×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
13. aprīlis, 2012
Drukāt

Varas maiņa Vidzemes slimnīcā

liepa_ep_9

Ziņu aģentūras vakar saudzīgi vēstīja, ka pēc atklātiem iespējamiem pārkāpumiem iepirkumos Vidzemes slimnīcas valdes priekšsēdētājas amatu šajā nedēļā pametusi Ingūna Liepa. Taču faktiski Valmieras pilsētas domes priekšsēdētājs Inesis Boķis palūdza I. Liepu un valdes locekli Jāni Štefenbergu, kurš atbildēja par uzņēmuma saimniecisko nodrošinājumu, atstāt amatus. 


I. Boķis to nenoliedza, tomēr piebilda, ka tas esot noticis uz savstarpējās vienošanās pamata pēc tam, kad pašvaldības auditori, veicot revīziju slimnīcā, pamanījuši likuma pārkāpumus iepirkumā. Ne pašvaldības vadītājs, ne arī deputāts ārsts Vents Beķeris (“Vienotība”) nevēlējās sniegt precīzu informāciju par notikušo, jo auditoru ziņojums esot nodots tiesībsargājošām iestādēm. I. Boķis pat atteicās nosaukt konkrēto iestādi, kas ar šo lietu nodarbosies. Bet ārsts Beķeris solīja par notikušo runāt tikai aci pret aci un atkarībā no tā, kādā plašumā un augstumā šī iepirkuma lieta tikšot pacelta.

Pašvaldības vadītājs vien neslēpa, ka I. Liepas vietā par Vidzemes slimnīcas valdes priekšsēdētāju slimnīcas kapitāldaļu turētāju (Valmieras pilsētas pašvaldība un Valkas novads) sapulcē ir iecelts bijušais Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Vidzemes reģionālās pārvaldes priekšnieks Uģis Muskovs. “Strādājam ar tādiem resursiem, kādi ir,” atzina I. Boķis un piebilda, ka jaunais vadītājs darbu sāks pirmdien.

Par U. Muskovu sabiedrība vairāk uzzināja, kad bez finanšu ministra Einara Repšes ziņas toreizējais VID priekšnieks Dzintars Jakāns izveidoja vairākus jaunus amatus, no kuriem vienu – nodokļu maksātāju konsultāciju pārvaldes direktora krēslu – piešķīra arī U. Muskovam. Šo amatu viņš būtu veicis paralēli Vidzemes reģionālās pārvaldes vadītāja pienākumiem, ja vien tikpat ātri, cik iecelts, no tā netiktu atbrīvots. Muskova vārds 2009. gadā presē izskanēja saistībā ar KNAB izmeklētāja Jura Juraša nodokļu uzrēķina lietu. Lūdzot atcelt viņam uzlikto vairāk nekā 100 000 latu nodokļu uzrēķinu, J. Jurašs iesniegumā finanšu ministram Repšem apgalvoja, ka Muskovs sācis lietu pret KNAB izmeklētāju, lai nopelnītu amatu. U. Muskovs šo apgalvojumu presē nosauca par nepatiesu.

 

Jauno amatu U. Muskovs pēc dažām dienām zaudēja, jo E. Repše atcēla Jakāna rīkojumu par vairāku personu paaugstināšanu. U. Muskovs bijis arī “Valmieras siltuma” un “Valmieras namsaimnieka” valdes loceklis, kas, visticamāk, nebija iespējams bez politiskas aizmugures.

 

Kaut gan neoficiāli izskanējis, ka pārmaiņām Valmieras slimnīcas vadības krēslos varētu būt saistība arī ar politiskām interesēm, tomēr pašvaldības vadītājs tādu domu nepieļāva, uzsverot, ka Liepa slimnīcu vadījusi desmit gadus un, ja aizmugurē stāvētu politiskas intereses, tad viņa jau sen būtu nomainīta. I. Boķis sastāvēja Tautas partijā, bet tagad ir bezpartijisks.

Vidzemes slimnīcas valdē darbu turpinās Edgars Grandāns, kurš atbild par Vidzemes slimnīcas Valkā ilgtspējas veicināšanu, un Guna Poikāne, kuras pienākums ir stiprināt pacientu sadarbību ar ģimenes ārstiem. Pagaidām nav zināms, kas strādās J. Štefenberga vietā.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+