AFP/LETA

Vaņins lielisks, “Sion” spēlē neizšķirti Liverpūlē 0

Latvijas vārtsargam Andrim Vaņinam nodemonstrējot lielisku sniegumu, viņa pārstāvētā Šveices futbola komanda “Sion” ceturtdien UEFA Eiropas līgas spēlē izbraukumā cīnījās neizšķirti 1:1 (1:1) ar slaveno Anglijas premjerlīgas vienību “Liverpool”.
Vaņins, kā ierasts, laukumā darbojās visas 90 minūtes un kļuva par galveno personu duelī, jo cīņas gaitā mājiniekiem bija diezgan izteikts pārsvars.
Kaut no “Liverpool” iepriekšējā premjerlīgas mača pamatsastāvā bija palikuši tikai četri spēlētāji, maču mājinieki iesāka ļoti veiksmīgi un rezultātu atklāja jau ceturtajā minūtē, kad pēc Beļģijas izlases uzbrucēja Divoka Oridži piespēles atzīmējās Adams Lalana, kurš iesita bumbu tukšā vārtu stūrī. Kaut mača sākumā “Liverpool” bija izteikts pārsvars un vēl vairākas ļoti labas vārtu gūšanas iespējas, jau 18.minūtē savā pirmajā uzbrukumā “Sion” panāca izlīdzinājumu 1:1, izceļoties Ganas futbolistam Ebenezeram Asifuā-Inkomam.
au 20.minūtē Vaņins tika pārspēts vēlreiz, kad vārtus guva Danijs Ingss, tomēr viņš atradās aizmugures stāvoklī, tāpēc rezultāts nemainījās. Gandrīz visu turpmāk maču pārsvars piederēja “Liverpool” komandai un regulāri savu meistarību nācās rādīt Vaņinam, tomēr rezultāts tā arī vairs nemainījās, potenciālai turnīra pastarītei “Sion” noturot svarīgu neizšķirtu.
Vēl vienā šīs apakšgrupas spēlē Krievijas vienība Kazaņas “Rubin”, pēdējās desmit minūtes pavadot mazākumā, savā laukumā cīnījās neizšķirti 0:0 (0:0) ar Francijas komandu Bordo “Girondins”.
Kā zināms, pirmajā kārtā, Vaņinam debitējot UEFA Eiropas līgā, “Sion” ar 2:1 savā laukumā pārspēja Krievijas klubu Kazaņas “Rubin”, bet “Liverpool” izbraukumā cīnījās 1:1 ar “Girondins”.
Līdz ar to apakšgrupas kopvērtējumā pēc divām kārtām līdere ar četriem punktiem ir “Sion” komanda, pie diviem punktiem tikušas “Liverpool” un “Girondins”, bet “Rubin” ar punktu atrodas ceturtajā pozīcijā.
Nākamās divas spēles “Sion” komandai gaidāmas ar Bordo klubu.
Kā zināms, “Sion” vienība vietu UEFA Eiropas līgas pamatturnīrā ieguva šovasar, kad izcīnīja Šveices kausu. Vaņinam šī ir debija UEFA Eiropas līgas pamatturnīrā.
Šosezon “Sion” Šveices čempionātā tikusi pie 14 punktiem desmit spēlēs, kas tai kopvērtējumā dod piekto vietu.
Jau nākamajā nedēļā Vaņins pievienosies Latvijas izlases treniņnometnei, gatavojoties noslēdzošajām divām Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra spēlēm, kas tiks aizvadītas ar Islandi un Kazahstānu.