Mobilā versija
Brīdinājums +4.8°C
Elīna, Drosma, Drosmis
Ceturtdiena, 19. oktobris, 2017
29. janvāris, 2016
Drukāt

Vārām ziepes: Jelgavā iepazīstinās ar Pelnu dienas tradīcijām

ziepes14

Sestdien, 6. februārī, plkst. 11 Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas tornī notiks izzinoši radošā nodarbība, kuras dalībniekiem būs iespēja uzzināt ko jaunu par mūsu senču ikdienu un tradīcijām Pelnu dienā, kā arī izgatavot izšūtus pelnu maisiņus, klausīties pasakas un vārīt ziepes, jo pelnu dienā jāmazgā krekli, tad tie būšot koši balti, LA.lv uzzināja Jelgavas reģionālajā tūrisma centrā.

Meteņiem un sekojošai Pelnu dienai ir svarīga nozīme latviešu senajā laika skaitīšanas sistēmā: Meteņos izbeidzas ziema, un nākamajā dienā – Pelnu dienā – sākas pavasaris un jauns gads. Pelnu diena ir saimnieciskā gada sākums, kad puiši devās līst jaunus līdumus un uzsākt patstāvīgu dzīvi, dibināt jaunas saimniecības, līdzi ņemot pelnos ierušinātu uguni. No tā arī radies Pelnu dienas nosaukums. Pelnu dienā dzīves vietas maina arī gājēji – puiši un meitas. Mājinieki meta pelnus pakaļ gājējam, lai līdzi aizietu visas nelaimes un slinkums.

Radošajā nodarbībā būs iespēja uzzināt, kas ir Pelnu diena un kādas bija seno latviešu tradīcijas šajā dienā. Sanākušajiem būs iespēja likt lietā izdomu un pašiem pagatavot pelnu maisiņu un vārīt pašiem ziepes, kā to darīja mūsu senči.

Dalības maksa nodarbībā: 4,50 eiro, pirmskolas vecuma bērniem 1,50 eiro.

Pievienot komentāru

Horoskopa zīmju reitings. No cietsirdīgākā siržu lauzēja līdz maigam jēriņam (1)Kad tev salauž sirdi – tas ir sāpīgs process. Lai kā arī tu tam necenstos sagatavoties, tas vienmēr izraisa šoku, un, iespējams, būs vajadzīgs krietns laiks, lai atgūtos. Vēlies no tā izvairīties? Ja atbilde ir “jā”, zvaigznes palīdzēs noteikt cilvēkus, kuri visticamāk nodarīs tev sāpes.
Draugiem Facebook Twitter Google+