Latvijā
Novados

VARAM atcels Salaspils domes lēmumu par pastāvīgo komiteju izveidošanu 0

Foto – LETA

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) atcels Salaspils novada domes lēmumu par pastāvīgu komiteju izveidošanu un locekļu ievēlēšanu, aģentūru LETA informēja ministrijā.

VARAM 6.jūlijā saņēma Salaspils novada domes deputāta iesniegumu, kurā tika lūgts izvērtēt domes lēmumu par pastāvīgu komiteju izveidošanu un locekļu ievēlēšanu.

Pēc iepazīšanās ar situācijas apstākļiem, VARAM aicināja Salaspils novada domi precizēt saistošos noteikumus, nosakot, ka katras politiskās partijas vai vēlētāju apvienības pārstāvju skaits komitejās jānosaka iespēju robežās proporcionāli no katras politiskās partijas vai to apvienības ievēlēto deputātu skaitam.

“Proporcionalitātes princips nozīmē – katrā komitejā pārstāvēto politisko partiju deputātu skaitam ir jābūt tieši proporcionāli domē ievēlēto politisko partiju deputātu skaitam. Norāde “iespēju robežās” attiecībā par proporcionalitātes principu saprotama tā, ka gadījumos, kad tiešu matemātisku proporciju nav iespējams ievērot vai tā ir vienāda vairākām politiskajām partijām, dome lēmumu pieņem, balstoties uz vienlīdzības principu starp ievēlētajām politiskajām partijām,” norādīja ministrijas pārstāvji.

VARAM uzsvēra, ka ar “vienlīdzības principu” konkrētajā gadījumā jāsaprot visu ievēlēto politisko partiju vienlīdzīgas iespējas piedalīties komiteju darbā atkarībā no katras politiskās partijas deputātu skaita domē. Izvērtējot ievēlēto politisko partiju un to apvienību deputātu skaitu attiecībā pret deputātu sadalījumu komitejās, VARAM konstatējusi, ka proporcionalitātes princips četru komiteju sastāva veidošanā šoreiz nav ticis ievērots.

Savukārt Salaspils novada dome nosūtījusi VARAM atbildi, ka pastāvīgu komiteju izveidošanas un locekļu ievēlēšanas uzvērtēšana ir politisks lēmums, kura izvērtēšana nav nedz VARAM, nedz tiesas kompetencē.

“Pašvaldībai nav tiesiska pamata atkāpties no proporcionalitātes principa domes komiteju veidošanā, to argumentējot tikai ar politisku lēmumu vai politiku, jo šāds arguments nedod pamatu pieņemt prettiesiskus lēmumus, kuru rezultātā tiek ne tikai ierobežots mazākuma princips, bet arī pārkāpta vēlētāju izteiktā griba, ievēlot domi noteiktā politiskā spēku proporcijā. Pašvaldības lēmumiem jāatbilst Satversmei,” skaidroja vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards (VL-TB/LNNK).

Kā ziņots, Salaspils novada domes deputāti priekšsēdētāja amatā atkārtoti ievēlēja Raimondu Čudaru (V). Jaunajā Salaspils novada domes sasaukumā ievēlēti deputāti no pieciem sarakstiem. Partiju “Vienotība” pārstāv deviņi deputāti – Čudars, Malda Caune, Raivis Anspaks, Vita Upmane, Vera Kalniņa, Jana Kolbina, Vitālijs Berezņevs, Kaspars Brunovskis un Andris Umbraško. Partiju “Saskaņa” pārstāv trīs deputāti – Ludmila Fedorkova, Aleksejs Urbanovičs un Poļina Ivļeva, Zaļo un zemnieku savienību pārstāv Zigmārs Zeimulis un Andrejs Svilāns. Savukārt nacionālo apvienību “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK pārstāv Jānis Nebars un Dace Kontrimiene, bet partiju “Alternative” Mihails Rogals.

LA.lv
LA
LA.lv
Latvijā
Multimediālā izstādē Pēterbaznīcā atklās aizkustinošus Brīvības cīņu dalībnieku stāstus
4 stundas
LE
LETA
Latvijā
Vekseļa lieta: no bijušā Lielvārdes mēra Āboliņa tiesā piedzen 600 000 eiro
5 stundas
LE
LETA
Latvijā
Izbrāķē JKP topošās valdības darbu plānu 1
5 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

DK
Dace Kokareviča
Latvijā
“Šiva*, atkāpies no Vanagkalna!” Būt vai nebūt Zemes enerģiju parkam Baldonē?
52 minūtes
LE
LETA/LA.lv
Sports
Štrombergs liek punktu sportista karjerai
2 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Rinkēvičs: Ministriju līmenī ir atšķirīga gatavība “Brexit”
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Otrdienas vakarā Rīgā izveidojušies ievērojami sastrēgumi
1 stunda
LE
LETA
Laukos
ZM: “Latvijas valsts mežiem” cena par “Bergvik Skog” īpašumiem bija pārāk augsta
1 stunda