×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.3°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
1. oktobris, 2014
Drukāt

VARAM pašvaldību investīcijām aicina novirzīt 3% no uzņēmumu ienākuma nodokļa

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) sagatavojusi grozījumus noteikumos par pašvaldību mērķdotāciju investīcijām piešķiršanu, paredzot tam novirzīt 3% no uzņēmumu ienākuma nodokļa (UIN).

Grozījumi pieteikti valsts sekretāru sanāksmē, un drīzumā par tiem būs jālemj valdībā.

Atbalstu varēs saņemt pašvaldības, lai sakārtotu īpašumā esošas teritorijas uzņēmējdarbības veikšanai. Tāpat atbalsts paredzēts ar ražošanas teritorijām saistīto ceļu un ielu, kā arī ūdensapgādes, siltumapgādes un citu komunikāciju sakārtošanai jaunu vai esošo uzņēmumu darbības uzlabošanai.

Ņemot vērā, ka mērķdotāciju nepieciešamība pašvaldībām joprojām ir aktuāla, VARAM ir sagatavojusi jaunu priekšlikumu par mērķdotāciju piešķiršanu pašvaldību investīcijām, kas paredz šim mērķim novirzīt finansējuma apmēru, kas līdzvērtīgs 3% no ikgadējiem UIN ieņēmumiem.

“Nosakot šādu atskaites punktu mērķdotāciju kopējam ikgadējam apmēram, tiks nodrošināta mērķdotācijas sasaiste ar uzņēmējdarbības attīstības rezultātiem pašvaldībās, kas ir ļoti nozīmīgi reģionālajai attīstībai, kā arī sasaiste ar mērķdotācijas mērķi veicināt ekonomiskās aktivitātes vietējā līmenī, ņemot vērā, ka mērķdotācijas paredzētas uzņēmējdarbības attīstības projektiem,” norādīja VARAM.

Ministrija uzskata, ka priekšlikums uzlabos pašvaldību motivāciju sekmēt uzņēmējdarbību, jo atbalsta saņemšanai pašvaldībām būs jāsadarbojas ar komersantiem un jārisina arī citi komersantiem būtiski jautājumi.

Atbilstoši UIN ieņēmumiem 2011.-2013.gadā 3% veido 8-11 miljonus eiro, līdz ar to mērķdotācijām ik gadu būtu novirzāms finansējums desmit miljonu eiro apmērā, norāda VARAM.

Ministrijā arī informē, ka atbalstu investīcijām, lai uzlabotu un sakārtotu pašvaldības īpašumā esošas teritorijas uzņēmējdarbības vajadzībām, varēs saņemt 118 pašvaldības, tostarp arī 29 nacionālas un reģionālas nozīmes attīstības centriem, izņemot Rīgas pilsētu. Atbalsts būs paredzēts tikai ekonomiskās aktivitātes veicināšanas projektiem un prioritāte būs ražojošu uzņēmumu, īpaši eksportspējīgu un inovatīvu uzņēmumu attīstība.

Tāpat atbalsta apmēru plānots diferencēt – 100% atbalsta intensitāte būs austrumu pierobežas pašvaldībām, 50% atbalsta intensitāte Pierīgas pašvaldībām un nacionālas un reģionālas nozīmes attīstības centru pašvaldībām un 80% atbalsta intensitāte pārējām pašvaldībām. Katra pašvaldība varēs īstenot vienu projektu, ņemot vērā nelielo kopējo finansējuma apmēru uz lielu pašvaldību skaitu.

VARAM paredz, ka atbalstam būs pozitīva ietekme uz tautsaimniecību, jo, izmantojot piešķirto finansējumu, tiks sakārtota pašvaldību infrastruktūra atbilstoši pašvaldību attīstības programmās noteiktajām prioritātēm ekonomisko aktivitāšu veicināšanai. Šie ieguldījumi radīs priekšnoteikumus ekonomiskās aktivitātes paaugstināšanai un jaunu darbavietu radīšanai reģionos.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+