×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.8°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
26. februāris, 2015
Drukāt

Varas partijas vienojas par prezidenta kandidātu diskutēt ar sabiedriskajām organizācijām (3)

Foto: LETAFoto: LETA

Koalīcijas partijas vienojušās, ka jautājumā par koalīcijas kopīgā Valsts prezidenta amata kandidāta izraudzīšanos notiks diskusijas ar sabiedriskajām organizācijām, šodien pēc koalīcijas partiju sarunas žurnālistiem sacīja “Vienotības” Saeimas frakcijas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa.

Sarunās ar sabiedriskajām organizācijām politiķi piedalīsies kā novērotāji, lai dzirdētu, ko sabiedrība sagaida no Valsts prezidenta kandidāta. Tāpat plānots uzklausīt eksprezidentu viedokli.

Sarunas ar sabiedrības pārstāvjiem par prezidenta kandidātu norisināsies līdz 19.maijam, kad var sākt iesniegt Valsts prezidenta amata kandidātus. Koalīcijas partijas arī vienojušās regulāri katru ceturtdienu tikties, lai turpinātu apspriest jautājumu par kopīga prezidenta kandidāta izraudzīšanos.

Āboltiņa pauda pārliecību, ka koalīcija var izvirzīt kopīgu kandidātu Valsts prezidenta vēlēšanām.

Saistībā ar gaidāmo sabiedrības pārstāvju uzklausīšanu koalīcija tādējādi sekos nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK paraugam sarunu iniciēšanai ar sabiedrības pārstāvjiem, norādīja “Vienotības” līdere.

Provizoriski paredzēts, ka katra koalīcijas partija varētu uzklausīt kādas konkrētas grupas pārstāvjus. VL-TB/LNNK risina sarunas par tikšanos ar zinātnes jomas pārstāvjiem, norādīja nacionālās apvienības Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Gaidis Bērziņš.

“Vienotība” varētu uzklausīt sociālos partnerus un iekšlietu sfēras pārstāvjus, savukārt ZZS runātu ar lauksaimniekiem, medicīnas jomas pārstāvjiem un studentiem. Tāpat tikšanās varētu rīkot ar izglītības un citu jomu cilvēkiem – saraksts nav noslēgts un politiķi pieļauj, ka vēlmi tikties varētu paust dažādas organizācijas. Ar minētajām grupām plānots sākt kontaktus nedēļas laikā.

Gadījumā, ja pašreizējais Valsts prezidents Andris Bērziņš piekritīs kandidēt uz otro termiņu, Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) balsos par pašreizējo prezidentu, šodien žurnālistiem atkārtoti apliecināja ZZS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis.

Vaicāts, vai tas nenozīmē, ka, ja Bērziņš piekritīs kandidēt, sarunām ar sabiedriskajām organizācijām vairs nebūs nozīmēs, Brigmanis atbildēja, ka šāda nostāja uzskatāma par mēģinājumu iedzīt ķīli pašā sarunu sākumā. Politiķis aicināja neapsteigt notikumus, un uzsvēra, ka koalīcijas mērķis ir vienoties par kopīgu prezidenta amata kandidātu.

Jau ziņots, ka valdošās koalīcijas partijas vēlētos vienoties par kopīgu kandidātu Valsts prezidenta amatam. Valdības partneri norādīja, ka sagaida “Vienotības” kā premjera partijas iniciatīvu šajā jautājumā.

Šodienas tikšanās bija plānota kā sākotnēja saruna par procedūru, īpašībām un kvalitātēm, kādām jāpiemīt iespējamiem prezidenta amata kandidātiem. Āboltiņa uzvēra, ka “Vienotība” saprot savu atbildību par šo procesu, tāpēc arī iniciēja šādu tikšanos.

Pašreizējais prezidents Andris Bērziņš joprojām nav atklājis, vai kandidēs otrajam amata termiņam. Atbalstu viņam līdz šim paudusi tikai ZZS. Savu kandidātu prezidenta amatam pieteikusi arī Latvijas Reģionu apvienība (LRA), tam izvirzot savu līderi Mārtiņu Bondaru.

Neoficiāli politikas kuluāros tiek pieminēti dažādi cilvēki, kuri varētu būt starp kandidātiem uz prezidenta amatu. Eiropas Parlamenta (EP) deputāte, “Vienotības” pārstāve Sandra Kalniete (V) paziņojusi, ka būtu gatava kandidēt šovasar gaidāmajās Valsts prezidenta vēlēšanās. Partija par kandidātiem prezidenta amatam gan vēl nav lēmusi. Nacionālās apvienības līderi jau vairākkārt pauduši, ka prezidenta amatā vēlētos redzēt Eiropas Kopienu tiesas tiesnesi Egilu Levitu. Tomēr oficiāli lēmumi šajā jautājumā vēl nav pieņemti. Arī Levits vēl nav izlēmis, vai piekritīs kandidēt Valsts prezidenta amatam, ja viņu uzrunās.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Kā un kur var pieteikties? Vēlos pieteikt demokrātiskās sabiedrības organizācijas “9.maijs”, “Nepilsoņu kongress” un “Naša Latgaļija”.

  2. solvita man arvien vairāk atgādina tatjanu ž…

  3. Ir pienācis laiks,cienījamā Āboltiņas kundze,sākt diskusijas ar sabiedrību arī par deputātu kandidātu izvirzīšanu ne tikai no partijām vien!

Draugiem Facebook Twitter Google+