×
Mobilā versija
+5.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
22. augusts, 2013
Drukāt

Vanaga acī arī ekstrēmi pārbaudījumi

Jauno mednieku nometnē apgūst obligāto minimumu

“Valodas barjeras medniekiem nepastāv,” pēc jauno mednieku nometnes Vanaga acs noslēguma atzina tās vadītāja Rudīte Vasile, jo šogad 37 nometniekiem no Latvijas pirmo reizi pievienojās arī ārzemnieki – četri norvēģu jaunieši. Jauniešu sarunas īpaši raisījušās pēc mežā pavadītās dienas un medībām, kur tika nomedītas četras mežacūkas. Nometne ar Medību saimniecības attīstības fonda finansiālu atbalstu Straupes pagasta mednieku treniņu un atpūtas vietā Mārkulīči notiek jau septīto gadu.

“Mācām un rādām visu, kas jāzina medniekam,” pasākuma galveno mērķi īsi noformulē Vilnis Jaunzems, otra vadības virsotne līdzās Rudītei Vasilei. Dalībnieki piecās dienās iepazīst katra mednieka obligāto minimumu, sākot ar pīļu sugu iepazīšanu un šaušanas nodarbībām līdz īstām gaides medībām kopā ar astoņu tuvējo kolektīvu medniekiem meža dienas noslēgumā. Viena diena dabā kā allaž izvērtās par nometnes kulmināciju, jo V. Jaunzems bija parūpējies arī par gana ekstrēmiem pārbaudījumiem. Grūtākais uzdevums, kas izvēlētajā apvidū ne vienmēr ir pa spēkam pieredzējušiem medniekiem, bija masta iziešana. Vanagacēnu grupām nācās arī pamaldīties, taču, saliekot prātus kopā un prasmīgi šifrējot karti, ar uzdoto izdevās tikt galā. Pats aizraujošākais piedzīvojums vēl tikai sekoja – no augstas kraujas pa 45 metrus garu trosi, izmantojot trīsi, bija jāšļūc pāri Braslas upei un jābremzē ūdenī, tiesa, ne visiem šis ekstrēms bija pa spēkam. Vanaga acs pēdējā dienā visiem nācās kārtot gan teorētisko, gan praktisko zināšanu pārbaudi.

Norvēģu puiši savās atsauksmēs par nometni kā ieguvumu īpaši pieminēja “funny activities” jeb jautrās nodarbības, savukārt viņu pavadonis Sigmunds Lereims atzina, ka Vanaga acs nelīdzinās nevienai no nometnēm, kuras viņš, ceļojot pa pasauli, iepazinis. “Tas ir gan pasniedzēju zināšanu līmenis, gan cieņa pret dabu un respekts pret ieročiem. Mums Norvēģijā gribētos aizgūt visu, ko šeit redzam un piedzīvojam.”

Šogad savās zināšanās ar nometniekiem dalījās Latvijas Mednieku asociācijas valdes priekšsēdētāja vietnieks Haralds Barviks, DDupleks patronu ražotājs Aivars Dundurs, trofeju eksperts Jānis Baumanis, kinoloģiskās mācību bāzes Dālderi saimnieks Aigars Remess, mednieks Voldemārs Zālītis, lokšāvējs Jānis Kļaviņš, makšķernieks Alvis Birkovs, zoologs Oskars Keišs un citi.

Sagatavots ar Medību saimniecības attīstības fonda atbalstu

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +5.8
Alūksne +4.2
Daugavpils +6.6
Saldus +4
Liepāja +5.0
Jelgava +5
Ventspils +5.6
Limbaži +4
Madona +5
Rēzekne +6
Draugiem Facebook Twitter Google+