Mobilā versija
+1.9°C
Haralds, Almants
Ceturtdiena, 23. februāris, 2017
19. septembris, 2014
Drukāt

Varakļānu rekonstruētajā skvērā atklās saules pulksteni (2)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Šodien Varakļānos, rekonstruētajā centrālajā laukumā, kuru jau rotā strūklaka un labirints, atklās arī oriģinālu saules pulksteni, portālam LA.lv pastāstīja Varakļānu novada pašvaldības vadītājs Māris Justs.

“Strūklaku ieslēdzām jau uz pilsētas svētkiem 16. augustā, tādēļ šodienas sarīkojumu saucam par Skvēra dienu, nevis par rekonstruētā skvēra atklāšanu,” sacīja Māris Justs. Pilsētas centrālo laukumu tagad rotā zālienā izveidots bruģa labirints, strūklaka ar septiņām sprauslām, bruģēti laukumiņi un celiņi. Atjaunoti arī soliņi un atkritumu urnas.

Tomēr par skvēra galveno lepnumu, ticams, kļūs oriģinālais saules pulkstenis. Betonā veidotā pulksteņa galvenais akcents ir Varakļānu novada ģerboņa lapsas profils, kā arī simboliska trīs paralēlu ēnu projekcija laika posmā ap vietējo pusdienas laiku, kas simbolizē ģerbonī iekļautās trīs līnijas – ceļus, kas ved uz Varakļāniem no Krustpils, Madonas un Rēzeknes.

Pulksteņa astronomiskos aprēķinus un dizainu ir izstrādājis Mārtiņš Gills. To izgatavoja SIA “Austrumu būvnieks”, SIA “Normets” un mākslinieks Imants Spridzāns.

Līdz ar Varakļānu saules pulksteņa atklāšanu Latvijā publiski apskatāmo saules pulksteņu skaits būs sasniedzis tieši 30, raksta aģentūra LETA.

Pilsētas centrālā laukuma – Varakļānu skvēra – rekonstrukcija izmaksājusi aptuveni 140 000 eiro, sacīja Māris Justs. Aptuveni 60% līdzekļu ieguldījusi pašvaldība, pārējie ir Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) finansējums.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Nu vienkārši skaists tas saules pulkstenis!

  2. Man prieks un lepnums par Varakļāniem. Skaisti un oriģināli. Pirms dažām nedēļām garāmbraucot manīju topošo saules pulksteni un nodomāju, cik lieliska ideja. Lai Varakļānos saulains laiks! 🙂

Beidzot grib mazināt nodokli pārtikai (5)Vienojas izvērtēt iespēju līdz 5% samazināt PVN Latvijā audzētiem augļiem, dārzeņiem un ogām
Streičs: Sveikt vīriešus Padomju armijas dienā ir tumsonība un kauns (18)Liekas absurdi – kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas pagājuši jau turpat 27 gadi, bet joprojām ir cilvēki, kuri atzīmē armijas dienu, un šajā
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Draugiem Facebook Twitter Google+