Dabā
Medības

Varam lepoties ar saviem munīcijas ražotājiem0


‘D Dupleks’ komanda IWA izstādē Vācijā.
‘D Dupleks’ komanda IWA izstādē Vācijā.
Foto: Linda Dombrovska

Marta sākumā Vācijā katru gadu notiek IWA Outdoor Classics izstāde, kurā tiekas munīcijas, ieroču, medīblietu, militāro un taktisko lietu ražotāji no visas pasaules, kuri izstādē cer sastapt dīlerus, potenciālos tirgotājus un klientus. Savā ziņā IWA ir vieta, kur interesenti cer ieraudzīt dažādus jaunumus. Šogad ar jaunumiem bija pašvaki, jo ko gan principā jaunu var izdomāt, bet bija iespēja apskatīt dažas interesantas lietas – iepriekšējo gadu modeļu modifikācijas, uzlabojumus un pilnveidojumus. Šogad pārsteidza tas, ka no Baltijas izstādē piedalījās veseli četri munīcijas ražotāji – divi Lietuvas, divi Latvijas.

D Dupleks – 19. gads izstādēLatvijas gludstobra munīcijas ražotājs D Dupleks nu jau uzskatāms par IWA veterānu, izstādē uzņēmums piedalījies jau teju divdesmit reižu. Par izstādes rezultātiem sūdzēties nevarot, jo tiek satikti jauni un veci klienti, nostiprinātas vecās attiecības, dibinātas jaunas.

Jāsaka gan, ka šim uzņēmumam izdevies iekarot arī ASV, kur nesen atklāta pārstāvniecība, un tas nozīmē, ka šis bezsvina munīcijas zīmols ir pieprasīts ne tikai Eiropā.

D Dupleks ir uzņēmums, kurš tirgu iekaroja ar inovatīvu produktu laikā, kad par ekoloģisko bezsvina munīciju nerunāja neviens, bet tagad tas jau tiek uzskatīts par jaunu trendu, un arvien vairāk munīcijas ražotāju katru gadu piedāvā t. s. ekoloģiskos risinājumus. Šī munīcija medībās ir populāra arī mūsu platuma grādos, jo pie mums diezgan daudz mednieku vēl izmanto bises un šauj ar lodēm.

D Dupleks
munīcija ir gana jaudīga un efektīva, un mednieku vidū atzīta.

Zala Arms
Vēl viens pieredzējis IWA dalībnieks ir Lietuvas uzņēmums Zala Arms, kas piedāvā gludstobra munīciju, kā arī jaunu 9 mm Luger patronu līniju, kas paredzēta arī sportam – IPSC šaušanas disciplīnai. Mūsu valstī Zala Arms ir novērtēts un pazīstams ar savu medību un sporta munīciju, kas guvusi labu atzinību mednieku un šaušanas sporta entuziastu vidū.

Vladcom – precizitātes māksla

Šis Latvijas uzņēmums piedāvā nepielādētas .223 Rem/ 5.56 mm čaulītes. Čaulītes ir gatavas lādēšanai, kompānija sola arī nodrošināt čaulītes ar klientam vēlamo marķējumu. Rūpnīcas maksimālā jauda ir iespaidīga, kā rakstīts tā mājaslapā, tie ir 40 miljoni čaulīšu gadā, bet paredzamais ražošanas apjoms ir 20 līdz 30 miljoni čaulīšu gadā. Uzņēmums sola piegādāt čaulītes ļoti īsā laikā, kā arī var nodrošināt nelielu partiju piegādi.

Ir skaidrs, ka Vladcom mērķis nav tikai Baltijas tirgus, bet gan klienti kaut visā pasaulē, tādēļ dalība IWA var sniegt ļoti labu atgriezenisko saiti.

Giraitės ginkluotės gamykla

Lietuvas uzņēmums, kas gan labāk pazīstams pēc tā nosaukuma saīsinājuma GGG, arī savus ražojumus piedāvāja starptautiskajiem klientiem, un šis nav pirmais gads, kad uzņēmums piedalās IWA. Ir liels prieks, ka mūsu uzņēmumi var un grib ar savu produkciju doties pasaulē, nesot plašāk mūsu vārdu. GGG munīcijas klāsts nav pārāk liels, bet tas piedāvā divus kalibrus, kas piemēroti medībām – .308 Win, kā arī mazo medījumu un sporta munīciju – .223 Rem. Pēdējā kalibra patronas tiek ražotas ar divām dažādām lodēm – GGG FMJ un Sierra HPBT MatchKing. Šis ir interesants piedāvājums medniekiem un sporta šāvējiem, kuri lieto šo kalibru.

Vairāk lasiet žurnāla medības aprīļa numurā

LA.lv