×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.4°C
Līga
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
5. augusts, 2013
Drukāt

Var saņemt atbalstu trifeļu audzēšanai

Foto-LETAFoto-LETA

Vai ir paredzēts kāds atbalsts zemniekam, kurš savā zemē gribētu stādīt ozolus trifeļu audzēšanai?
 Valērijs L. Lubānas novadā

 

Zemkopības ministrijas Lauku attīstības atbalsta departamenta Lauku attīstības fondu atbalsta vecākā referente Sanita Vanaga atgādina, ka nākamajā ES plānošanas periodā Lauku attīstības programmas 2014. – 2020. gadam investīciju atbalsta pasākumu uzraudzības periods ir pieci gadi. Pirmie trifeļu augļķermeņi parādās tikai piektajā vai sestajā gadā pēc stādīšanas… Tātad, veicot investīcijas trifeļu dārzu attīstībā, nebūtu iespējams pārliecināties par projekta ekonomisko dzīvotspēju, kas savukārt ir pretrunā ar pamatnosacījumiem investīciju pasākumu ieviešanai.

Tomēr tāpat kā šajā ES plānošanas periodā arī nākamajā Lauku attīstības programmā 2014. – 2020. gadam, ir paredzēts īstenot LEADER pieejas pasākumus, īpašu akcentu liekot uz uzņēmējdarbības attīstību vietējā teritorijā. Lai īstenotu projektu LEADER pasākumu ietvaros, tam ir jāatbilst vietējai attīstības stratēģijai, ko izstrādā vietējā rīcības grupa sadarbībā ar vietējās teritorijas iedzīvotājiem (uzņēmējiem, nevalstiskajām organizācijām, pašvaldībām). Šā gada beigās un nākamajā gadā, kad vietējās rīcības grupas izstrādās attīstības stratēģiju nākamajam plānošanas periodam, šajā darbā var aktīvi iesaistīties arī esošie un topošie uzņēmēji.

Tas nozīmē, ka trifeļu dārzu ierīkošanu konkrētā teritorijā var atbalstīt, ja iesniegtais projekts atbilst vietējai attīstības stratēģijai. Par iespējām saņemt finansējumu šādu projektu realizācijai un tā apjomu ieteicams interesēties rīcības grupā, kur izveidota attiecīga komisija LEADER projektu atbilstības vērtēšanai.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+