×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
16. februāris, 2012
Drukāt

Var saņemt līdzvērtīgas zāles

aptieka_leta3

Nacionālais veselības dienests (NVD) no valsts apmaksāto zāļu saraksta ir svītrojis 10 medikamentus, kurus pacientiem nav bijis iespējams saņemt aptiekās, sākot no 1. februāra, kad stājās spēkā jaunais kompensējamo zāļu saraksts.

 

NVD sabiedrisko attiecību speciāliste Laura Lapiņa informēja, ka svītroto medikamentu vietā zāļu sarakstā ir iekļautas nākamās lētākās zāles šādās zāļu vispārīgo nosaukumu grupās: “Atorvastatinum” (holesterīna līmeņa pazemināšanai), “Enalaprilum” (asinsspiediena pazemināšanai), “Glimepiridum” (cukura diabēta slimniekiem), “Lisinoprilum” (asinsspiediena pazemināšanai), “Paclitaxelum” (onkoloģiskajiem slimniekiem), “Ropinirolum” (neiroloģiskajiem pacientiem).

Medikamenti svītroti no saraksta, jo pašlaik nav pieejami Latvijas tirgū, ko apliecina Veselības inspekcijas informatīvais ziņojums, kā arī pašu zāļu piegādātāju sniegtā informācija.

 

Veselības ministrijas valsts sekretārs Rinalds Muciņš sacīja, ka ministrija izlems, vai līdzīgos gadījumos arī turpmāk zāles izņems no saraksta vai meklēs kādu citu risinājumu, lai nepieļautu, ka cilvēki netiek pie valsts apmaksātiem medikamentiem.

 

Veselības inspekcija pirmajās divās nedēļās saņēma daudz sūdzību no aptiekām un pacientiem, kad atklājās, ka zāļu lieltirgotavās un arī aptiekās nav pieejami 54 valsts apmaksātie medikamenti. Pārbaudot sūdzības, inspekcija noskaidroja, ka tikai daļa atbilst patiesībai. Pie vainas ir arī aptiekas, kuras zāles iepērk nevis no vairākām, bet vienas lieltirgotavas – ja tajā attiecīgo zāļu nav, tās jāmeklē citā lieltirgotavā, bet tas netika izdarīts. Savukārt pacienti, nevarēdami iegādāties ārsta izrakstītās kompensējamās zāles tuvākajās divās aptiekās, vairs necentās tās meklēt citās un sūdzējās inspekcijai.

Izmaiņas kompensējamo zāļu sarakstā stāsies spēkā šodien. Pacientiem, kuri nav saņēmuši nepieciešamos lētos medikamentus, zāles izsniegs pret jau iepriekš izrakstīto recepti.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+