Mobilā versija
Brīdinājums -1.1°C
Alvīne
Sestdiena, 16. decembris, 2017
24. novembris, 2017
Drukāt

Var sodīt par klusēšanu

Foto - REUTERS/LETAFoto - REUTERS/LETA

ASV tehnoloģiju kompānija – auto koplietošanas uzņēmums “Uber” – nākamgad var tikt sodīts Nīderlandē saistībā ar hakeru nozagto informāciju par šoferiem un pasažieriem, ziņo euobserver.com.

Otrdien “Uber” vadītāja Dara Hosrovšahi paziņoja, ka “57 miljonu “Uber” lietotāju personīgo informāciju 2016. gada beigās bija ieguvuši hakeri”. Arī autovadītāju licenču numuri ir nozagto datu failos. Šis datu pārkāpums tika turēts noslēpumā. “Uber” ne tikai nepaziņoja par to cietušajiem klientiem un regulatoram, bet, pēc “Bloomberg” ziņām, uzņēmums maksājis hakeriem 85 tūkstošus eiro par klusēšanu.

Tā kā Eiropā uzņēmums reģistrēts Amsterdamā, to var sodīt pēc Nīderlandes Datu aizsardzības likuma, jo kopš 2016. gada janvāra holandiešu likumos iekļauta prasība par obligātu ziņošanu datu aizsardzības pārkāpumu gadījumos. Ja Nīderlandes Datu aizsardzības inspekcija konstatēs, ka “Uber” ir pārkāpis likumu, to var sodīt līdz pat 820 000 eiro apmērā – desmitkārt vairāk, nekā uzņēmums maksājis hakeriem par klusuciešanu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+