×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
1. marts, 2017
Drukāt

Var aprēķināt, cik lielu naudas summu ir iespēja atgūt no VID (4)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Sākoties brīvprātīgo gada ienākumu deklarāciju iesniegšanai, Valsts ieņēmumu dienests (VID) izstrādājis diferencētā neapliekamā minimuma kalkulatoru, ar kura palīdzību ikviens iedzīvotājs var gūt priekšstatu par to, kādu naudas summu varētu atgūt, iesniedzot deklarāciju, informēja VID.

Kalkulators pieejams VID mājaslapā “www.vid.gov.lv” sadaļā “Kalkulatori”.

Šis ir pirmais gads, kad tie nodokļu maksātāji, kuru gada apliekamo ienākumu kopējais apmērs 2016.gadā nepārsniedz 12 000 eiro, var brīvprātīgi iesniegt gada ienākumu deklarāciju, lai atgūtu pārmaksāto iedzīvotāju ienākuma nodokli, kas izveidojies, piemērojot gada diferencēto neapliekamo minimumu. Gada ienākumu deklarāciju brīvprātīgi var iesniegt trīs gadu laikā, sākot no 2017.gada 1.marta.

VID aicina pirms gada ienākumu deklarācijas aizpildīšanas izmantot kalkulatoru, lai pārliecinātos, vai un cik lielu naudas summu ir iespēja atgūt.

VID vērš uzmanību, ka, nosakot gada diferencētā neapliekamā minimuma apmēru, tiek ņemta vērā ne tikai alga, bet arī citi gada laikā gūtie ar nodokli apliekamie personas ienākumi, un to aprēķina saskaņā ar īpašu formulu. Formulā ir iestrādāts princips – jo personas ienākumi ir mazāki, jo lielāka ir nodokļu atmaksas summa. Diferencētā neapliekamā minimuma kalkulatora ailītēs norādīti tie ienākuma veidi, kurus ņem vērā, veicot aprēķinu. Tādējādi jo precīzāki dati tiek norādīti, jo precīzāks būs kalkulatora veiktais aprēķins.

Plaša informācija par gada ienākumu deklarācijas brīvprātīgu iesniegšanu ir pieejama VID mājaslapā sadaļā “Gada ienākumu deklarācija”.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Nu kā tad sanāk? Ja es neesmu strādājusi algotu darbu jau vairākus gadus, audzinu 3 dēlus- nākamos nodokļu maksātājus un demogrāfijas cēlējus, saņēmu 2016. gadā māmiņalgu, ģimenes un bezdarbnieku pabalstus, tad uz mani attiecas tas kalkulators, ko tas aprēķināja man 1300 biku pāri eiro? Es tos reāli varu saņemt?

    • Ja tu neesi maksājusi nodokļus,tad neko nav iespējams saņemt.Bet savus ārstniecības un bērnu pulciņu čekus vari iesniegt caur vīru vai citu ģimenes locekli,kurš strādā un maksā nodokļus. Droši vari pati doties uz VID un jautāt.Man ir bijusi laba pieredze ar laipniem un atsaucīgiem darbiniekiem.

      • Maksājusi nodokļus- kad? Darba ņēmēja neesmu bijusi Lv jau kopš 2010. gada. Vai bērnu un bezdarbnieku pabalsti skaitās ienākums, no kura tiek rēķināti nodokļi? Līdz tuvākajam VID man ir apm. 50 km, tā ka pirms tur eju vaicāt, varbūt te ir tuvāk kāds, kas spēj apgaismot? Paldies par padomu attiecībā uz pulciņiem un medicīnu! 😉

Draugiem Facebook Twitter Google+