×
Mobilā versija
Brīdinājums +24°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
9. novembris, 2016
Drukāt

Var apmeklēt Ziedoņa nepublicēto dienasgrāmatu uzveduma ģenerālmēģinājumu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Saistībā ar lielo interesi par koncertuzvedumu “Citādas debesis, tā pati dvēsele” 16. un 17. novembrī, uz ko biļetes ir gandrīz izpārdotas, organizatori piedāvā iespēju iegādāties biļetes uz ģenerālmēģinājumu, kas notiks pirmdien, 14. novembrī “Mūzikas namā Daile”, LA.lv pastāstīja fonda “Viegli” pārstāve Kristīne Tjarve.

Jau ziņojām, ka 16. novembrī pirmizrādi piedzīvos koncertuzvedums “Citādas debesis, tā pati dvēsele”, kur fragmentus no Imanta Ziedoņa iepriekš nepublicētajām dienasgrāmatām lasīs dzejnieka dzīvesbiedre, aktrise Ausma Kantāne un aktieris Vilis Daudziņš. Imantu Ziedoni un viņa dzeju mūzikā atspoguļos ģitāras virtuozs Kaspars Zemītis ar improvizācijām, kas savīsies ar lasītā tēmām. Uzveduma režisors ir Pēteris Krilovs.

“Izvēlējos cilvēkus, ar kuriem vēlos strādāt kopā, nekad vēl nebiju darbojusies ar Pēteri Krilovu, tādēļ uzreiz zināju, ka viņš būs šī koncertuzveduma režisors,” stāsta Ausma Kantāne. Par mūziķi Kasparu Zemīti: “Imanta dokumentālajam vārdam es nevēlējos dziedātāju, bet mūziku bez vārdiem – aranžējumus. Man liekas, ka Kasparam tas lieliski padodas!”

Imants Ziedonis ik dienas rakstījis dienasgrāmatu, un liela to daļa jau publicēta izdevumā “No patikšanas uz patikšanu” (Daugava, 2003). Koncertuzvedumā “Citādas debesis, tā pati dvēsele” tiks lasītas vēl nepublicētās dienasgrāmatas, kur dzejnieks pierakstījis domas par savā ģimenē, tuvinieku un draugu dzīvēs notiekošo, kā arī Latvijas un pasaules notikumiem un pārmaiņām. Tēmas, ko savā dienasgrāmatā gada laikā aprakstījis Imants Ziedonis, ir aktuālas arī šodien. Viņš mudina būt uzmanīgākiem vienam pret otru, apstāties, ieklausīties un pārdomāt, kas noticis dienas gaitā, ieraudzīt skaisto. Tā ir iespēja caur dzejnieka pašanalīzi pievērsties arī saviem jautājumiem – kas šodien, šogad mani satraucis, iedvesmojis, uzmundrinājis? Ko varam katrs darīt, lai palīdzētu Latvijas skaistajam parādīties?

Biļešu cenas uz ģenerālmēģinājumu 15 eiro. Ienākumi no biļešu pārdošanas tiks ieguldīti Imanta Ziedoņa muzeja attīstībā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+