×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.8°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
20. decembris, 2013
Drukāt

VARAM aicina Rīgas domi izvērtēt Vircava atbilstību būvvaldes vadītāja amatam

Vircavs_TS_8

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) lūgusi Rīgas domi izvērtēt Rīgas pilsētas būvvaldes vadītāja Ingusa Vircava atbilstību ieņemtajam amatam un par izvērtēšanas rezultātu informēt ministriju, – par to ministrija vēstulē informējusi partijas “Vienotība” Rīgas domes frakcijas vadītāju Sarmīti Ēlerti.

Jau ziņots, ka 28.novembrī Ēlerte nosūtīja vēstuli VARAM un Ģenerālprokuratūrai ar lūgumu izvērtēt Vircava atbilstību amatam un lūgumu atcelt domes lēmumu, ar kuru viņš šajā amatā ticis iecelts. “Vienotības” līdere norādīja, ka Vircavam nav Būvniecības likumā noteiktās augstākās izglītības būvniecības jomā, tādēļ, ieceļot viņu amatā, nav izpildītas likuma prasības.

VARAM arī vērsies pie Rīgas domes priekšsēdētāja Nila Ušakova (SC), lūdzot sniegt paskaidrojumus par to, cik efektīva ir būvniecības kontroles funkcija pilsētā. Pēc ministrijas rīcībā esošās informācijas, kontroli pār prettiesiskas būvniecības gadījumiem galvaspilsētā veic tikai piecas personas. Vēstulē izteiktas bažas par Rīgas domes spēju nodrošināt pietiekamu un efektīvu uzraudzību, lai novērstu prettiesisku un iespējami bīstamu būvniecību pilsētā.

Ēlerte uzsvēra, ka Vircava vadītā būvvalde pieļāva to, ka, pretēji elementāram saprātam un drošības noteikumiem, uz veikala “Maxima” jumta Zolitūdē notika būvniecība laikā, kad veikalā iepērkas cilvēki. “Rīgas būvvalde ir atbildīga par to, ka virs cilvēku galvām darbojās būvlaukums,” uzskata deputāte.

Opozīcijas deputāti uzsver, ka Rīgas pilsētas būvvalde ir Rīgas domes priekšsēdētājam Nilam Ušakovam (SC) pakļauta pašvaldības iestāde, kuras uzdevums saskaņā ar Būvniecības likumu, Ministru kabineta vispārējiem būvnoteikumiem un Rīgas pilsētas būvvaldes nolikumu ir pārzināt un kontrolēt būvniecību Rīgā.

Arī Nacionālā apvienība uzskata, ka paviršība un virspusība būvobjektu kontrolē Rīgā ir sistemātiska parādība. Nacionālās apvienības Rīgas domes deputātu frakcijas vadītāja Baiba Broka uzsver, ka šajā gadījumā runa ir ne tikai par politisko atbildību, – Ušakovs ir atbildīgs arī par to, lai Rīgas pilsētas būvvaldes vadītāja amatā strādātu kompetents profesionālis.

Pašreizējais būvvaldes priekšnieks Inguss Vircavs, kurš ieguvis ģeogrāfa izglītību, nav spējis pārliecināt par savu piemērotību amatam, uzskata Broka. “Būvvaldes vadītājs Inguss Vircavs nespēja radīt pat ilūziju, ka viņš saprot, kas jādara, lai būvinspektori varētu sekot būvobjektu drošībai Rīgā,” sacīja nacionālās apvienības līdere Rīgas domē. Pēc Zolitūdē notikušās traģēdijas atklātie pārkāpumi virknē būvobjektu liecina, ka būvvaldes virspusīgi īstenotajai būvobjektu uzraudzībai ir sistemātisks raksturs, uzskata nacionālā apvienība.

Būvvaldes paviršā attieksme ir beigusies ar traģēdiju, uzskata Broka un norāda, ka nav pārliecības, ka pašreizējam vadītājam ir idejas vai scenāriji, kā šo situāciju mainīt vai uzlabot, lai līdzīga katastrofa nenotiktu. “Lai Saeima dara savu darbu, bet Rīgas domei ir jābūt saviem risinājumiem, kādi konkrēti soļi jāsper, lai šo situāciju mainītu,” uzsvēra Broka.

Nacionālā apvienība un “Vienotība” jau pagājušā nedēļā notikušajā Rīgas domes ārkārtas sēdē rosināja atbrīvot Vircavu no būvvaldes vadītāja amata, taču koalīcijas deputātu vairākums šo aicinājumu noraidīja un Vircavs amatu saglabāja. “Politiskā atbildība izpaužas arī padoto izvēlē. Ja amatā tiek iecelts cilvēks, kurš nav speciālists, arī tam var būt savi mērķi,” uzsvēra Broka.

Jau ziņots, ka 21.novembrī Zolitūdē sagruvusi veikala “Maxima” ēka, nogalinot 54 cilvēkus un vairākus desmitus smagi savainojot. Traģēdija rosinājusi plašas diskusijas par būvniecības kvalitāti Latvijā un par to, kas atbildīgs, ka šāda nelaime varēja notikt. Par notikušo ierosināts kriminālprocess.

Uzņemoties atbildību par notikušo, 27.novembrī par atkāpšanos paziņoja premjerministrs Valdis Dombrovskis (V), savukārt Ušakovs īpaši sasauktā preses konferencē paziņoja jau iepriekš sociālajos tīklos pausto, ka atkāpties negrasās, jo par savu atbildību uzskata palīdzības sniegšanu cietušajiem un traģēdijas izmeklēšanas veicināšanu. Pateicis savu sakāmo, Ušakovs nekavējoties devās uz savu kabinetu, izvairoties no jebkādiem žurnālistu jautājumiem.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+