×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.7°C
Janīna, Linda
Otrdiena, 21. augusts, 2018
5. decembris, 2013
Drukāt

Kā vērtējat Rīgas mēra Nila Ušakova lēmumu neatkāpties?
 (13)

Foto - LETAFoto - LETA

Valentīna, 
pensionāre:
 “Tas nav pareizs solis. Viņam noteikti jāatkāpjas. 54 cilvēki gāja bojā, un arī Ušakovs tajā ir iesaistīts. Tās 54 dvēseles viņam tik un tā neļaus dzīvot. Kas tik par viņu un viņa darbiem vai, pareizāk sakot, nedarbiem tagad atklājas! Māju, kas darbojas bez nodošanas ekspluatācijā, pēkšņi aizklapē ciet. Pēc veikala sabrukšanas nu tik skrien un taisa pārbaudes visās ēkās. Bet kur viņš agrāk bija? Man personīgi Ušakovs neko sliktu nav nodarījis, bet par mirušām dvēselēm viņam būs jāatbild. Piketa laikā viņš vēl atļaujas tik riebīgi smīnēt kopā ar savu bandu. Pēc traģēdijas, šķiet, pat akmeņi raudāja, bet Ušakovs tikai lepns iet uz priekšu. Ja viņš būtu atkāpies, cilvēkiem vismaz būtu kaut neliels mierinājums.”

Olafs Muižnieks, 
mākslinieks un pasniedzējs:
 “Tā tīri cilvēcīgi saprotu – kurš tad grib atkāpties? Katrs grib palikt savā vietā. Godīgi sakot, man nav nekādu lielu iebildumu pret viņa lēmumu. Viņš tomēr kaut ko dara. Traģēdija ir baisa, bet viņš taču nav vainīgs pie tās. Tas jau izklausās pēc Staļina laika gājiena, kad nodega piemineklis un par to atlaida mākslas kombināta direktoru, kaut viņam ar to nebija nekāda sakara. Tāpat arī šajā gadījumā. Vainīgi ir arhitekti, komisijas, kas pieņem projektus, izdod atļaujas. Ušakovs, visticamāk, no šīm lietām vispār neko nesaprot. Runājot par piketu – katrs ir tiesīgs izteikt savu viedokli. Es pats gan šādā pasākumā nepiedalītos, jo drīzāk ieturu neitrālu pozīciju.”

Edīte Lāce-Šmite, 
sardze:
 “Vara paliek vara. Cilvēks iesēdējies un negrib pazaudēt savu krēslu. Šobrīd redzams, ka viņš turēsies pie tā līdz pēdējam, lai arī kādus līdzekļus tas prasītu. Taču uzskatu, ka viņam ir jāatkāpjas. Viņš pats balsoja par valsts būvinspekcijas likvidēšanu. Zem katras kritikas ir arī rasistiskais lēmums sākt dalīt cilvēkus rīdziniekos un ne-rīdziniekos. Ne jau Dombrovskim bija amats jāpamet. Pilsētas galva ir mērs. Aizvakar arī novērojām interesantas lietas. It kā neatkarīgs pikets, bet tajā pašā laikā – “Rīgas satiksmes” busiņš, kurā dala tēju, karogus, ir kaujas gatavībā. Skaidrs, ka tas viss bija domes organizēts.”

Gundars Treijs, 
nodarbojas ar mājas lapu veidošanu:
 “Manā izpratnē viņš vispār ir nedaudz bremzēts, neizprot sociālo arhitektūru, ir nevietā un viņam bija jāatkāpjas jau otrajā dienā pēc tikšanas amatā. Visu vietā jau atkāpās Dombrovskis. Viņš kā valsts varas augšgala pārstāvis uzņēmās atbildību un teju kā pestītājs izpirka grēkus arī par visiem pārējiem zemāk stāvošajiem. Ušakovu šajā situācijā vajadzēja vienkārši atstādināt par nekompetenci. Šī situācija atklāja faktus par būvniecības procesa aprites kārtību. Pats 20 gadus esmu nostrādājis būvniecībā un saprotu, par ko ir runa. Rīgas būvvaldē jau sen darbojas kukuļu sistēma. Par katru pasākumu ir noteikta takse. Turklāt tur visi savstarpēji saistīti – kopā mācījušies, strādājuši un pat saradojušies. Tā ir kliķe, kuru nav iespējams izjaukt. Ušakovs to visu ir pieļāvis, un kontroles pār šo nozari nav bijis vispār. Ir vēl arī globālākas problēmas, kas drīz vien liks par sevi manīt. Nupat Rīgai piesējās par gaisa kvalitāti. Kādreiz bija gaisa koridors, kas gāja viscaur Rīgai, un centrs tādējādi vēdinājās. Tagad šis koridors aizbūvēts, skvēru sistēma sajaukta un pilsēta smok. Tā ir fundamentāla pilsētas plānošanas kļūda – jau atkal nekompetence.”

Laima Mūrniece, 
pedagoģe:
 “Tā ir vislielākā cūcība no viņa puses. Viņš ir tieši saistīts ar visām būvniecības lietām pilsētā, un pašreizējā nostāja ir ļoti liela necieņa pret tiem, kas gāja bojā zem veikala gruvešiem. Cilvēku pūli, kas bļāva par Ušakovu, vada ne tikai Rīga, bet arī Maskava. Ja viņš pats sevi cienītu, tad krēslu pamestu, un es par viņu sāktu labāk domāt. Protams, mirušos vairs neizglābt, taču atbildība sabiedrības priekšā jāuzņemas.”

Fakti


3. decembrī Nila Ušakova atbalstītāji un pretinieki vienlaikus pulcējās Rātslaukumā.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. Ja padomju izdzimteņi nebūtu okupējuši mūsu valsti, šodien nepastāvētu tik idiotisks jautājums.

 2. Ir pilnīgi skaidrs, pat ja viņā pamostos sirdsapziņa un viņš gribētu paziņot par savu atkāpšanos, to noteikti kategoriski aizliegtu SC valdes šefi. SC bez Ušakova Rīgas mēra amatā pāevērstos par tukšvārdīgu, demagoģisku kopu, ko atbalstītu tikai atvaļināto padomju armijas virsnieku atraitnes,naturalizējušies pašlabuma meklētāji u.c.līdzīgi tipi. Viņiem taču pat valdības līmeņa kandidātu nav. Bet GKR fīrers vispār varētu nokļūt aiz restēm.

 3. homo sovietico nekad neatzīst savas kļūdas…… ko gan citu te var piebilsts….

 4. Uzvaras žests gandrīz uz Zolitūdes drupu fona, manuprāt, bija nevietā!!!

 5. Jāatkāpjas.

 6. Nila Usakova uzvediba Zolitudes tragedija ir tira glevuliba!

 7. ES CERU, KA REPRESIJAS NESEKOS ,JO LATVIJA ESOT BRĪVA UN DEMOKRĀTISKA EIROPEISKA VALST,KUR VALDOT TIESISKUMS UN LIKUMĪBA. MANS NOVĒLEJUMS JUMS UN CITIEM KOMENTĒTĀJIEM VISPIRMS IEDZIĻINĀTIES LIETAS BŪTĪBĀ UN TIKAI TAD IZTEIKT SAVAS DOMAS .DIEMŽĒL DAUDZI PADODAS PŪĻA PSIHOZEI UN IZDARA PĀRSTEIDZĪGUS SECINĀJUMUS.

 8. tātad, nedrīkst,pat izteikt savu viedokli acīredzot sekos represijas.

 9. ŠMEISER42 > ddd un citiem. Atbildēt

  VECA PARUNA VĒSTĪ : KOMPĀNIJAS PĒC ARĪ ŽĪDS PAKĀRAS…. PAR TĀDU KĀ “LABO TONI” KĻUVIS NOSODĪT UŠAKOVU PAR VIŅA NEVĒLĒŠANOS SEKOT DOMBROVSKA PARAUGAM .lAMĀ VISI – GAN LATVIEŠI ,GAN KRIEVVALODĪGIE . DOMĀJU ,KA PATS DOMBROVSKIS UN VIENOTĪBA TAGAD ŠO DEMISIJU STIPRI NOŽĒLO ,IT SEVIŠĶI PĒC VALSTS PREZIDENTA LĒMUMA ATTEIKT VIENOTĪBAS TRIM “BRUŅINIEKIEM” kAS BŪS TĀLĀK – TODZĪVE RĀDĪS .

  • Pulis bija pie RD, kas kliedza par ushakovu … sheit tiek izteikti viedoklji kuri vairuma gadijumu sakriit un 8 komentarus par puli nosaukt nevar… 😉

 10. Tas buutiski samazinaatu spriedzi starp krievu pensionariem un paareejiem iedziivotaajiem… Un paraadiitu, ka Vinjsh arii var uznjemties atbildiibu. Bet visticamaak vinjam puikam nemaz nelauj atkapties… jaatpelna 100k, lai arii cik banaali un nejuutiigi tas skan, bet shii ir viena no versijaam.

 11. Rīgas domē sēž MASU SLEPKAVAS…… bez ušakova un amerika parakstiem un ziņas nekas pilsētā nenotiek…. viņu rokas mirkst 54 cilvēku asinīs …. NOLĀDĒTIE SLEPKAVAS ,cik vēl nāves jums vajag ???!!!

 12. tAS JAU VISIEM REDZAMS KA VIS SIS PIKETS IR DOMES ATBALSTITS UN FINANSETS DIEMZEL PAR NAUDU JAU VELNS DANCO .

Draugiem Facebook Twitter Google+