×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
22. novembris, 2012
Drukāt

Vandaļu dēļ atcels maksu par tualetēm Rīgā

Foto - LETAFoto - LETA

Lai izvairītos no situācijām, kad vandaļi tīko pēc maksas tualešu monētu automātos ievietotās sīknaudas un tos demolē, Rīgas domes Mājokļu un vides departaments rosina atteikties no maksas par tualešu izmantošanu.

Šādu ierosinājumu šodien atbalstīja Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas deputāti, gan nosakot, ka tas būtu tikai pagaidu risinājums. Departamentam uzdots sagatavot lēmuma projektu, kas tiks virzīts apstiprināšanai Rīgas domē.

Departamenta direktors Anatolijs Aļeksejenko (GKR) šodien Mājokļu un vides komitejas sēdē skaidroja, ka patlaban norēķinu sistēma ar monētām nedarbojas, jo jauno tualešu naudas kastītes regulāri tiek uzlauztas pāris dienu laikā un, kamēr piegādā jaunas, labierīcības ir slēgtas.

Jau ziņots, ka 37 maksas tualetes kopumā izdemolētas jau 42 reizes. Lai tualetes būtu pieejamas valsts svētku laikā, departaments 16.novembrī uzstādījis monētu automātus 12 vietās. Pirmajā naktī izdemolētas divas, svētku naktī, kad pie tualetēm norīkoti dežuranti, – vēl deviņas no tām.

“Tas ir bezjēdzīgi. Bezmaksas tualetes izmaksās krietni lētāk nekā pašreizējā sistēma, kad tualetes nedēļu strādā un tad divus mēnešus ir ciet uz remontu,” sacīja Aļeksejenko.

Tualešu norēķinu sistēmas mainīšana izmaksātu tikpat vai vairāk nekā maksas atcelšana. Norēķinu sistēmas ar e-talonu ieviešana izmaksātu ap 19 000 latu, bet norēķini ar mobilo tālruni – 12 000 latu, savukārt saglabāt esošo sistēmu ir neiespējami, jo tualetes biežāk tiek remontētas, nekā izmantotas.

Ja tualetes rīdziniekiem un pilsētas viesiem būtu pieejamas bez maksas, pašvaldības tēriņi to uzturēšanai palielinātos par 12 000 latu.

Lai izvairītos no situācijas, ka tualetēs uz dzīvi apmetas bezpajumtnieki, iecerēts, ka nakts laikā tualetes tiktu slēgtas.

Domnieks Raimonds Timma (GKR) uzsvēra, ka vispirms vajadzētu vērsties pie Rīgas Pašvaldības policijas, lai rūpīgāk pieskatītu sabiedrisko īpašumu, vai arī nebūvēt tik glītas tualetes.

Aļeksejenko gan norādīja, ka pašvaldības policisti nesen notvēruši četrus vandaļus, taču Valsts policijas pārstāvji bandu esot atlaidusi un pēc neilga laika tie atkal devušies lauzt tualetes.

Arī deputāts Kārlis Strēlis (V) rosināja pie katras tualetes novietot pa videokamerai vai policistam, lai paaugstinātu drošību pilsētas īpašumā. “Nevar būt tā, ka viens bomzis ir spēcīgāks par visu valsti!” pauda Strēlis.

Domnieks Valdis Gavars (V) sprieda, ka nākotnē, pirms būvēt dārgas tualetes, vajadzētu pārdomāt, kā nodrošināt īpašuma aizsargāšanu.

No 1.aprīļa līdz oktobrim pilsētas sabiedriskās tualetes apmeklējuši 40 000 cilvēku.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +17.0
Alūksne +15.5
Daugavpils +17.7
Saldus +15.4
Liepāja +15.6
Jelgava +16.4
Ventspils +15.1
Limbaži +15
Madona +16.3
Rēzekne +16.4
Draugiem Facebook Twitter Google+