×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
25. novembris, 2013
Drukāt

Var izdrukāt arī… lelli

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

SIA "Mass Portal" īpašnieks Alvis Narmonts pie trīsdimensiju drukātāja, kas devis lielākas izvēles iespējas gan uzņēmējiem, gan arī privātpersonām.

Aizvadītās nedēļas nogalē 2. starptautiskajā informācijas un komunikāciju tehnoloģiju izstādē “Riga Comm 2013” Ķīpsalas starptautiskajā izstāžu kompleksā vairāki Latvijas uzņēmumi iepazīstināja ar jauniem, unikāliem risinājumiem, kas izcēlās citu valstu dalībnieku vidū un padarīs mobilo ierīču lietotāju dzīvi ērtāku.

Tā SIA “MoBuy” īpašnieks Jānis Sproģis izveidojis mobilā viedtālruņa aplikāciju “TickApp”, kas turpmāk ļaus maciņus nepiepildīt ar atlaižu kartēm. Vajadzēs vien “App Store” iPhone veikalā vai “TickApp” mājas vietnē bez maksas lejupielādēt šīs kartes viedtālrunī. Tad karti varēs izmantot tirdzniecības vietā, skenējot svītrkodu vai identificējot karti pēc vārda, uzvārda vai kartes numura. J. Sproģis uzskaita “Tick­App” priekšrocības: atslogo naudas maku, dod iespēju sekot līdzi tirdzniecības vietu aktualitātēm, dod iespēju krāt tālrunī pārdevēja izsniegtās uzlīmes, piedāvā atrast tuvāko veikalu un ļauj pirkt produktus un pakalpojumus. Aplikāciju varēs sākt izmantot pēc vienas divām nedēļām, kad būs beidzies tās apstiprināšanas process “App Store” veikalā. Šā gada beigās aplikāciju varēs lejupielādēt arī “Android” platformā. Aplikācija nodrošina, piemēram, “Reserved”, “NS King”, “Skandi Motors”, “La Rocca Revolution”, “Cocos” un citu uzņēmumu apkalpošanu.

Latvijas uzņēmuma SIA “Mass Portal” veikums arī ir apliecinājums Latvijas konkurētspējīgajai informāciju un komunikāciju tehnoloģiju videi. Uzņēmums patlaban, visticamāk, ir vienīgais Baltijas valstīs trīsdimensiju drukātāju ražotājs. Tiem, kas vēl nezina, paskaidrosim – tie ir drukātāji telpisku priekšmetu veidošanai no datorā izveidotiem vai ieskenētiem modeļiem. Vairākas drukātāja detaļas ražo Latvijā. Drukāšana notiek, klājot izkausētu plastikāta slāni pa slānim, līdz ir izveidots viss produkts. Izdrukātie priekšmeti – piemēram, bērnu lelles, mobilā tālruņa vāciņi – ir pietiekami augstas kvalitātes izmantošanai dizaina, prototipēšanas un pat gatavu produktu ražošanai. Drukāšana jeb produkta veidošana notiek pilnībā slēgtā akrilāta un alumīnija korpusā. Patlaban pārdošanā ir divi drukātāju modeļi, kas maksa attiecīgi 999 un 1499 eiro. Kā uzsver uzņēmuma pārstāvji, viņi vienīgie Latvijā piedāvā darbības instrukciju latviešu valodā.

To, ka aizvien vairāk pakalpojumu, tostarp darbu, piedāvā internetā, apliecina arī biedrības “Jauniešu konsultācijas” pārstāve Annemarī Sperliņa. Biedrība izstādē rādīja jauno mājas vietni prakse.lv, kur interaktīvas datorspēles veidā ikviens var iepazīties ar iespējamo darba devēju un savu profesiju, kā arī redzēt uzņēmumu. Atliek vien atbildēt uz uzdotajiem jautājumiem. Portāls prakse.lv ir vislielākais karjeras un izglītības portāls valstī, tas galvenokārt paredzēts jauniešiem vecumā no 16 līdz 24 gadiem. Portāla datu bāzē ik dienu ir 230 uzņēmumu vismaz 150 dažādu profesiju vakances. Vispieprasītākā ir programmētāja profesija.

Savukārt uzņēmums “iWowWe” piedāvā augstas kvalitātes videosaziņas iespējas. Tās gan nav veidotas Latvijā. Uzņēmuma piedāvājums galvenokārt paredzēts uzņēmumiem, medicīnas iestādēm, skolām un augstskolām, tomēr video ir nenovērtējams arī saziņā ar draugiem un radiem. “iWowWe” atšķirībā no pazīstamās “Skype” pro­grammas piecas reizes mazāk tērē interneta resursus un piedāvā tiešraidē arī dalīties ar dokumentiem un video.

Izstādē “Riga Comm 2013” piedalījās pavisam septiņu valstu aptuveni 60 uzņēmumi. Latvijā izveidotais visātrākais internets Eiropā un ceturtais ātrākais internets pasaulē ir radījis labus nosacījumus informāciju un komunikāciju nozares izaugsmei. Tai savukārt jārosina cilvēku labklājība.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+