Pasteļa tehnikā strādājošos kolēģu veikumu izstādē apkopojis Artūrs Ņikitins.
Pasteļa tehnikā strādājošos kolēģu veikumu izstādē apkopojis Artūrs Ņikitins.
Publicitātes foto

Var ieskatīties labāko pasteļa meistaru sniegumā 0

Rietumu Bankas mākslas galerijā atklāta izstāde “Rīgas pastelis”, kuras kuratoram Artūram Ņikitinam izdevies sapulcēt izcilākos un talantīgākos šajā unikālajā tehnikā strādājošos laikabiedrus, LA.lv uzzināja bankā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību 12
Veselam
7 produkti, kas visiem šķiet veselīgi, taču patiesībā tādi nav 16
“Pasažieriem bez sejas maskas var tikt atteikta iekāpšana transportlīdzeklī!” Paziņojums autobusa salonā samulsina braucēju 55
Lasīt citas ziņas

Izstādē apskatāmi vairāku paaudžu Latvijas mākslinieku pasteļa tehnikā radīti darbi. Autoru vidū ir Juris Ģērmanis, Andris Abiļevs, Felicita Pauļuka, Alla Koroļova, Dmitrijs Lavrentjevs, Aleksandrs Stepanjans, Larisa Šellare, kā arī pats Artūrs Ņikitins.

Stāstot par ekspozīciju, Artūrs Ņikitins atzīst: “Par “programmas naglu” uzskatu Felicitas Pauļukas šedevrus, kurus īpaši mūsu izstādei ir laipni piešķīris Latvijas Nacionālais mākslas muzejs. Tie ir tapuši 1970. gadu vidū. Bez šīs gleznotājas ir grūti iedomāties Latvijas 20. gadsimta mākslu: viņa ir pelnījusi cieņu gan kā māksliniece, gan kā personība. Viņas darbi vienmēr sajūsmina ar izmeklētu zīmējumu un ļoti augstu izpildījuma kultūru. Felicita ir viena no ievērojamākajām XX gadsimta vidus profesionālās mākslas pārstāvēm.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Kurators īpaši slavē Ģērmaņa zīmēto aizkustinoši maigo portretu un divus lieliskus aktus, jaunās gleznotājas Larisas Šellares darbus, kā arī Natālijas Bessonovas radītās gleznas – veltījumus Džordža Balančina iestudētajam baletam “Dārgakmeņi”. “Šie pasteļi pārsteidz ar neparasto piesātinājumu – Natālija meistarīgi darbojas ar krāsām, viņas gleznās redzama gaismas spēle,” stāsta meistars.

Izstādi noslēdz paša Artūra Ņikitina darbi. Viņš atzīstas, ka uzskata sevi par darbaholiķi, tomēr intensīvi strādā nevis tādēļ, ka to liek darīt kāda izfantazēta nepieciešamība, bet gan tādēļ, ka jūt bioloģisku un fizioloģisku vajadzību to darīt. Šoreiz mākslinieks ļoti gribēja parādīt veltījumu komponistam Dmitrijam Šostakovičam, viņa “Ļeņingradas simfonijai” (Simfonija Nr. 7), kas simbolizē krievu tautas gara spēku Otrajā pasaules karā. Šāda izvēle nav nejauša, jo meistars dzimis pilsētā pie Ņevas.

Izstāde būs aplūkojama līdz 9. oktobrim darbadienās no plkst. 9 līdz 18. Ieeja bez maksas.