×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.2°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
1. jūnijs, 2016
Drukāt

Varbūt kaķene Minna ir augstāku spēku sūtīta? (3)

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Par Hariju Tempelmani, kurš agrāk ilgus gadus strādājis par gravieri Rīgas Autoelektroaparātu rūpnīcā, un viņa kaķenīti Minnu uzzināju no mūsu redaktores Daces, kura nūjojot kādā Lielo kapu pastaigu takā sastapa draudzīgo pāri. Haralda un Minnas draudzība ilgst jau deviņarpus gadus, un visu šo laiku ik rītu abi dodas divu stundu garā pastaigā. Ja vien laika apstākļi nav pavisam draņķīgi.

Tas brīdis, kad jādodas prom no mājām, Minnai ne visai patīk. Minka to pārvar, sēžot Haraldam uz pleciem. Bet, kad abi ir nonākuši līdz parkam, kaķenīte labprāt nolec zemē un, piesieta pavadiņā, kopā ar saimnieku dodas pastaigā. Arī mājupceļā viņa nāk savām kājām. Bet vislabāk Minnai patīk staigāt pa mežu. Jau vairākas reizes Haralds un Minna kājām mērojuši attālumu no Amatas līdz Zvārdes iezim. Četrus līdz piecus kilometrus kaķu meitene noiet ar prieku.

Haralds teic – viņam joprojām ir sajūta, ka pirms nepilniem desmit gadiem Minnu viņam atsūtīja kāds augstāks spēks. Trīs mēnešus iepriekš sešpadsmit gadu vecumā bija nomiris Haralda draugs ērzelis Duglass. Lai gan ar ērzeli saprasties nav vienkārši, starp Haraldu un Duglasu bija izveidojušās ļoti sirsnīgas, uzticības pilnas attiecības. Sēžot Duglasam mugurā, Haralds vadīja ekskursijas tūristiem, tie nopakaļ devās ar ķēvītēm. Abu draudzību vēl vairāk pastiprināja tas, ka Duglass piedzima Haralda rokās. Lai nepalaistu garām kumeliņa dzimšanas brīdi, Haralds pat paņēma no darba brīvas dienas. Haralds atzīst, ka Duglass viņam bija gluži tikpat mīļš kā paša bērns.

Kad ērzelis jau bija viņsaulē, kādā 2006. gada novembra dienā pie Haralda pagalmā pienāca aptuveni pusgadu vecā kaķu meitenīte, ieskatījās viņam acīs un teica skaļu ņau, kas, visticamāk, nozīmēja – lūdzu, paņem mani pie sevis! Pusaugu kaķu bērns kopā ar mammu, brālīti un māsiņu mitinājās kaimiņmājas pagrabā. Agrāk mazā kaķenīte baidījās no cilvēkiem, nenāca pat tuvumā, bet, kad bija cietusi no kāda ļaundara rokas, meklējot glābiņu, vērsās pie Haralda. No visiem trim kaķēniem Minna bija cietusi visvairāk. Viņai bija stipri sasista mugura, no tā vēlāk sāka strutot dzemde, ko nācās izņemt.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Jauks raksts ! Manu kaķeni arī sauc Minna .

  2. Prieks lasīt!!!

  3. Kaut kas pozitīvs!

Draugiem Facebook Twitter Google+