Mobilā versija
Brīdinājums +3.4°C
Beāte, Beatrise
Otrdiena, 25. oktobris, 2016
21. maijs, 2014
Drukāt

Vandzenes zemnieki paplašina miežu sējumus
 (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Mieži.

Vandzenes pagasta z/s Četri saimnieks Indulis Leja alus miežus 16 hektāru platībā sāka audzēt pirms trim gadiem. Patlaban Vandzenē to dara vēl viens saimnieks.

“Kooperatīvs Latraps piedāvāja un deva arī Quench šķirnes sēklu. Nenožēloju. Ļoti laba raža – vairāk nekā sešas tonnas no hekt-āra, jāliek mazāk minerālmēslu nekā citām kultūrām. Šajā gadā esmu apsējis jau 60 hektārus,” stāsta saimnieks.

Leja teic, ka alus miežiem jāuzmana, lai proteīna skaitlis graudos nepārsniedz 10,5, citādi tie der vien lopbarībai. Audzēšanas tehnoloģija esot līdzīga kā kviešiem. Graudus nodod Latraps pieņemšanas punktā Jaunpagastā. Induļa Lejas saimniecībai pieder 160 ha zemes, tiek apsaimniekoti 700 ha. Saimnieks teic, ka alus miežu platību ir gatavs palielināt. Viņš cer arī nogaršot no kooperatīva biedru audzētajiem miežiem gatavotu alutiņu. Pašam vislabāk garšo mājās brūvēts miestiņš.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Un tad tai bildē būtu tie mieži ha-ha

    • Vai tad neesi dzirdējis par rīdzinieku dziļajām zināšanām lauksaimniecībā?(piem. kā rodas kartupeļi utml.)Mūsdienās jau pat lauku bērni nepazīst labības augus,rapsi gan.

Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (8)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
Pasaulē
No 1. janvāra gaidāms algas pieaugumsValdība šodien atbalstīja Labklājības ministrijas (LM) sagatavotos grozījumus Ministru kabineta noteikumos, kas paredz minimālās mēneša darba algas palielināšanu no 370 līdz 380 eiro.
Draugiem Facebook Twitter Google+