×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
17. oktobris, 2012
Drukāt

VARAM gatavo grozījumus likumos, ļaujot pašvaldībām apvienoties

Foto - LETAFoto - LETA

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) plāno izstrādāt likuma grozījumus, kas ļautu pašvaldībām apvienoties, veidojot lielākus novadus, trešdien Saeimas Budžeta un nodokļu komisijā norādīja vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs.

“Pašlaik likums neparedz pašvaldību apvienošanos, tas ir iespējams, pieņemot jaunus Ministru kabineta noteikumus. Taču mēs plānojam izveidot likuma grozījumus, lai pašvaldības varētu apvienoties,” sacīja Sprūdžs.

Viņš arī uzsvēra, ka lielākas pašvaldības, salīdzinot ar mazajām, nereti ir daudz efektīvākas un pakalpojumus nodrošina ja ne tādā pašā, tad augstākā līmenī.

Sprūdžs arī atzina, ka pašvaldības apvienot piespiedu kārtā nav jēgas. “Ejot ar jaunām, uzspiestām robežam, nav labākais veids, kā panākt pašvaldību apvienošanos, jo tas, ko mēs dabūsim pretī, ir iedzīvotāju pretestība. Mums vajag panākt, lai pašvaldību apvienošanās veidotos kā iedzīvotāju iniciatīva,” paskaidroja ministrs.

Viņš arī pastāstīja, ka jau pašlaik ir vairāki novadi, kas vēlētos apvienoties, tādējādi uzlabojot savu konkurētspēju un investīciju piesaistes spēju, taču, ja tie apvienotos, tiem būtu jākļūst par paraugu, kam varētu sekot arī pērējie novadi, panākot “sniega bumbas efektu”, teica Sprūdžs.

Jau ziņots, ka pēc ilgām diskusijām 2009.gadā tika panākta vienošanās par Latvijas sadalīšanu 109 novados un deviņās republikas pilsētās. Pašlaik tikai viens novads ir sadalījies, līdz ar to Latvijā darbojas 119 pašvaldības – 110 novadi un deviņas republikas pilsētas.

Taču Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likums paredz arī apriņķu izveidi. Apriņķī iekļauj teritoriāli vienotas vietējo pašvaldību administratīvās teritorijas. Apriņķī ietilpstošie novadi un republikas pilsētas, kā arī apriņķa administratīvais centrs būs jānosaka Saeimai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+