Vaņina pārstāvētā “Zurich” izrauj neizšķirtu UEFA Eiropas līgas spēlē 0

Latvijas futbola izlases pamatvārtsarga Andra Vaņina pārstāvētā Šveices otrās līgas komanda “Zurich” ceturtdien izrāva neizšķirtu UEFA Eiropas līgas apakšgrupu turnīra mačā pret Rumānijas klubu Bukarestes “Steaua”.

TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību

L apakšgrupas trešās kārtas mačā “Zurich” izbraukumā nospēlēja neizšķirti 1:1 (0:0).

Kā ierasts, Vaņins laukumā pavadīja visas 90 minūtes.

Pirmajā puslaikā neviena no komandām vārtus neguva, bet mača 63.minūtē “Steaua” vienību vadībā izvirzīja pieredzējušais bosnietis Bojans Golubovičs. “Zurich” izlīdzinājumu panāca vien pašā pamatlaika izskaņā, kad 86.minūtē punktu viesiem nodrošināja senegālietis Musa Konē.

Pirmajā puslaikā Bukarestes klubam bija iespējas pārspēt Vaņinu, jo vienreiz mājinieku sitiens atsitās pret vārtu stabu, bet kopumā Latvijas vārtsargam spēlē pārāk bieži nevajadzēja iesaistīties. Otrajā puslaikā “Steaua” turpināja spēlēt gana aktīvu futbolu, radot vārtu gūšanas momentus pie Cīrihes vienības vārtiem bet 63.minūtē Vaņinam pēc Goluboviča sitiena nebija nekādu variantu glābt komandu no vārtu zaudējuma.

Pēc vārtu zaudējuma “Zurich” atvērās un centās radīt spiedienu uz titulētā “Steaua” kluba vārtiem, kas arī vainagojās panākumiem, jo četras minūtes pirms pamatlaika beigām Konē izrāva neizšķirtu.

Tikmēr L apakšgrupas otrajā spēlē Turcijas klubs Ankaras “Osmanlispor” savā laukumā nospēlēja neizšķirti 2:2 (2:0) ar Spānijas vienību “Villarreal”.

Šīs grupas kopvērtējumā līderei “Villarreal” pēc trim kārtām ir pieci punkti, kamēr pa četriem iekrājušas “Osmanlispor” un “Zurich”. “Steaua” kontā tikmēr ir divi punkti.

LETA jau ziņoja, ka “Zurcih” pirmās kārtas spēlē viesos ar 1:2 zaudēja “Villarreal”, bet pēc tam ar 2:1 pārspēja “Osmanlispor”.

Apakšgrupu turnīrs ilgs līdz decembrim, komandām izspēlējot divu apļu turnīru. Grupu pirmo divu vietu ieguvējas iekļūs 1/16 finālā, kur tām pievienosies UEFA Čempionu līgas apakšgrupu turnīra grupu trešās vietas ieguvējas.

Vaņina pārstāvētā “Zurich” patlaban spēlē Šveices pēc spēka otrajā cīņā un UEFA Eiropas līgas turnīrā iekļuva, pateicoties uzvarai Šveices kausā. Nacionālajā čempionātā tā šosezon cīnās bez zaudējumiem, 11 mačos tiekot pie astoņām uzvarām un trīs spēles noslēdzot neizšķirti.

Vaņins UEFA Eiropas līgas grupu turnīrā spēlē otro sezonu pēc kārtas – pērn viņš citu Šveices komandu “Sion” aizveda līdz sacensību 1/16 finālam.