem laikiem astoņi vampīru klani naidojušies, taču 19. gadsimtā, attīstoties cilvēku ieroču jaudai, tie ir apdraudēti. Tādēļ vampīru ģimenes apvienojas, lai izveidotu skolu vampīru pusaudžiem ar īpašām spējām – “nakts mantiniekiem”. Par jauno vampīru vadoni, kurai jāapvieno visi klani, tiek izvēlēta vampīru meitene Alisa, kurai ir cilvēka sirds…

Projekta idejas autore un galvenā filmas veidotāja ir Nīderlandes kompānija “Lemming Film”, filmas tapšanā iesaistītas arī Norvēģija, Beļģija un Vācija. Seriālu “Nakts mantinieki” no Latvijas puses pārstāv studija “Tasse Film” – producentes Aija Bērziņa un Alise Ģelze, kas veidojušas filmas “Es esmu šeit” (režisors Renārs Vimba), “Mammu, es tevi mīlu” (režisors Jānis Nords) un “Paradīze 89”.

Daļa materiāla divām sezonām jau nofilmēta Horvātijā, bet lielāko daļu seriāla uzņem Latvijā.

“Kuģa interjeru uzbūvējām Rīgā. Taču vietas darbībai, kas notiek ārā, daļēji atrastas Liepājā, jo svarīgs ir jūras krasts. Radošā grupa meklēja kaut ko specifisku, viņus interesē nogrimušie forti Karostā. Filmēs arī Saļienas baznīcā Sakā,” stāsta “Tasse Film” producente Aija Bērziņa.

Kā viena no filmēšanas vietām bija iecerēta Virsnieku saieta namā Karostā, taču filmēšanas grupa ēkā nav ielaista, jo tiekot mainīti logi. Aija Bērziņa stāsta, ka šī iemesla dēļ nācies pat pārrakstīt scenāriju.

Greznais Jūras virsnieku saieta nams, kas atrodas Karostas militārajā teritorijā, sākotnēji kalpojis kā multifunkcionāls centrs gan izklaidēm, gan nopietniem darījumiem. 1994. gadā šis valsts nozīmes arhitektūras piemineklis nonāca Aizsardzības ministrijas valdījumā, un ēkas glābšanas darbi sākās tikai 2009. gadā.

Tā kā Virsnieku nams ir militārs objekts, filmēšana tajā jāsaskaņo ar Aizsardzības ministriju, un Jūras spēku mācību centra Plānošanas un nodrošinājuma nodaļas vecākā speciāliste seržante Rudīte Kokina laikrakstam “Kurzemes Vārds” paudusi, ka, laikus saskaņojot, ārskatus pie Virsnieku nama būtu iespējams filmēt. Iekšā gan filmēšanas grupa netikšot, norāda Rudīte Kokina: “Filmētājiem vajadzēja, lai pilī uz pāris dienām nebūtu strādnieku, taču Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centrs neatļāva darbus apturēt.”

Filmēšanā būs iesaistīti statisti no Liepājas puses, tāpat masu skatu dalībnieki tiekot vesti līdzi no Rīgas. Filmas “Nakts mantinieki” uzņemšana 25. un 26. oktobrī notiks Saļienā, bet 28. un 29. oktobrī kinoļaudis darbosies Liepājā.

LA.lv
AK
Aija Kaukule
Kultūra
FOTO. Brīvības stāsti jaunā Jāņa Lūsēna un Māras Zālītes poēmā
7 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
Jubilejā pieminēs latviešu kormūzikas karalieni Ausmu Derkēvicu
9 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
XXII Jaunrades deju konkursā sasniegts jauno deju rekords
9 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

RO
Regīna Olševska
Ekonomika
Minimālās pensijas nepieaugs tik strauji, kā cerēts
1 stunda
LE
LETA
Dabā
Sals līdz -7 grādiem: laika prognoze piektdienai
3 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Šokējošs skats Rīgas ielās: policija izplata lūgumu sabiedrībai
48 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Zolitūdē piemin lielveikala sabrukšanas sesto gadadienu
25 minūtes
LE
LETA
Pasaulē
Vīrietis sācis vilkt bērnu sev līdzi… Igaunijā par bērnu izsekošanu aiztur Latvijas pilsoni
1 stunda