×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.4°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
28. novembris, 2017
Drukāt

VARAM: Ogres novada dome ir tiesīga uzlikt nodevu par iebraukšanu pilsētā (4)

Foto AP/Scanpix/LETAFoto AP/Scanpix/LETA

Ogres pašvaldībai ir tiesības savā administratīvajā teritorijā uzlikt pašvaldības nodevu par transportlīdzekļu iebraukšanu īpaša režīma zonās, uzskata Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM).

VARAM pārstāve Laura Jansone uzsvēra, ka pašvaldība ir tiesīga uzlikt nodevas par transportlīdzekļu iebraukšanu “īpaša režīma zonās, kuras ir noteiktas attiecīgās pašvaldības teritorijas plānojumā ceļu satiksmes drošības uzlabošanai, sabiedrības veselības, sabiedriskās kārtības un drošības nodrošināšanai, kā arī dabas, īpaši aizsargājamo kultūrvēsturisko teritoriju un kultūras pieminekļu aizsardzībai”.

Savukārt, ja nepieciešams, teritorijas plānojumos un lokālplānojumos pašvaldībai ir tiesības noteikt īpašus noteikumus arī nacionālas un vietējas nozīmes infrastruktūras attīstības teritorijām un citām teritorijām, piemēram, lidostu un ostu apkaimēm.

Līdz ar to Ogres novada dome var plānot grozījumus teritorijas plānojumā vai lokālplānojumu, kurā noteikt īpašu režīma zonu un uzlikt par iebraukšanu tajā maksas nodevu.

“Jāatzīmē, ka šajā gadījumā pašvaldībai jāveic visas nepieciešamās procedūras, kas paredzētas plānojuma izstrādē – gan lēmumu pieņemšanas un diskusijas domes sēdē, gan sabiedriskās apspriešanas, kuru laikā katrs iedzīvotājs un institūcijas varēs izteikt savu viedokli par minēto ieceri,” norādīja Jansone.

Jau ziņots, ka Ogres pašvaldības deputāti lēmuši izstrādāt grozījumus Ogres novada teritorijas plānojumam 2012.-2024.gadam, iekļaujot nosacījumu, ka par iebraukšanu Ogres pilsētā un Ogresgala pagastā citu teritoriju iedzīvotājiem būs jāmaksā.

Šāda iecere tapusi, jo pašvaldība grib iegūt līdzekļus pilsētas teritorijā esošā Daugavpils šosejas posma uzturēšanai.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. varamam tad jā nosaka ogrēniešiem izbraukšanas maksa- reciprocitātei tak jābūt!:)

  2. Jo tālāk jo trakāk ,tagad visi pagasti sāks likt maksāt par braukšanu cauri tiem tas būtu jāsaprot kad valsts cilvēkus pataisīs par cietumniekiem ,bet ja gribēsi kautkur aizbraukt tev par to būs jāmaksā

  3. A6 izbūvei ir tērēti visu nodokļi. Arī mani. Ja grib naudu par uzturēšanu, lai samaksā par A6 iegādi. Uzņēmēji nomirs bada nāvē, kafejnīcas, atpūtas vietas, frizētavas utt var droši klapēties ciet. Ogres narkomāni nepacels biznesu. Blakus slēgtajam Selverim pie A6 stāvēs aizvērta Dauga un Rimi. Tur ogrēnieši neiepērkas – tajos veikalos ir tie, kas brauc ar mašīnu caur Ogri. Visjaukākā dzīve sāksies Ciemupes iedzīvotājiem 🙂

  4. Rigas Dome uzliks nodevu visiem transporta lidzekliem kas iebrauc no Ogres. Busiet apmierinati!

Draugiem Facebook Twitter Google+