Kultūra
Kultūrpolitika

Var sākt pieteikties konkursam “Latvijas Dizaina gada balva 2018” 16

Publicitātes foto

No šodienas iespējams iesniegt pieteikumus nacionālā mēroga dizaina konkursā “Latvijas Dizaina gada balva 2018”, informēja balvas pārstāve Gita Deniškāne.

Balvas galvenais vēstījums gan vizuālajā identitātē, gan saturiskajā konceptā ir – “Dizains savieno”, vēršot uzmanību uz starpnozaru mijiedarbību dizainā.

Iesniegtos darbus pavasarī klātienē vērtēs pasaulē augstu novērtēti dizaina nozares eksperti no Latvijas un ārvalstīm, kuri izvēlēsies 20 finālistus.

LDGB 2018 žūrijas locekle, Ieva Zībārte: “No dizaineriem sagaidu aktīvu rīcību un vēlmi iesniegt darbus izvērtēšanai. Konkurence ir liela, un tieši tas ir patīkams izaicinājums. Nacionālā dizaina balva ir respektabla atzinība, ko pasniegs īpašajā Latvijas simtgades gaisotnē. Piedalīties patiešām ir vērts!”

“Latvijas Dizaina gada balvu” organizē Kultūras ministrija un dizaina birojs “H2E” sadarbībā ar Latvijas Nacionālo mākslas muzeju un Latvijas Mākslas akadēmiju.

Dizaina studijas H2E vadošā dizainere Ingūna Elere par šī gada balvas identitāti: “2018. gada Latvijas Dizaina gada balvas vizuālā identitāte vēsta par dizainu kā starpdisciplināru instrumentu, kas vieno dažādu jomu profesionāļu radītus risinājumus.

Pirmajai Latvijas Dizaina gada balvai, kas notika pagājušajā gadā, tika iesniegti 147 dizaina darbi. Pirmo vietu ieguva datu vizualizācijas rīks “Infogram”, otrajā vietā tika ierindots izstādes stendu dizains “Civilizācijas nospiedumi”, savukārt trešajā vietā ierindojās bērnu balansa ritenītis “Brum Brum”.

Balvu organizē Kultūras ministrija un dizaina birojs “H2E” sadarbībā ar Latvijas Nacionālo mākslas muzeju un Latvijas Mākslas akadēmiju.

LA.lv