Mobilā versija
Brīdinājums -1.1°C
Diāna, Dina, Dins
Piektdiena, 24. februāris, 2017
21. maijs, 2014
Drukāt

Vandzenes zemnieki paplašina miežu sējumus
 (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Mieži.

Vandzenes pagasta z/s Četri saimnieks Indulis Leja alus miežus 16 hektāru platībā sāka audzēt pirms trim gadiem. Patlaban Vandzenē to dara vēl viens saimnieks.

“Kooperatīvs Latraps piedāvāja un deva arī Quench šķirnes sēklu. Nenožēloju. Ļoti laba raža – vairāk nekā sešas tonnas no hekt-āra, jāliek mazāk minerālmēslu nekā citām kultūrām. Šajā gadā esmu apsējis jau 60 hektārus,” stāsta saimnieks.

Leja teic, ka alus miežiem jāuzmana, lai proteīna skaitlis graudos nepārsniedz 10,5, citādi tie der vien lopbarībai. Audzēšanas tehnoloģija esot līdzīga kā kviešiem. Graudus nodod Latraps pieņemšanas punktā Jaunpagastā. Induļa Lejas saimniecībai pieder 160 ha zemes, tiek apsaimniekoti 700 ha. Saimnieks teic, ka alus miežu platību ir gatavs palielināt. Viņš cer arī nogaršot no kooperatīva biedru audzētajiem miežiem gatavotu alutiņu. Pašam vislabāk garšo mājās brūvēts miestiņš.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Un tad tai bildē būtu tie mieži ha-ha

    • Vai tad neesi dzirdējis par rīdzinieku dziļajām zināšanām lauksaimniecībā?(piem. kā rodas kartupeļi utml.)Mūsdienās jau pat lauku bērni nepazīst labības augus,rapsi gan.

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (1)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+