×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.9°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
14. februāris, 2012
Drukāt

Var norakstīt internetā

Foto LETAFoto LETA

Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) saviem klientiem nodrošinājusi jaunu iespēju – turpmāk transportlīdzekļu īpašnieki bez maksas CSDD e-pakalpojumos (e.csdd.lv)
varēs norakstīt tos savus spēkratus, kuri vairs netiek izmantoti.

 

Lai gan jaunais pakalpojums darbojas pavisam neilgu laiku, to izmantojuši jau vairāki klienti, kā arī saņemtas pirmās atsauksmes, piemēram, kāds tvitera lietotājs pavēstījis, ka CSDD e-pakalpojumos norakstījis divus vecus auto. Izrādās, ka tas tagad ir izdarāms ar diviem peles klikšķiem.

Šobrīd transportlīdzekļu norakstīšana e-pakalpojumos ir pieejama fiziskām personām, autorizējoties caur savu kredītiestādi. Tāpat darbojas arī līdzšinējā transportlīdzekļu norakstīšanas kārtība, kad auto īpašniekam vai pilnvarotai personai jādodas uz CSDD nodaļu. Savukārt nākotnē plānots, ka transportlīdzekļu norakstīšana e-pakalpojumos būs pieejama arī juridiskām personām. CSDD e-pakalpojumos fiziskās personas var norakstīt savā īpašumā esošas piekabes, puspiekabes, mopēdus, autobusus, kravas automašīnas ar pilnu masu virs 3500 kg, jebkuru transportlīdzekli, ja CSDD Transportlīdzekļu un to vadītāju valsts reģistrā ir informācija, ka transportlīdzeklis atrodas meklēšanā vairāk nekā gadu, vieglo automobili, kravas automobili ar pilnu masu līdz 3500 kg, triciklu un kvadriciklu, ja tas iznīcināts vai gājis bojā un pēc 2009. gada 31. decembra tam nav veikta neviena reģistrācijas darbība vai tehniskā apskate (atbilstoši 2010. gada 30. novembra Ministru kabineta noteikumiem nr. 1080 “Transportlīdzekļu reģistrācijas noteikumi”). Šo faktu apliecina pats transportlīdzekļa īpašnieks.

 

CSDD e-pakalpojumos nevar norakstīt transportlīdzekli, kamēr Transportlīdzekļu un to vadītāju valsts reģistrā tam ir liegumi.

 

Šobrīd CSDD e-pakalpojumu klientu skaits ir 230 tūkstoši. Par CSDD e-pakalpojumu lietotāju var kļūt ikviens, reģistrējoties: https://e.csdd.lv, tādējādi savu dzīvi padarot ērtāku un vienkāršāku. CSDD e-pakalpojumi saviem klientiem nodrošina vairākas priekšrocības un ieguvumus, piemēram, tie ir pieejami jebkurā laikā; tie nodrošina informācijas un atgādinājumu saņemšanu; tajos var bez maksas un jebkurā laikā uzzināt informāciju par sevi, savu transportlīdzekli, par nodokļu atlaidēm, par OCTA polises derīguma termiņu; CSDD e-pakalpojumos var saņemt vienas dienas atļauju, reģistrēt velosipēdu, pieteikties autovadītāja eksāmenam u. c.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+