Latvijā
Rīga

VARAM: Atkritumu izvešana Rīgā pēc ārkārtējās situācijas izsludināšanas tiek nodrošināta0

Foto: LETA/Elvis Dāgs Vīgants

No 2019.gada 15.septembra sadzīves atkritumu apsaimniekošana Rīgā sāka darboties pēc Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) izstrādātā un Ministru kabineta (MK) apstiprinātā regulējuma, kas nosaka, ka iedzīvotājiem atkritumu izvešana tiek nodrošināta bez noslēgtiem līgumiem ar atkritumu apsaimniekošanas komersantiem. Atkritumu izvešanas pakalpojums šobrīd galvaspilsētā tiek nodrošināts saskaņā ar līdzšinējo grafiku, portālu “La.lv” informēja VARAM Sabiedrisko attiecību nodaļa.

Rīgas dome ir informējusi VARAM, ka pašvaldība par atkritumu izvešanu no 15.septembra vienojusies ar trim no četriem līdzšinējiem atkritumu apsaimniekotājiem – “Clean R”, “Eco Baltia vide”, un SIA “Lautus”.

Saskaņā ar Rīgas domes sniegto informāciju komersanti šo pakalpojumu sniedz, un sūdzības no iedzīvotājiem nav saņemtas, taču, ja tādas ir, VARAM aicina informēt pašvaldību.

Saistītie raksti

Atbilstoši MK lēmumam, ārkārtējā situācija galvaspilsētā ilgs ne vairāk kā trīs mēnešus. Taču netiek izslēgta iespēja, ka tā var beigties arī ātrāk, piemēram, ja Konkurences padomes pagaidu noregulējums tiesā tiek atcelts vai arī, piemēram, ja tiek mainīts regulējums kārtībai, kādā veidā notiek atkritumu apsaimniekošana Rīgā.

Atbilstoši normatīvā regulējuma prasībām atkritumu var izvest tad, ja ir noslēgts līgums starp atkritumu radītāju un atkritumu apsaimniekotāju. Tā kā pašvaldībai līgumsaistības ar atkritumu apsaimniekotājiem beidzās naktī no 14.septembra uz 15.septembri, bija nepieciešams izsludināt ārkārtējo situāciju un izdot regulējumu, kas nosaka, ka atkritumu saimniecības operatori izvedīs atkritumus neatkarīgi no tā, vai ir noslēgts līgums.

LA.lv
IE
Ināra Egle
Latvijā
Koalīcijas un opozīcijas pretrunas pieaug. Sāksies diskusijas par nodokļiem 1
2 stundas
VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
1919. gada 19. novembrī. Bermonta noriets
9 stundas
LL
Lilija Limane
Latvijā
Ko avīzes rakstīja pirms 100 gadiem – 1919. gada 19. novembrī
9 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IE
Ināra Egle
Latvijā
Koalīcijas un opozīcijas pretrunas pieaug. Sāksies diskusijas par nodokļiem 1
2 stundas
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
TIEŠRAIDE: Kurš bija sēdes ierosinātājs? RD lemj par Baraņņika atbrīvošanu
31 minūtes
LA
LA.LV
Latvijā
Liepājā no mola jūrā iekrīt cilvēks
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
VDD rosina uzsākt kriminālvajāšanu par Latvijas okupācijas noliegšanu
4 minūtes
LA
LA.LV
Latvijā
Zināms, cik daudzi Simtgades loterijā laimējuši 100 tūkstošus
9 minūtes