×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
13. septembris, 2013
Drukāt

VARAM aicina pašvaldības savlaicīgi sagatavoties eiro ieviešanai

LETALETA

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) aicina pašvaldības savlaicīgi apzināt un veikt nepieciešamos grozījumus saistošajos noteikumos un par to informēt savus iedzīvotājus, lai pāreja uz eiro noritētu sekmīgi.

 

Saskaņā ar normatīvo regulējumu pašvaldībām līdz šā gada 9.novembrim jāizdod saistošie noteikumi, kas ir saistīti ar eiro ieviešanu un kuru sagatavošanai nav nepieciešams izmantot eiro maiņas kursu. Šajā kategorijā ietilpst tie pašvaldību saistošie noteikumi, kuru regulējums nesatur skaitliski noteiktas naudas vienību izteiksmes latos, bet gramatiski satur nacionālās valūtas nosaukumu, aģentūru LETA informēja VARAM Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Kristīne Barševska.

Savukārt, saistošo noteikumu grozījumus, kuriem ir nepieciešams izmantot eiro maiņas kursu, paredzot, ka viens eiro ir 0,702804 lati, pašvaldībām nepieciešams izdot līdz šā gada 9.decembrim.

Ja vienlaicīgi ar eiro tehniskajiem grozījumiem tiek veikti arī kādi papildus grozījumi, piemēram, mainītas summas ne tikai matemātiski, bet arī noapaļoti, tad noapaļošanai jābūt par labu iedzīvotājiem visos gadījumos, izņemot situācijas, kas saistītas ar sodu uzlikšanu. Sodiem, ja vien pašvaldība nepiemēro vispārējo apaļošanas principu, tiek piemērots pretējs efekts – apaļošana par sliktu tām personām, kurām uzliek sodu.

Saistošajos noteikumos atspoguļotās summas nedrīkst norādīt divās valūtās. Minētais attiecas arī uz saistošajiem noteikumiem par pašvaldības nodevām, maksas pakalpojumiem u.tml.

Praktiskās vadlīnijas pašvaldībām eiro ieviešanai ir pieejamas VARAM mājaslapā “http://www.varam.gov.lv/lat/publ/met/pasv/?doc=17349″.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+