Latvijā
Politika

VARAM: E-adreses izmantošana gada laikā ļāvusi ietaupīt teju divas tonnas papīra0

Foto – Zanda Birze

Pāreja uz elektronisko saziņu visās valsts iestādēs gada laikā ļāvusi ietaupīt gandrīz divas tonnas papīra, informēja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM).

Ministrijā atgādina, ka vienotā digitālā pastkastīte jeb e-adrese darbojas kopš 2018.gada jūnija, kad tās lietošanu savstarpējai saziņai uzsāka visas valsts iestādes. “Gada laikā e-adreses sistēmā nosūtīti vairāk nekā 396 600 elektroniski ziņojumi, kas, pārrēķinot papīra lapās, būtu teju divas tonnas papīra,” pauž VARAM.

Ministrijā skaidro, ka pieņemot, ka katrs elektroniski nosūtītais ziņojums ir viena standarta A4 papīra lapa, tad gada laikā būtu iztērētas 793 pakas biroja papīra un vienas biroja papīra pakas svars ir vidēji 2,5 kilogrami. Kopējais iztērētā papīra svars būtu 1983 kilogrami – gandrīz divas tonnas. Salīdzinājumam – apmēram divas tonnas sver vieglā automašīna, skaidro ministrijā, norādot, ka vienas tonnas baltā papīra saražošanai vidēji nepieciešami 24 koki, 25 kubikmetri ūdens un 10,061 kilovati elektrības.

Kopumā e-adresi pašlaik lieto vairāk nekā 3100 valsts un pašvaldību iestādes. No šā gada 1.janvāra e-adresi sev var izveidot arī ikviena privātpersona un pašlaik jau izveidotas vairāk kā 4700 e-adreses.

No nākamā gada 1.janvāra e-adreses lietošana būs obligāta vairākām juridisko personu grupām, bet iedzīvotājiem e-adreses lietošana ir brīvprātīga.

Digitālā pastkastīte jeb e-adrese iedzīvotājiem un uzņēmējiem rada iespēju visu saziņu ar valsts un pašvaldību iestādēm turpmāk veikt elektroniski un vienuviet – savā e-adresē.

E-adreses izveidošana un izmantošana ir bez maksas un to var izveidot portālā “Latvija.lv”, izmantojot personas apliecību (eID karte), mobilo lietotni “eParaksts mobile” vai “eParaksts karti” juridiskām personām.

Praktisku palīdzību e-adreses izveidošanā var saņemt Vienotajos valsts un pašvaldību klientu apkalpošanas centros.

LA.lv