×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
3. marts, 2014
Drukāt

Var diskvalificēt mūsu hokeja izlasi

Foto - Juris KalniņšFoto - Juris Kalniņš

Latvijas hokeja izlases diskvalifikācija no ziemas olimpiskajām spēlēm Sočos ir vairāk teorētiski iespējama nekā praktiski draudošs sods.

Šo varbūtību aktualizē ziņa, ka ir aizdomas par vēl viena mūsu hokejista pozitīvām dopinga analīzēm Sočos. Starptautiskās olimpiskās komitejas (IOC) noteikumos sacīts: ja vismaz divi spēlētāji pieķerti dopinga lietošanā, komanda var tikt diskvalificēta. Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers vakar atturējās man prognozēt iespējamās sankcijas, tomēr ļāva noprast, ka diskvalifikācija ir maz ticama. Svarīgi esot noskaidrot lietas patiesos apstākļus.

Latvijas hokejisti Sočos ierindojās astotajā vietā, bet Vitālijam Pavlovam ņemtajās analīzēs tika uzrādīta aizliegtā viela metileksanamīns. Oficiāli netiek izpausts, kurš vēl ir “iekritis”, taču izskanējis, ka tas ir Ralfs Freibergs (attēlā). Viņš sacījis aģentūrai LETA, ka pirms olimpiskajām spēlēm nodotās analīzes bijušas negatīvas. Padzirdējis, ka Sočos “kaut kas nav bijis kārtībā”, aizsargs pēc atgriešanās Rīgā vēlreiz nodevis analīzes, un arī tās bijušas negatīvas. Acīmredzot abi gadījumi nav savstarpēji saistīti un otrajā uzrādīta cita aizliegta viela. Tikmers nemācēja pateikt, kad gaidāms oficiāls paziņojums šajā lietā.

Vitālija Pavlova vainu uzņēmies hokeja kluba Rīgas “Dinamo” ārsts Āris Aivars. Saņemtā uztura bagātinātāja oficiālajos dokumentos nav uzrādīta aizliegtā viela, bet uz pudelītes ir, taču viņš to nav pamanījis. Acīmredzot ārstu iemidzinājusi KHL pasivitāte – piecu sezonu laikā no Rīgas “Dinamo” hokejistiem paņemtas tikai aptuveni 30 dopinga analīzes. Atzīšanās varētu mīkstināt soda sankcijas spēlētājam.

Lai gan aktualizējusies dopinga problēma Latvijas sportā, Žoržs Tikmers nedomā, ka situācija ir slikta: “Pirms olimpiskajām spēlēm veicām visu sportistu kontroli, tai atvēlot 8000 eiro no LOK budžeta.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+