Latvijā
Sabiedrība

VARAM iztērē 8000 eiro un atsakās no dzeramā ūdens PET pudelēs2

FOTO; Edijs Pālens/ LETA

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) atteikusies no dzeramā ūdens PET pudelēs, tā vietā savas ēkas par 8247 eiro aprīkojot ar iekārtām “Cool touch”, kas savienotas ar pilsētas ūdensvadu, aģentūru LETA informēja VARAM pārstāvji.

Tāpat ministrija darbiniekus nodrošinājusi ar vairākkārt lietojamām dzeramajām ūdens krūzēm.

Iekārta darbojas līdzīgi kā kafijas automāts, piedāvājot aukstu, karstu, gāzētu un istabas temperatūras ūdeni.

Līdz šim darbinieki dzeramo ūdeni ieguva no piegādātāja “Venden”, kas dzeramo avota ūdeni piegādāja vairākkārt lietojamās PET pudelēm.

Plānots, ka turpmāk ministrijā nedz ikdienā, nedz īpašos gadījumos, piemēram, konferencēs vai sapulcēs, plastmasas trauki izmantoti netiks.

“Tieši mūsu ministrijai jākļūst par piemēru, kā veidot videi draudzīgu vidi. Šī iniciatīva ministrijā tika uzņemta ar lielu atsaucību, kas apliecina zaļi domājošu ideju atbalstīšanu ikvienā ministrijas departamentā.

Mēs aicinām īpaši valsts pārvaldi sekot šim piemēram un atteikties no PET plastmasas izmantošanas,” pauž vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP).

Ministrija aicina arī citas valsts pārvaldes iestādes veicināt videi draudzīgu dzeramā ūdens risinājuma ieviešanu iestādēs, kā arī darba organizēšanu.

Piemēram, otrreizēji izmantot pēc iespējas vairāk resursus – neizmantot vienreizlietojamos traukus ikdienā, kā arī atkārtoti izmantot vārdu kartes un lentes, ja tādas pasākumā nepieciešamas, un izmantot arī digitālos risinājumus informācijas nodošanai.

Kā norādīja ministrijā, īstenojot jauno dzeramā ūdens risinājumu un atsakoties no PET pudelēm visās ministrijas ēkās, VARAM sekmē arī Eiropas Savienības mērķu izpildi, ierobežojot plastmasas atkritumu nonākšanu jūrā.

Saistītie raksti

Tāpat ar šo soli daļēji tiek nodrošināta Latvijas pielāgošanās klimata pārmaiņām plānā laika posmam līdz 2030.gadam iekļautā pasākuma “Veicināt bezmaksas brīvi piekļūstama dzeramā ūdens pieejamību publiskās vietās, kā arī valsts un pašvaldību iestādēs” ieviešana, piebilda VARAM.

Dzeramā ūdens risinājums ministrijā ieviests ar Latvijas vides aizsardzības fonda atbalstu. Pieslēguma izveides izmaksas piecās VARAM biroja ēkās ir 8247 eiro bez pievienotā vērtības nodokļa.

LA.lv
LE
LETA
Latvijā
Viltus ziņu portālu uzturētāju lietu skatīs aiz slēgtām durvīm
4 stundas
LE
LETA
Latvijā
Valdība atbalsta ieceri Latvijā izveidot 39 pašvaldības esošo 119 vietā 1
5 stundas
LE
LETA
Latvijā
Ekspremjeru Kalvīti Saeimā izjautā par OIK nodarīto kaitējumu
6 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Publicēts kārtējais universitāšu reitings: kā tajā klājies Latvijas augstskolām?
1 stunda
LA
LA.LV
Sports
FOTO: “Vefiņš” uz Eiropas skatuves atgriežas ar grūtu uzvaru pār Melnkalnes vicečempioniem
22 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Kampars uzsver, ka savulaik ierobežojis atļauju izsniegšanu daļai no OIK stacijām
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Valdība atbalsta ieceri Latvijā izveidot 39 pašvaldības esošo 119 vietā 1
5 stundas
JL
Juris Lorencs
Pasaulē
Juris Lorencs: Ierodas ukraiņu tautas kalps Zelenskis
3 stundas