×
Mobilā versija
+5°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
26. jūnijs, 2015
Drukāt

Var nobalsot par Ēvalda Valtera pieminekļa metiem (7)

1. Atkārtotajā konkursā pieci pieteikumi

1no6
Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ceturtdien, 25. jūnijā, Kuldīgas novada Domē tika atvērti atkārtotajam metu konkursam “Ē. Valtera pieminekļa (vides objekta) izveide Kuldīgas vecpilsētā” iesniegtie pieci piedāvājumi, LA.lv uzzināja domē.

Domes sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Duļbinska stāsta, ka lēmumu par to, kuram no piedāvājumiem dot priekšroku, žūrija pieņems 3. jūlijā, bet līdz tam Kuldīgas novada dome aicina arī iedzīvotājus iepazīties ar piedāvājumiem un paust savu viedokli, nobalsojot par iecienītāko.

Žūrijas komisijas priekšsēdētāja ir Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa, žūrijā darbojas Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents, mākslas zinātnieks Ojārs Spārītis, Ēvalda Valtera dēls Raits Valters, Latvijas Republikas 12.Saeimas deputāte Solvita Āboltiņa, Kuldīgas novada pašvaldības izpilddirektore Ilze Dambīte–Damberga, Kuldīgas novada pašvaldības Būvniecības nodaļas vadītāja Jana Jākobsone un Kuldīgas aktīvās atpūtas centra vadītājs Artis Gustovskis. Kā eksperts konkursā iesniegto piedāvājumu izvērtēšanā piesaistīts Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas vadītājs, arhitekts Juris Dambis.

Kopējais godalgu fonds ir 1000 eiro.

26., 27., 29. un 30. jūnijā, kā arī 1. un 2. jūlijā iesniegtie piedāvājumi būs apskatāmi Kuldīgas novada domes 1.stāva vestibilā. Turpat līdz 2. jūlijam iespējams arī nobalsot.

Balsot iespējams arī Kuldīgas novada domes portālā, bet LA.lv piedāvā aplūkot metu piedāvājumus.

 1. Atkārtotajā konkursā pieci pieteikumi
 2. Devīze VAP15 – "Ēvalda Valtera sirds ābelīte"
 3. Devīze ROK29 – "Tase tējas kopā ar Ēvaldu Valteru"
 4. Devīze ĒVP-15 – "Skatuve"
 5. Devīze GRS42 – "Kalns"
 6. Devīze VPA05 – "Paceltais akmens"

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. No iepriekšējās kārtas prātā palicis velniņš, purva naudas žāvētājs. 🙂
  No šī – kalns un, jā, arī ābele.
  Kalns šķiet par daudz zemē iegrimis. Patī ideja par spāri un citātiem, krēsls, iespējams, lieks.
  Abelei patīk doma par streļķa šauteni, nepatīk ceriņiem līdzīgās lapas un piparkūkām līdzīgās sirdis. Iespējams ābeli varētu risināt citādāk. Kalt tuvu dabīgai, melnā metālā ar kādu misiņa (zelta) detaļu, dzīslu…

 2. Ja nu vienīgi tējas dzeršana, bet ne tik atbaidoši robustu, pārējie visi izskatās skolnieku darbu līmenī. Piemineklim, vispirms, jābūt kaut kam skaistam, viegli uztveramam un ātri atpazīstamam…

 3. Tējas tase ar Ēvaldu Valteru ir labākais…

 4. Man patīk ”Skatuve”

 5. 1. Pie pilsētas sakuma ceļa “Paceltais akmens” 2.Pie Rīgas Botāniska Dārza “Ēvalda Valtera sirds ābelīte”.

 6. Man patika gan Akmens,gan Skatve. Tikai ne-latvieši nesapratīs Akmens nesto domu.Un ne visi latvieši,sevišķi jaunā paaudze,bez iepriekšēja stāsta var neizprast. Lai lemj kuldīdznieki paši.

 7. Ja godīgi,tad neviens mets neder. Nosaukumi piemēroti,pat ļoti jauki,tikai ne meti.

Draugiem Facebook Twitter Google+