×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
1. aprīlis, 2014
Drukāt

Var apskatīt dinozaura pēdas nospiedumu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Latvijas Universitātes Zinātņu un tehnikas vēstures muzejs par aprīļa mēneša priekšmetu nominējis dinozaura pēdas nospiedumu, ko var apskatīt Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātē, ziņo muzeja pārstāvji.

Šo trīspirkstainās pēdas nospiedumu, kura garums un platums ir 50 cm, atstājis visai liels, plēsīgs, uz divām kājām staigājošs dzīvnieks no Theropoda grupas. Smilšakmens plāksne ar pēdas nospiedumu nākusi no Obernkirhenes karjera Lejassaksijā (Vācijā), kas atrodas Vēzeres upes ielejā. Šajās akmeņlauztuvēs 2007. gadā atklāti slāņi ar vairākiem tūkstošiem zauru pēdu, ko ieminuši pārstāvji no šādām dinozauru grupām: Ankylosauria, Iguanodon, Stenopelix, Euornithopoda, Ornithischia, Theropoda. Nospiedumu vecums ir ap 140 miljoniem gadu un tie datējami ar krīta perioda sākumu. Plāksni muzejam 2000. gadā dāvinājusi ģeoloģe Sarmīte Kondratjeva.

Šo un pārējos Ģeoloģijas muzeja eksponātus iespējams apskatīt muzeja ekspozīcijā Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes telpās Alberta ielā 10. Ekskursija iepriekš piesakāma pa tālruni 67333071 vai 29112907.

Latvijas Universitātes Zinātņu un tehnikas vēstures muzejs kā vienots Latvijas Universitātes muzejs dibināts 1990. gadā ar mērķi saglabāt un popularizēt Latvijas Universitātes kultūrvēsturiskās pamatvērtības un tradīcijas. Tas sadalīts astoņās filiālēs, kuras regulāri piedāvā saviem apmeklētājiem ne vien izklaidējošas, bet arī izglītojošas aktivitātes. Viena no tādām ir akcija “Mēneša priekšmets”, kurā muzejs piedāvā apskatei interesantākos un mazzināmākos priekšmetus no saviem krājumiem, jo sevišķi tos, kuri līdz šim izstādīšanu plašākai apskatei nav piedzīvojuši.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+