VARAM mēneša laikā jāizlemj par Lemberga atbrīvošanu no amata 0

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) Ventspils domes opozīcijas deputātu aicinājumu sasaukt domes ārkārtas sēdi, lai lemtu par mēra Aivara Lemberga (attēlā) un viņa vietnieka Jāņa Vītoliņa atbrīvošanu no amata, saņēmusi 10.aprīlī, ministrijai jāizlemj mēneša laikā, aģentūrai BNS pastāstīja VARAM pārstāve Kristīne Barševska.

Reklāma
Reklāma
Viedoklis
Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 115
Saules uzliesmojumu dēļ Zemi pārņēmusi spēcīga magnētiskā vētra. Cik dienu tā plosīsies?
TV24
Uzņēmējs nosauc visbirokrātiskākās valsts iestādes, kuras būtu likvidējamas: Šādi es, protams, varu sev audzēt ienaidniekus 88
Lasīt citas ziņas

Viņa paziņoja, ka ministrija pašlaik izvērtē domes opozicionāru sniegto informāciju un drīzumā pieņems lēmumu par turpmāko rīcību, ministrijai lēmums jāpieņem viena mēneša laikā. “Katrā ziņā mēs ar šā jautājuma risināšanu nekavēsimies,” piebilda Barševska.

Ventspils domes opozīcijas deputāti VARAM nosūtījuši vēstuli ar aicinājumu sasaukt domes ārkārtas sēdi, lai lemtu par Lemberga un Vītoliņa atbrīvošanu no amata. Vēstuli vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram Edmundam Sprūdžam (Zatlera Reformu partija) un premjeram Valdim Dombrovskim (“Vienotība”) nosūtījuši Ventspils pilsētas domes deputāti Vladislavs Šafranskis un Ivars Landmanis.

CITI ŠOBRĪD LASA

Savu lūgumu deputāti pamato ar masu saziņas līdzekļos izskanējušām liecībām, kas liecina, ka Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja pirmais vietnieks infrastruktūras jautājumos, Ventspils brīvostas valdes loceklis Vītoliņš, kurš gadiem ilgi pilda apsūdzētā Ventspils domes, Ventspils brīvostas valdes priekšsēdētāja Lemberga pienākumus, iespējams, ir apzināti veicis darbības, kuras nav savienojamas ar ieņemamajiem amatiem un ir krimināli sodāmas, un par kurām Ģenerālprokuratūra sākusi kriminālprocesu.

Balstoties uz minēto, deputāti norāda, ka radusies situācija rada bažas, ka abas Ventspils pilsētas domes augstākās amatpersonas ir un būs aizkavētas pildīt savus pienākumus. Tāpēc, lai nodrošinātu pašvaldības darba nepārtrauktību, ir nepieciešama nekavējoša ministra un Ministru kabineta iejaukšanās pat līdz likuma “Par pašvaldībām” normas piemērošanai, kas paredz domes priekšsēdētāja atlaišanu no amata gadījumā, ja priekšsēdētājs nepilda likumos noteiktos pienākumus.

Vienlaicīgi deputāti aicina kolēģus domē no politiskajiem spēkiem “Vienotība”, “Saskaņas centrs” un “Latvijai un Ventspilij” pievienoties viņu iniciatīvai.

Portāls “pietiek.com” vēsta, ka Vītoliņš, visticamāk, caur vairāku ārzonu ķēdi bijis un arī ir būvfirmas “Venceb” slēpts līdzīpašnieks. Šī būvfirma, kas pērn izsludināja maksātnespēju, ilgstoši bija vadošais uzņēmums, kurš uzvarēja Ventspils brīvostas un pašvaldības izsludinātajos miljonus vērtajos iepirkumos.

Pēc portāla rīcībā esošās informācijas, Vītoliņam caur sazarotu ārzonu firmu tīklu, iespējams, pieder ietekme Ventspils brīvostā strādājošā sauskravu termināļa “Noord Natie Ventspils Terminals” (NNVT) kapitālā un Vītoliņš kā Ventspils brīvostas valdes loceklis, iespējams, vienlaikus ir arī 5,42% NNVT daļu īpašnieks. Savas īpašuma daļas NNVT Ventspils vicemērs, iespējams, paslēpis, izmantojot Britu Virdžīnās reģistrētu ārzonas kompāniju “Acornstone Limited”.

Portālam arī zināms, ka par Vītoliņa, iespējams, slēpto līdzdalību NNVT un citos Ventspils uzņēmumos ieinteresējusies Ģenerālprokuratūra, kas saistībā ar Vītoliņa iespējamiem likuma pārkāpumiem sākusi jaunu kriminālprocesu.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.