×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.1°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
22. decembris, 2017
Drukāt

Agris Liepiņš: Varbūt notiks Ziemassvētku brīnums un latviešu tauta atkal noticēs savam spēkam (78)

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Ziemassvētku kauju muzejā.

Ziemassvētku laiks ir brīnumu laiks. Laiks, kad piepildās sirdī dziļi slēptas, ilgi sevī nēsātas vēlmes. Tādu brīnumu piedzīvoja arī latviešu tauta pirms simt gadiem, Ziemassvētku kauju laikā. Latviešu strēlnieku cīņas Tīreļpurvā 1916. gada nogalē bija ļoti asiņainas un bez redzama militāra ieguvuma cara ģenerāļu nemākulības dēļ. Kā savās atmiņās raksta Jukums Vācietis – divdesmit piecas asiņaina kautiņa dienas! Mēs bijām iemantojuši no vāciešiem divas kvadrātverstis lielu zemes gabalu, kurš Rīgas fronti tikai apgrūtināja: priekš viņa aizstāvēšanas tagad vajadzēja te turēt veselu divīziju, līdz Ziemassvētkiem te vajadzēja tikai divus pulkus. Kopš 23. decembra latviešu pulki bija cietuši milzīgus zaudējumus. Cik atceramies, pavisam latvieši pazaudēja ap astoņi tūkstoši cilvēku.

Šajās skaudrajās dienās latviešu jaunekļi izrādīja neticamu varonību. Ziemas spelgonī, nakts melnumā zem klajas debess viņi stāvēja sniega pieputinātos ierakumos un savā starpā sasaucās. Tās nebija rindas no Ziemassvētku dziesmas, ne «klusa nakts, svēta nakts» skanēja pār piesnigušajiem laukiem. Stindzinošajā aukstumā strēlnieki viens otram sauca zemgaliešu saukli: «Esat kā vīri!» Pēc katrām desmit minūtēm postenim bija jāuzsauc: «Esat kā vīri!» Katram, kurš nebūtu dzirdējis pa labi un pa kreisi šo lozungu atkārtojam, bija jāpārliecinās, vai kaimiņš nav nosalis. Tieši šajās baltu sniegu piesnigušajās naktīs notika ziemsvētku brīnums – streļķu sirdis iemirdzējās kā zvaigznes, latviešu strēlnieki noticēja savam spēkam, latviešu tautas spēkam, savai brīvai Latvijai! Karogā rakstītā devīze – Tēvu zemes brīvestību pirksim mēs ar asinīm! – vairs nebija tukša skaņa.

Atkal pie durvīm klaudzina Ziemassvētki, rakstītās kamanās sabraukuši. Un, tāpat kā pirms simt gadiem, tāpat kā ikkatru gadu, vēl aizvien gribas ticēt, ka brīnumi notiek. Ka notiks brīnums un latviešu tauta atkal noticēs savam spēkam, savai varēšanai. Noticēs, ka spēj būt saimnieki paši savā zemē un ka Latvijā visur godā tiek turēta latviešu valoda. Ka Latvijas iedzīvotāji, neatkarīgi no tautības savā valstī savstarpēji sazinoties, lietos valsts valodu. Ka darbā pieņems, neprasot krievu valodas zināšanas, ka darba līgumā nerakstīs, ka jārunā krieviski, ja klients tevi uzrunā krieviski.

Šai sakarā atcerējos interesantu sarunu ar uzņēmuma «Latvijas dzelzceļš” biļešu pārdevēju visnotaļ latviskā, nelielā Kurzemes mazpilsētā. Necilajā stacijas uzgaidāmajā telpā cilvēku nebija daudz, pēc skata visi vietējie iedzīvotāji. Pirms manis biļeti pirka krievu sieviņa, arī mazpilsētas iedzīvotāja, kura noteikti zināja latviešu valodu. Krievu sieviņa pašsaprotami runāja krieviski. Prasīju biļešu pārdevējai, kāpēc viņa, nemaz nepainteresējoties, vai biļetes pircējs saprot valsts valodu, uzreiz pāriet uz slāvu mēli. Tas esot rakstīts darba līgumā, atbildēja biļešu kasiere un norādīja uz plastikāta plāksnīti pie krūtīm. Uz plāksnītes zem pārdevējas vārda un uzvārda bija divi karodziņi – Latvijas un Krievijas. Atbildēt vajagot tajā valodā, kādā prasot, tas rakstīts darba līgumā. Teicu, ka tik jocīgs punkts tur nevar būt. Ja iedomāšos prasīt papuasu valodā, kā viņa varēs izpildīt darba līguma prasības? Ne jau visās valodās jāatbild, bet tajās, kuras prot, – paskaidroja kasiere un vēlreiz pievērsa manu uzmanību karodziņiem uz plastikāta plāksnītes. Iedomājos par Ziemassvētku brīnumu, jo tikai brīnums piespiedīs latviešus Latvijā runāt latviski. Tikai brīnums piespiedīs Latvijas Republikas uzņēmumu ikdienas saziņā lietot valsts valodu, visiem veidiem veicināt tās praktisku lietojumu, nevis meklēt ceļus, kā pasažieru iedomāto ērtību labad valsts valodu nelietot. Tikai brīnums piespiedīs “Latvijas gāzes» kvīšu otrajā pusē nerakstīt informāciju latviešu un krievu valodā. Un tikai brīnums piespiedīs Saeimas vēlēšanu gadā politiķus un ministrus runāt valsts valodā, ja intervētājs viņu uzrunās krieviski. Varbūt notiks brīnums un ministrija, kuras pārziņā ir pašvaldības un kuru vada nacionāli noskaņots ministrs, painteresēsies, kāpēc Rīgas mērs par nodokļu maksātāju naudu grasās Rīgas krievu skolās apmaksāt mācības krievu valodā?

Varbūt notiks brīnums un mūsu politiķi, tā vietā, lai meklētu veidus, kā piemērot likumdošanu lētā darbaspēka ieplūdināšanai no trešajām valstīm, visas pūles veltīs aizbraukušo tautiešu atpakaļ aicināšanai. Varbūt brīnums notiks, tāpēc taču ir Ziemassvētku laiks.

Pievienot komentāru

Komentāri (78)

 1. Rīgas Sociālais dienests pie manas 87 gadu vecās vientuļās kaimiņienes atsūtījis apm. 50 g. vecu sociālo darbinieci, kura principā pat nemēģina pateikt kādu vārdu latviešu valodā saziņā ar veco cilvēku. Un tas notiek 25 gadus pēc neatkarības.

 2. Mjā, jautra kompānija šeit nolasijusies! Viens, potenciāls slepkava, kurš gatavs slepkavot bez apstājas, citiem visur okupanti rādās, pilnīgi Arāja banda atdzimst!:) Varbūt laiks beigt ar pagātnes rēgiem un jāsāk dzīvot nākotnei?
  Nelaimīgi ļautiņi jūs esat, lai jums veicas!

  • Kā gan dzīvot, ja Latvijā ir n-tās grupas ar kardināli pretējiem uzskatiem par ejamo ceļu – viena grupa grib latvisku Latviju, viena grupa grib krievisku Latviju kā Krievijas guberņu, trešie grib Latviju kā Amerikas 51.štatu, ceturtie grib apvienoties ar Igauniju, piektie grib Latvijas-Lietuvas lielvalsti, sestie grib vēl kaut ko u.t.t.? Un vēl grupa, kas grib dzīvot kapitālismā, tai pretī ir grupa, kas grib sociālismu. Daži grib, lai Latvija būtu pagānu valsts, bet citi saka, ka jāturas pie kristietības, tad atnāk tie, kuri saka, ka Latvijai jākļūst par islama valsti. Un daži saka, ka Latvijā par vienīgo valsts valodu jākļūst angļu valodai, citi saka, ka ķīniešu.

  • Diemžēl tā pagātne visu laiku liek par sevi manīt!!! Tā vēl būs ilgi. Tās ir tā saucamās okupācijas sekas, kuras 90tos gados pieļāva ta saucamie liberāļi LC, LNNK, Saimnieks utt partijas. Arī tā saucamās Nacionalās partijas likušas man viņās vilties. Atsevišķi personāži it kā būtu ok, bet arī partijas kopumā spēlē latviešu tautas nīdētāju stabulēs.
   Uldēn padzīvo tu kādu laiciņu piemēram Rīgas Bolderājā vai Maskačkā. Tad tev arī apkārt rādīsies okupanti. Tādi arī viņi pa lielam ir.

  • Pilnībā piekrītu! Raksteļa autors vienkārši nodarbojas ar Latvijas tautas dalīšanu “pareizajos” un “nepareizajos”!
   Savas nabas pētnieks!

   • Zināšanai – okupanti un kolonisti nav Latvijas tautas sastāvdaļa! Tāpēc te nenotiek dalīšana “pareizajos” un “nepareizajos”.

    • Kur tu (ar mazo burtu) Latvijā redzi okupantus?! Šeit ir tikai valdības sadalīti 1. šķiras(pilsoņi) un 2.šķiras(nepilsoņi) iedzīvotāji!
     Tieši dēļ šādiem naida kurinātājiem 27. gadu garumā, mēs esam tādā bedrē! Tad kad naciķi, no abām pusēm beigs kurināt naidu, abas latvijas kopienas apvienosies vienam mērķim, tad arī sagaida Latvijas uzplaukums!

  • Pilnīgi piekrītu.

 3. Nu tad sāksim, ja reiz latvieši savas valsts izveidei noticēja 2016.gada Ziemassvētku kauju laikā, tad kāpēc gan oficiālā vara tā noliedz latviešu strēlnieku devumu Latvijas Republikas izveidē un visiem spēkiem vairo neziņu par savas tautas patieso vēsturi. Vai tāpēc, ka latviešu strēlnieku pulki radās Cariskās Krievijas armijas sastāvā un vēlāk ar asiņainām uzvarām pārstaigāja Krievzemes plašumus tik nu jau boļševiku valsts sardzē? Vai tāpēc mēs nespējam atbildēt, kur palika lielākā daļa no 80 tūkstošiem labāko latviešu tautas dēlu?

 4. PALDIES LIEPIŅA KUNGAM PAR RAKSTU! Viedokļa izteikšana NAV naida kurināšana! NEREDZI jeb NEGRIBI redzēt ĪSTOS NAIDA KURINĀTĀJUS??? SASODĪTS! KĀPĒC latvietis nekad NEVAR izteikt savu viedokli bez pretīgiem, naidīgiem komentāriem, KO??? Uldēns totāls LATVĀNIS! Paldies ANAKONDAI – PILNĪGI PAREIZI!
  Par latviešu strēlniekiem NERUNĀJIET muļķības! Esiet korekti un PATIESI, ja gribat ”gudri” izpausties šajā jautājumā! Manas OMĪTES 4 no 7 brāļiem bija latviešu strēlnieki UN ESMU PERSONĪGI IZLASĪJIS KATRU VĀRDU VIŅU ATSTĀTAJĀS DIENASGRĀMATĀS!?! Tās iet no paaudzes uz paaudzi mūsu dzimtā un NETIKS NEVIENAM ATDOTAS tāpat kā vēstules. Patīk plēsties cilvēkiem ar pārgudra tipa sindromu! Komentārus lasu ar prieku, jo mani uzjautrina “DOMU GRAUDI” izteikti skaidrā prātā…Nezinu, kas nāktu ārā esot dzērumā?

 5. Paģirains murgs…

 6. jautājumi uldēnam Atbildēt

  Kas kurina naidu starp ukraiņiem un krieviem? Vai “LAtvijas avīze”? Vai tomēr tas, ka krievi rīkojās nelietīgi un iebruka brāļu ukraiņu zemē, un okupēja Krimu? Vai par iemeslu negatīvām sajūtām ir tas, ka krievi ir okupējuši un kolonizējuši daudzu citu tautu zemes?
  Kāpēc savā starpā draudzīgi un mīļi dzīvo poļi, vācieši, franči, spāņi, itāļi, lietuvieši, igauņi, zviedri, latvieši, somi un daudzas citas tautas, bet, kā parādās krievi, tā sākas dažādas problēmas??
  Un, galu galā, vai latviešiem pret krieviski runājošajiem okupantiem un kolonistiem jājūt mīlestību?

  • Vai okupants var būt tikai krievs??? Man domāt,ka šobrīd še katoļu baznīca ar savu pasaku un vāvuļiem ir krietni redzamāks okupants,kurš šai zemē sabijis nu jau 800 gadus! Varbūt pienācis laiks to apzināties un,kas zin,ja nu nākamā paaudze okupantus patriec…

 7. Mjā, pat Ziemassvētku laikā neprotam iztikt bez etniskā naida, skumji?
  Laikam jau jāpaiet laikam, jānomainās paaudzēm un tad Latvija sāks uzplaukt. Paldies Dievam, ar visu naida kurināšanas politiku, starp trīsdesmitgadniekiem un jaunākiem Latvijas iedzīvotājiem valodas un tautību problēma praktiski nepastāv!

 8. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt


  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Šajā Dieva pasaulē kopumā un, īpaši jau, ar mums pašiem notiek TIKAI un VIENĪGI tas, ko mēs PAŠI pieļaujam. Inerti truli noskatoties, nožēlojami gļēvi “klusējot lupatiņā”, vai pat apzināti uz to “parakstoties” un +/- “aktīvi ņemot dalību” – nav būtiskas atšķirības.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.”

  Savukārt, kā zināms: “Pasaule pazudīs nevis no tā, ka ir pārāk daudz cilvēku, bet tādēļ, ka ir daudz necilvēku.”

  =======

  “Brāļu kari” MUĻĶU zemē “latv(ĀN)ijā”.
  ( ‘aktuālais redzējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Brāļu kari”, BRĀĻU (?!?) kari ~
  Ko Tu, Letiņ, tajos dari?!???
  Kur, kā Cilvēks(?), VISPĀR deri ~
  TĀDS, kas BRĀLI “vinnēt” ceri?!??

  Ko Tu “brāļu karos” meklē?
  SEV un BRĀLIM “renti” peklē?!?
  Kam Tev rīkli pārgrauzt gribas,
  Izraut Sirdi, dragāt ribas?…
  .
  Kam Tev kalpo rokas, kājas?
  Brāli sist, līdz – pagurst vājas??
  Brāli spārdīt, līdz – ļimst ceļos,
  “Karakalpi”, kam ceļš “veļos”?!?
  .
  Kam Tu “ienaidniekos” prasies,
  Kad ar paša BRĀĻIEM “kasies”?
  Kāpēc naidu atvem, mel(n)u,
  BRĀLI “mālējot” par “vellu”?
  .
  Kam Tu provocēt ļauj karu,
  Dažkārt – pat uz mūžu garu,
  Tiem, kas “shēmo”, ņirdzot malā,
  SAVU vinni BRĀĻU galā?!?
  .
  Kam Tev acis, kam Tev ausis,
  Ja – tās TIKAI akli klausīs,
  “Brāļu kara” ZOMBĒTĀJUS,
  Kam Jūs, BRĀĻUS, vajag vājus?
  .
  Kam Tev jēga, Dieva dota,
  “Smadzeņpodā” ierievota?
  Lai to, trula naida varā,
  Nozaudētu “brāļu karā”?!?
  .
  Kam Tev Dvēselīte miesās,
  Kas par “brāļu kariem” tiesās,
  VISUS (Tevi – tajā skaitā),
  Kuri SAVUS BRĀĻUS maitā?

  “Brāļu kari”, BRĀĻU (?!?) kari ~
  Ko Tu, CILVĒK (!!!), tajos dari?!???
  Kam Tu MUĻĶU zemes “valsti”,
  Karodams ar BRĀĻIEM balsti?!?…
  .
  Vai Tev Radītājs ir skaudis,
  To, ko zina VISI ļaudis:
  Kur, kā LUMPENIS, vairs deri ~
  TĀDS, kas BRĀLI “vinnēt” ceri?!??

  =====

  oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu lumpeņu, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju”, nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” u.c. taml. “biogaļas izstrādājumu” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 9. Paldies Agrim Liepiņam par labo rakstu! Brīnumu ietvaros deokupācija (tai skaitā valodas deokupācija) jāveic pašiem. Ar savu patriotisko principiālo nostāju (kā to darīja un dara igauņi). Ja tādus cilvēkus kā Šnore, Rībena un viņu domubiedrus NA, Bordānu, Srīķi (JKP), ievēlēsim (un apkātējos aicināsim tā darīt), tad mūsu sasāpējušās problēmas risināsies.

 10. Virsraksts it kā bija daudzsološs, bet tālāk… vēē! Gribēšu un runāšu krievu valodā, gribēšu angļu valodā, zinātu citas runātu tajās. Kā pieriebušies šie pārspīlētā, jeb urrāpatriotisma murgi. Aizbraucu uz Norvēģiju, tur cilvēki kā cilvēki, latvieši, krievi, lietuvieši visi kopā atpūšas, rīko kopējus pasākumus nav nekāda savstarpēja naida visi jūtās kā viena kopiena, atbrauc atpakaļ uz Dzimteni – pilnīga muļķu zeme!

  • Redzi puisīt,tāpēc tu biji esi un paliksi tikai uldēns.Tev,zābak,jau pat tautības nav,ir tikai kopiena.

   • Anakondai patīk, ka visi plēšas un kaujas. Dīvaina patika. Es teiktu, smaga novirze. Ej ārstēties, anakonda!

   • Pirmkārt, ja nezini, Kurzemē ir pieņemts cilvēkus šādi uzrunāt, piemēram Uldēns, Aldišs, Guntišs utt, bet to jau laikam ir traki dzirdēt urrāpatriota ausīm, var vēl sabojāt latviešu valodu:))
    Otrkārt, ja neesat Brīnumzemē pamanījuši, pasaule kļūst globāla un multikulturāla. Tad nevajadzēja stāties ES, Šengenā un dzīvot tikai savā alā! Tad viss būtu tautisks. Jā, kas pats interesantākais, ja biļešu kasiere at padzīvojušu krievu tantiņu sarunājās krieviski, tas ir ārprāts, toties kad valsts iestādēs un lielajos uzņēmumos visu dokumentāciju gatavojās ieviest angļu valodā, tas ir apsveicami:)) Tak nolīksiet jus savā žultī, ja nemainīsities.
    Priecīgus Ziemassvetkus!
    Merry Christmas!
    S rožģestvom hristovo!

    • Veltīgi apsveic.Rusņā pravoslavnutie Z.Svētkus svin citā datumā.
     Un vēl,ar sajūsmu uzzināju ka Latvijā stājās E.Savienībā,lai visādi uldēni varētu runāt krieviski.

     • Savus draugus Ukrainā un Krievijā, Ziemassvētkos apsveikšu 7. janvārī.
      Šis sveiciens bija tiem krievvalodīgajiem kuri dzīvo Latvijā un citās ES valstīs!

     • Šaubos,ka tādam kā tev ir draugi Ukrainā.Ja nu vienīgi krievijas okupētajās teritorijās.

     • Kā jau iepriekš minēju, tik debilas nacionālistu problēmas ir tikai postpadomju zemēs starp penšiem un dažiem neizglītotiem tipiņiem! Izlien no alas un aizbrauc kaut kur ārpus Latvijas, tad redzēsi, visi austrumeiropas emigranti dzīvo draudzīgi un mākslīgi izveidotā nacionālā naida nav ne starp ukraiņiem un krieviem, ne latviešiem un lietuviešiem, ne … Ir daudz labākas un lietderīgākas nodarbes.
      Visu gaišu!
      Apnika strīdēties ar maigi sakot, nedaudz slimu cilvēciņu!
      Lai Jums veicās!

     • Es atšķirībā no tevis esmu bijis ārpus Latvijas un personīgi redzējis krievu nedarbus,kā Moldovā un Ukrainā tā arī krievu kazaku “varoņdarbus” Bosnijā.Tā ,kā šmurgul,turi žaunas.
      Vari kaut bučoties ar tiem kropļiem ,kuri šeit vazājās ar to vistas mutanta karogu,es pie iespējas,bez žēlastības nolaistu pār viņiem automāta kārtu,kā tie bandīti darīja Doņeckā.

     • Lūk par šādiem vārdiem tiks ziņots policijai un ja šī ir tiesiska valsts…?

     • Pavļika Morozova gars un čekas stukača būtība uldēnam nav sveša!

  • Redzi, Uldēn, LV palikuši tie, kas nespēj domāt. Sabiedrība, kas veido viedokļus te un tagad, nav spējīga uz inteliģenci, saprātu.

  • Nedod Dievs Latvijai piedzīvot tādas nacionālā naida izpausmes, kādas piedzīvoja Norvēģija norvēģa Breivīka izpildījumā !

 11. Tur jau tā nelaime,ka atkal gaidām brīnumu.Tajā vietā lai strikti pieprasītu pildīt likumu par Valsts valodu,mēs auklējamies ar dažādu tautību izdzimteņiem un kas ir visļaunāk,latviešu tautības(vismaz pēc pases)dažiem eksemplāriem.
  Šeit blandās viens komentētājs,kam visu laiku kāds kaut ko kurina.Teikšu,jā!Vajag kurināt un kurināt tā,ka visiem tiem kvadrātiem,mazapisāniem un citiem riebekļiem ,zeme degtu zem kājām un ne tikai pārnestā bet tiešā nozīmē.
  Ja vara Latvijā,tiešām būtu latviešu rokās,tad tik ilgi pēc Neatkarības pasludināšanas nebūtu iespējams tāds kuriozs,ka likumīgi Saeimā ievēlēti deputāti uzstājas pret prasību skolotājiem būt lojāliem pret valsti.

  • Klau slimniek! Varbūt iedzer kādu tabletīti un nomierinies! Kaut kas prātam neaptverams šeit notiek! Piemēram, Vācijā, Zviedrijā, Norvēģijā vai kādā citā civilizētā Eiropas valstī, par šādu naida runu izplatīšanu un slēptu draudu izteikšanu, jau sen par Tevi būtu varas iestādes painteresējušās! Tāda rupjība publiskā vidē laikam pieļaujama tikai atpalikušās postpadomju zemēs!

   • Bet tu pasūdzies,rusņas vēstniecībā,gan jau noorganizēs tev piar kampaņu.Tur jau katrs jūdass tagad cenā.

   • Redzi Uldi,Anakonda tālāk par savu istabu neiet,viņa maršruta ceļvedis ir LTV1 un tamdēļ vinš visur ir bijis un visu ir redzējis,tā kā uz turieni vari viņu nesūtīt?

 12. Ušakova kepkas pazaudējuši realitāti!
  Tas ir interfronte izmirst, un ar to izirst sadalījums 55/45%!!!
  Šobrīd vecumā līdz 20 gadiem – 75+% latviešu, līdz 10 gadiem ap 85%!!! Tendence turpinās!!!

  Tas nozīmē, ka apmācības valodas jautājums skolās atkrīt pats par sevi! Mākslīgā sistēma izirst pati par sevi, lai cik sparīgi darbotos kepkas!!
  Aptuveni 5-10 gadu laikā, loģiski, atkritīs arī ar darba jautājumiem saistītās situācijas!!!

  Pats interesantākais, ka paši bērni un jaunieši sevi vairāk asociē ar latvisku Latviju, ne padomju sabiedrību un tās paliekām!!! Paradokss. Bet varbūt arī nē.

  Gaišus svētkus visiem!!!

 13. Atcerēsimies 1918.g. gada Z-svētku notikumus, kad pie Inčukalna Jukuma Vācieša komandētie un Jāņa Fabriciusa vadītie Latviešu strēlnieku pulki sakāva krievu monarhistus un vācu landervistus, kuri bija iecerējuši izveidot savu valsti – Baltijas hercogisti (vc. baltischer Staat, Baltenland, Vereinigtes Baltischer Staat). Livoniju-2 tika norakstīta vēstures mēslainē, jo 700 gadu jūgu tautas vairākums vairs nevēlējās.
  Arī 1919.g. jūnijā pie Cēsim un novembrī pie Rīgas vācu baroniem un viņu krievu monarhistiem (Rietumu brīvprātīgo armija) tika sadots “pa spurslām”, to šodienas Latvijas pārdevējiem vajag katru gadu atgādināt gan 22.jūnijā (Varoņu piemiņas diena), gan 11. novembrī (Lāčplēša diena).

  • Atgādini labāk, kas bija Vācietis un Fabriciuss – komunisti! Un atgādini, kas ar viņiem notika! (Fabriciuss itkā esot miris nelaimes gadījumā, nevis kā Vācietis – pie sienas pielikts)

  • nejauc landesveru ar generala Golca valstvaciesiem . Kopa ar Landesveru karoja Oskars Kalpaks pret sarkanajiem iebrucejiem no krievijas . Velak landesvers tika ieklauts Latvijas armija un saucas 13 Tukuma pulks .Un Livonija bija musu valsts . Kas nelaida te austrumu barbarus . Priecigus svetkus!

 14. Klasiskā naida kurināšana. Nu labi, aizliedziet biļešu kasierei runāt krieviski. Ko, labāk kļūs? Kāds šo nožēlojamo failed state sāks cienīt? Jums ir mazohisma un lielummānijas mikslis galvās, tautietīši! Atstāti pliku pakaļu un tukšu vēderu, bet vēl viņiem krievu valoda vainīga pie visa…Pamuļķi!

 15. Muktupāvelam.ir dziesma man vienalga viss. Kādā krāsā karogi plīvo virs galvām un kādā mēlē runā. Sieviete ir skaista plika tasir arī viss. Atmodas laikā bija patrots tagat tikai tīrīšana kā staļina laikos var ko mainīt.

  • Tā dziesma ir ironiska un tajā apsmej vienaldzīgos. Un par valodu dziesmā – tur burtiski dzied, ka “Man vienalga kādā mēlē Radio un TV dzied Nepiedalos šajā spēlē Man vienalga viss”.
   Faktiski šī grupas “bet bet” dziesma ir par tevi.

 16. “Kas bija latviešu strēlnieki? Rīgas priekšpilsētu strādnieki, vienkārši kalpu puiši no laukiem. Bet tauta redzēja, ka laikā, kad strēlnieki krīt Tīreļpurvā, turpat blakus Rīgā spekulē uz nebēdu, iedzīvojas pa labi un kreisi.”“Jākliedē uzturētais mīts par mūsu senču kalpības garu.” Intervija ar vēsturnieku K.Kļaviņu (la.lv)
  Apjēdz Liepiņ’ u.c. kungi, kāpēc latviešu strēlnieku vairākums jau 1917.g. maijā pārgāja lielinieku pusē?
  Nekāds brīnums vienot oligarhus, kampējus, eirokrātus ar pārējo tautas daļu nevar, ja nu vienīgi ģeoloģiska un ģeopolitiska katastrofa (tpu, tpu, tpu) visus nolidzīnās līdz kādam 1916.g. līmenim.

  • man senčos bija strēlnieki Atbildēt

   Izlasi Jukuma Vācieša grāmatu un nemelo – latviešu strēlnieku vairums nebija lielinieki! Strēlnieki atbalstīja Ļeņinu, jo tas solīja demokrātiju un Krievijas kolonizētajām tautām brīvību un pašnoteikšanās tiesības. Latviešu strēlnieki gribēja neatkarīgu valsti un negribēja dzīvot zem krievu kunga un ar krievu kārtību, jo strēlnieki uz savas ādas piedzīvoja krievu karavīri un krievu ģenerāļu nodevību Ziemassvētku kaujās. Vairums strēlnieku, ieskaitot Jukumu Vācieti, bija visīstākie latviešu nacionālisti.

   • Padomju Krievijas visu bruņoto spēku virspavēlnieks (1918-1919).
    Lielinieki nevis solīja, bet gan darīja, lai dzīvē īstenotu un aizstāvētu savus dekrētus par “Par zemi”, “Par mieru”, “Par Krievijas tautu pašnoteikšanās tiesībām”. Kampēji, oligarhi u.c. liepiņi jau tāpēc nogāza Ļeņina pieminekli 1991.g., lai varētu brīvi izpārdot Latvijas zemi, eksportēt lēto darbaspēku uz Rietumiem.

    • Tu atkal muldi. Kāpēc krievu lielinieki iebruka Latvijā gan 1919.gadā, gan 1940.? Leņins solīja neatkarīgu valsti, bet tikai tad, ja tās iekārta komunistiska un padomiska, ar Stučku priekšgalā. Strēlnieki gribēja savu valsti bez lielinieku un Ļenina klātbūtnes tajā.

 17. TO SPĒKU SAUC “DEKOLONIZĀCIJA”, PAR KURU LIEPIŅA “PATRIOTISKIE” DRAUGI NO “NA” NEGRIB NE DZIRDĒT !!!

 18. Kāda aicināšana, Liepiņ? Reku, Ņiluška gan rāda brīnumus – atbrīvotāju aktīvisti spiedz sajūsmā; vien letiņi izliekas tos neredzam …

 19. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt


  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  ;)))

  Ir sacīts: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.”

  Un, arī: “Cilvēkam galva ir paredzēta galvenokārt domāšanai – NEVIS tikai kā plauktiņš cepurei / pakaramais lakatiņam, vai arī priekš tam, lai putni rumpi nepiegāna.” ?

  =======

  Mediju ziņa (2014. gada 4. septembris): “Mēs, Latvijas pilsoņi, lūdzam jūs savas kompetences ietvaros, ko nosaka mūsu valsts likumi, izvērtēt Latvijas Drošības policijas (DP) spēju pildīt savus pienākumus un atbilstoši reaģēt uz valsts drošībai būtiskiem jautājumiem. Krievijas agresīvā politika un karš Austrumukrainā ir radījis situāciju, kurā valsts un pašvaldību iestādēm intensīvi jāstrādā, lai spētu ātri, kvalitatīvi un profesionāli reaģēt uz notikumiem valstī un ārpus tās.” … (citāts iz “parakstītāju grupas” publiskotā šedevra “atklāta vēstule Valsts drošības padomei, Saeimas Nacionālās drošības komisijai” i-neta w-bedrē “pietiek-com”)
  ——-
  Mediju ziņa (2014. gads, 15. maijs): “Krievu un Krievijas difamācijas „process” aizsākās pirms vairākiem gadsimtiem un intensīvi turpinās arī šodien. Krievu un Krievijas zākāšana, teiksim, Latvijas lielākajos medijos notiek katru dienu no agra rīta līdz vēlam vakaram. Tie, kuri ar baudu izlaiza mūsu galvaspilsētas eiropeisko mediju izvemto ķīseli, var šo konstatāciju svēti apzvērēt. (…) Skaidrs, ka paranoja, alerģija, psihopatoloģija attiecas uz medicīnu, sniedzot profesionāli izsmeļošu un objektīvu atbildi par eiropiešu slimīgo hobiju – krievu un Krievijas difamāciju.” … (cit.vied.aut. – Arturs Priedītis, publikācija “Civilizācijas katastrofālās sprukas. Astotā eseja: Krievijas difamācija”. No latīņu val. “diffamare” – neslavas celšana, nepatiesu ziņu izplatīšana un taml. psihiski neadekvāta vai arī mērķtiecīgi apzināta apmelošana)
  ——-
  .
  “Ir sacīts: “Bailēm – lielas acis!”…”
  ( “latv(ĀN)ijas” LUMPEŅZOMBIJU “sāga” )
  ( ‘aktuālais redzējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  Slāj LUMPENIS, pa ceļa malu,
  No “divlitrenes” strēbdams alu,
  Un grāvī nospļaudamies, truli ~
  Kā riktīgs “lav(ĀN)ijas” šmulis…
  .
  Te pēkšņi – vējš šim ‘velk’ gar ģīmi,
  Kas (protams) “nevēdina” ‘štīmi’,
  Bet (bailēs) – saslien stāvus spalvas,
  Uz “alkonauta” …(“viedās” galvas):
  .
  “Kas tas par ‘prikolu, bļin’ bija?!???
  Kurš ‘lohs’ man mūli ap(grābstīja)?!
  A, možka (pat) – dot bietē taisās?!?
  Par šo, vot, “fantāzija raisās”
  (Tak’ – nevar būt, ka pjankā smagā,
  Man smadzeņpodu ļerga dragā,
  Un “plastmasnieka” ģiftes tvaikā,
  Jau rādās murgi, dienas laikā?!…):
  .
  Vai tikai “Lielais (slāvu) Lācis”,
  No Austrumkraja šurp nav nācis,
  Kas LUMPEŅUS mīs PAŠU sū#os,
  Un “masmēdekļu” spama plūdos?
  Par to jau “deRmolibersati”,
  Caur “mēdekļiem un ZOMBO-kasti”
  Sen “mesidžu” priekš “baura” sūta,
  Kas, “propa-GANDĒTS”, ūzās pļūta:
  .
  Bruks ATKAL “rusiJĀŅI” sētā,
  Pie “laviJĀŅA” NOZOMBĒTĀ,
  Lai ‘kluci noliktu’ (‘ar čupu’),
  Uz “titulnāciju” (TIK glupu)!
  Liks ATKAL “vēzī” un kāps virsū,
  Tiem “letoņiem”, kas “jēdz” ar …(‘ķēķi’)
  (Jo – galvu “ieslēgt” šiem nav dūšas ~
  Ka tik’ tur “popkorns neuzpūšas”)!!
  Būs ATKAL “partkomi” un “ČEKA”,
  Kā iepriekš – “komuņagu CeKa”,
  Šo “padlatv(ĀŅ)u valsti” drāzīs,
  Kur Lielais Lācis …(purnu) bāzīs!!!
  VISS ATKAL būs, kā senāk bija ~
  Kad, krietni vēl PIRMS (!!!) “milēnija”,
  “Pē-eS-eR-eS”-a “tautu saimei”,
  Tiek “nograuts …(mūris), pilnai laimei”!!!!
  Un ATKAL – “kolChozos” tiks dzīti,
  Tie, kas, kā “liekie”(?!?), izraidīti,
  Uz “SIB-īrijām” trimdās sūrās,
  No SILES “valsts” pie Dzintarjūras!!!!!
  Liks ATKAL “vergot” rūpniecībā,
  Tiem, kas pie “zupas ķēķa” ‘strīpām’,
  Pēc “JEWRO-lendas” paikas lētās,
  Nīkst “latv(ĀN)ijas” (sīk)pilsētās!!!!!!
  Kas neskries bučot …(kedas) “jeņķiem” ~
  Drīz “atstieps pedāļus” dēļ kreņķiem,
  Kas neļaus “jewropai” ‘ņemt priekšā’ ~
  Drīz Lāča …(ķepās) ‘trāpīs’ iekšā!!!!!!!…”

  Vējš ATKAL ‘velk’ gar trulu ģīmi,
  Līdz – LUMPENIM, kas izguļ ‘štīmi’,
  No BAILĒM redzokļi “sprāgst” vaļā ~
  Šis, “nolūzis”, krāc briksnī zaļā:
  No izdangātā “ceļa” – grāvī,
  Šo “divlitrenes” (mīz)als rāvis,
  Zem galvas (pustukšs) paripojis,
  Un ‘fiškā’ MURGUS “ieskalojis”:
  .
  NAV nekāds Austrumkraja “Lācis”,
  Ne ŠAJĀ pseido-“valstī” nācis,
  Ne LUMPEŅIEM pa …(‘fišku’) maucis,
  Ne PAŠU sū#os šamos jaucis ~
  Ne SVEŠI “partkomi”, ne ‘menti’,
  Drāž “latv(ĀN)iju”, “permanenti”,
  Ar “ilgtspēju” jau gadu gadiem,
  Bet – SILES cūklopi (ar radiem)…

  Jau SEN trūd ‘svalkā’ “padomija” ~
  Tās vietā – “JEWRO-leiputrija”,
  Nu LUMPEŅIEM gan ‘fišku masē’,
  Gan “Brjukselei” ‘slauc piķi’ kasē.
  .
  Bet ZOMBĒŠANA = TĀDA PATI:
  Līdz (‘mīžot’) “ačām kātos”, plati,
  Blenž LUMPEŅI, kam “tieva kiška”,
  Pat “DOMĀT līdz!!!” iz SAVAS ‘fiškas’…

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 20. Utainajiem Antonijas ielā algas diena, centīgi atstrādā, varbūt dabūs kauliņu nolaizīt.

 21. Nabaga nelgu satrauc ka biļešu kasē kasiere apkalpoja klienti viņās valodā, bet neuztrauc ka LTV1 jau pat bŗņu dziesmu konkursos skan tikai dziesmas angļõ valodā

 22. Kids brinums piespieda amerikanus iz platitudes sabiedriski svarigu informaciju astonas valodas???

 23. vēl sliktāka savienība un Latvija pilna ar kara okupantiem, kuriem prasās pēc kara. vēl trakāk kā bija..

 24. Kārtējais naida kurinātājs pat pirms Ziemassvētkiem. Liekas, ka jābūt klusumam un mieram, bet… Laikam nav par ko rakstīt un pilns ar žulti.

 25. Latvijas pilsonis krievs Atbildēt

  Ļoti labs raksts! Par latvisku Latviju bez krievu okupantiem un kolonistiem!

  • Не называй себя русским, урод! Atbildēt

   Fuck you, freak!

   • Latvijas pilsonis krievs Atbildēt

    Tu uzskati, ka par krieviem sevi var saukt tikai melnmataini un šauracaini tatāru-mongoļu pēcteči, kuri, pie tam, ir šovinistiski, nacistiski un naida pilni pret visu latvisko?
    Ja es neienīstu latviešus un Latvijas valsti, tad tas nozīmē, ka es neesmu krievs?
    Ko man darīt, ja vairums manā ģimenē esošo krievu ir blondi, ar zilām acīm un ļoti mīl latviešu valsti Latviju?

 26. Raksts jau skaists, atbilstošs Ziemassvētkiem. Tomēr brīnumi būs tikai tad ja latvieši ne tika gaidīs, bet arī rīkosies.

  • Tas gan,kamēr neiznīcinās tādus izdzimteņus,kā šeit rakstošais rasa – anita -latvietis.Izeja ir viena,tādam kroplim,ir vai nu jāatstāj Valsts,vai jātiek tepat apraktam.
   Es vēl varu saprast,kad šeit grapists plosās,ko tu no tāda paņemsi,krievs arī Āfrikā ir krievs,bet spriežot pēc pareizrakstības un stila tas trīspersoniskais trollis ir latviešu tautības.

 27. Cik jums ļoti svarīga valoda, kādā cilvēki sarunājas. Tā ir mana darīšana, kāda es sarunājos ar cilvēkiem. Kāpēc klusums par angļu valodu, kura ir pārņēmusi visu valsti ??? Jāizpatīk kangariem, ar ko viņi ir labāki ? Kāpēc jūs neuztraucaties par to, ka pašu tautieši velk savas dzīvības, dzīvo trūkumā, ka nav darba, ka jāpamet sava zeme. Kādas briesmas, neesot vairs, kas strādā, kas tad visu to sačakrēja, ja ne pašu slinkie un bezatbildīgie “vadoņi,” kuriem interesē tikai savas, savu partiju un sev pietuvināto – bagāto intereses. Beidziet vienreiz šeit šķelt un savā starpā naidot cilvēkus, ir daudz svarīgāku un dzīvei vajadzīgāku lietu, kas jārisina. Jau 27 gadus jums – krievs nāk, bet patiesībā valsti vada krāpnieciska banda !

  • Pilnīgi pievienojos. Lasīju un domāju tieši to pašu. Ja drīz laukos vairs nebūs vispār neviena cilvēka, kas tad to valodu glabās. Pats skumjākais ir tieši tas, ka iepriekšējās kritiskajās reizēs varēja teikt: jā, mūsu tautai dara pāri krievi, poļi, zviedri…. Bet nu pašu bāleliņi ir daudz daudz pretīgāki savās izdarībās pret tautiešiem…Miera laikā valsts ir palikusi tukša, bez kādām Ziemassvētku kaujām un kritušajiem…

  • Raksta autors liekas ka ir klasisks naida kurinātājs starp sabiedrības dažādu tautību cilvēkiem.Vajag vienreiz beigt murgot un bruģēt platformu attiecīgajiem politiskajiem spēkiem un ir pienācis laiks reāli skatīties uz tiem,kuri ir veikuši dažādas mahinācijas lai valsts būtu korumpēta un “nozagta” Autors var palasīt IR publikācijas ja pašām paurī smiltis un citas drazas.Prāts vai nu ir vai nav un te redzam kā tas izpaužas

  • Nemelo – angļu valoda nepārņem visu valsti. Tas, ka daži veikalu nosaukumi ir angliski – tas nav bīstami. Bīstami ir tas, ka putins huilo pārņem dažu latviešu prātus un putins huilo šiem latviešiem iezombē, ka Latvija ir neizdevusies valsts.

 28. Njaaa…Un ar ko tad karoja tajās Zienassvētku kaujās?Kārtējais provokators savu pekstiņrakstu iebāzis?Bet man nelabi metas no angļu šļupstēšanas,negribu lai to te māca skolā.Par kādu ticību un spēku te iet runa?Par mūsu valdības smirdīgās noziedzīgās politikas atbalstīšanu?Kas tev naktīs miegs nenāk,traucē tā valoda?Tad kāpēc tagad nedrukā par ukraiņu valodu piemēram?Kādā valodā tie mācīsies?Kādā nelegālo imigrantu bērni?Vai latviešu?Piparkūkām sanāca ar šito raksteli nopelnīt?

  • Njaaa…Kaut ko tik pretīgu Liepiņa kunga virzienā,sen nav nācies lasīt,tas sit pušu pat krievijas pensijas saņēmēja jana berzina žēlabas par “kurināšanu”.

 29. kāds naivums Jūsu vecumā…….

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Mainu 24. septembri pret 25. jūniju!

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, pieņēma likumu, kas paredz noteikt par brīvdienu 24. septembri, kad Latviju apmeklēs Romas pāvests Francisks. Likuma izmaiņas galīgajā lasījumā atbalstīja 68 deputāti, pieci bija pret, divi – atturējās, bet vēl astoņi balsojumā nepiedalījās. Ekonomikas ministrija iepriekš neatbalstīja šo ideju, sakot, ka Latgales uzņēmēji paši varot lemt par brīvdienu pāvesta vizītes laikā un ka viena valsts noteikta svētku diena valsts budžetam radot astoņu miljonu eiro zaudējumus. Jāpiebilst, ka šogad 23. un 24. jūnijs, kas saskaņā ar likumu ir svētku dienas, šogad iekrīt sestdien un svētdien, līdz ar to svinētājiem izpaliek papildu brīvdienas.

Vai jūs balsosiet par "Saskaņu" mācītāja Pētera Sproģa dēļ?
Draugiem Facebook Twitter Google+