Sports
Futbols

Vaņins skarbs par izlasi: Varbūt tas vispār nebija futbols 16

Foto – Juris Kalniņš

Fēru salu futbola izlase sestdien notikušajā nākamā gada Pasaules kausa kvalifikācijas spēlē bija tuvāk uzvarai nekā tās pretiniece Latvija, pēc cīņas neapmierināts bija Latvijas valstsvienības pamatvārtsargs Andris Vaņins.

LETA jau vēstīja, ka atlases cikla priekšpēdējā mačā sestdien Latvija viesos spēlēja neizšķirti 0:0 (0:0) ar Fēru salu futbolistiem, tādējādi pārtraucot deviņu zaudējumu sēriju.

“Divējādi iespaidi par šo spēli – mēs neuzvarējām, bet arī nezaudējām. Viens punkts izbraukumā no vienas puses nav slikti. Bet no otras puses – mēs neuzvarējām Fēru salu izlasi. Mums šo maču vajadzēja uzvarēt,” sarunā ar žurnālistiem teica Vaņins.

“Ģērbtuvē pēc spēles vairāk bija vilšanās sajūta, jo, godīgi sakot, Fēru salas bija tuvāk uzvarai nekā mēs. Mums bija pāris pusmomenti, bet pretiniekiem bija lielāka bumbas kontrole un labākas vārtu gūšanas iespējas,” norādīja Vaņins. “Mēs šodien neparādījām labāko futbolu, varbūt vispār neparādījām futbolu kā tādu.”

Lai arī Fēru salu izlase vairākkārt bija ļoti tuvu vārtu guvumam, Vaņins uzskata, ka viņam šajā mačā nebija diez ko daudz darba.

“Bija daudz spēles ar kājām. Pirmajā puslaikā vienreiz vajadzēja komandu glābt, bet kopumā nebija tik traki. Kad Fēru salas pirmajā puslaikā trāpīja pa vārtu stabu, es nelēcu pēc bumbas, jo šķita, ka tā lido garām vārtiem,” izteicās Vaņins.

Latvijas futbolisti Pasaules kausa kvalifikāciju noslēgs otrdien, kad savā laukumā tiksies ar Andoru.

“Lai otrdien uzvarētu Andoru, mums jābūt labākiem divcīņās, jākontrolē bumba un vairāk jāvelta laiks uzbrukumam,” sacīja 37 gadus vecais vārtsargs.

Zīmīgi, ka Fēru salu izlasē tikai seši spēlētāji ir profesionāļi, tomēr Vaņins pēc mača bija skarbs, sakot, ka no malas drīzāk izskatījās, ka Latvijas valstsvienībā ir pāris amatieri.

“No malas varēja pateikt, ka tieši mūsu sastāvā salīdzinājumā ar pretiniekiem ir pāris amatieru futbolisti. Fēru salas šodien izskatījās labāk nekā mēs,” pauda Vaņins. “Atmosfēra stadionā šeit bija laba, pilnas tribīnes. Vienīgi mākslīgais laukums Fēru salu stadionā nav tas labākais.”

Pasaules kausa kvalifikācijas B apakšgrupā līdere ar 24 punktiem astoņos mačos ir Šveice, kurai ar 21 punktu seko Portugāle. Attiecīgi desmit un deviņi punkti ir Ungārijai un Fēru salām, kamēr Andorai un Latvijai ir pa četriem punktiem.

Nākamā gada Pasaules kausa finālturnīrs norisināsies Krievijā. No Eiropas zonas deviņu apakšgrupu uzvarētāji uzreiz tiks pie ceļazīmēm uz finālturnīru, bet astoņas labākās otro vietu ieguvējas izslēgšanas spēlēs noskaidros vēl četras finālturnīra dalībnieces.

LA.lv