Mobilā versija
Brīdinājums +14.9°C
Bērtulis, Boļeslavs
Trešdiena, 23. augusts, 2017
19. septembris, 2014
Drukāt

Varakļānu rekonstruētajā skvērā atklās saules pulksteni (2)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Šodien Varakļānos, rekonstruētajā centrālajā laukumā, kuru jau rotā strūklaka un labirints, atklās arī oriģinālu saules pulksteni, portālam LA.lv pastāstīja Varakļānu novada pašvaldības vadītājs Māris Justs.

“Strūklaku ieslēdzām jau uz pilsētas svētkiem 16. augustā, tādēļ šodienas sarīkojumu saucam par Skvēra dienu, nevis par rekonstruētā skvēra atklāšanu,” sacīja Māris Justs. Pilsētas centrālo laukumu tagad rotā zālienā izveidots bruģa labirints, strūklaka ar septiņām sprauslām, bruģēti laukumiņi un celiņi. Atjaunoti arī soliņi un atkritumu urnas.

Tomēr par skvēra galveno lepnumu, ticams, kļūs oriģinālais saules pulkstenis. Betonā veidotā pulksteņa galvenais akcents ir Varakļānu novada ģerboņa lapsas profils, kā arī simboliska trīs paralēlu ēnu projekcija laika posmā ap vietējo pusdienas laiku, kas simbolizē ģerbonī iekļautās trīs līnijas – ceļus, kas ved uz Varakļāniem no Krustpils, Madonas un Rēzeknes.

Pulksteņa astronomiskos aprēķinus un dizainu ir izstrādājis Mārtiņš Gills. To izgatavoja SIA “Austrumu būvnieks”, SIA “Normets” un mākslinieks Imants Spridzāns.

Līdz ar Varakļānu saules pulksteņa atklāšanu Latvijā publiski apskatāmo saules pulksteņu skaits būs sasniedzis tieši 30, raksta aģentūra LETA.

Pilsētas centrālā laukuma – Varakļānu skvēra – rekonstrukcija izmaksājusi aptuveni 140 000 eiro, sacīja Māris Justs. Aptuveni 60% līdzekļu ieguldījusi pašvaldība, pārējie ir Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) finansējums.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Nu vienkārši skaists tas saules pulkstenis!

  2. Man prieks un lepnums par Varakļāniem. Skaisti un oriģināli. Pirms dažām nedēļām garāmbraucot manīju topošo saules pulksteni un nodomāju, cik lieliska ideja. Lai Varakļānos saulains laiks! 🙂

“Lidoja” pa Ventspili: “BMW” vadītājs traucas ar ātrumu 226 km/h (4)Valsts policija (VP) 22.augustā ap plkst. 23:50 Ventspilī, Talsu ielā, apturējusi “BMW 535” transportlīdzekļa vadītāju, kurš atļauto 50 km/h vietā pa pilsētu traucies ar ātrumu 226 km/h, portālu LA.lv informēja VP pārstāve Madara Šeršņova.
Valsts apmaksāto studiju vietu sadale tradīciju varā (1)Darba tirgus prognozes valsts apmaksāto studiju vietu sadali ietekmē tikai daļēji
Draugiem Facebook Twitter Google+